Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projekt domu jednorodzinnego Wykonały: Dominika Biernat Magdalena Neska Magdalena Pańczak Martyna Pełka Opiekun: mgr Izabela Niemirska.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projekt domu jednorodzinnego Wykonały: Dominika Biernat Magdalena Neska Magdalena Pańczak Martyna Pełka Opiekun: mgr Izabela Niemirska."— Zapis prezentacji:

1 Projekt domu jednorodzinnego Wykonały: Dominika Biernat Magdalena Neska Magdalena Pańczak Martyna Pełka Opiekun: mgr Izabela Niemirska

2 Pow. ścian w budynku ( m²): 540,2 Pow. pomieszczeń w domu (m²): 1. Wiatrołap Holl Pokój dzienny Kuchnia Spiżarnia Pokój Łazienka Pokój Pokój WC Kotłownia Garaż Pow. użytkowa (bez kotłowni i garażu): 119,7 m² Pow. zabudowy: 176,9 m² Wymiary budynku: 13,3 x 13,3 m Min. wymiary działki : 21,3 x 21,3 m Kondygnacje: parterowy Rodzaj dachu: czterospadowy Wysokość domu: 3,8 m Styl: prosty Powierzchnia dachu: 251,6 m² Kubatura: 607 m³ Dom jednorodzinny parterowy z garażem Materiał budowlany – pustak Porycie dachu – blacho-dachówka

3 Oznaczenia: P- pole figury a- długość boku b- długość boku drugiego h- wysokość Kwadrat: P= a² Prostokąt: P= ab Równoległobok: P= ah Trójkąt: P= ah/2

4 I etap – stan surowy II etap – wykończenie III etap – ocieplenie budynku IV etap - kosztorys

5

6 1.Wylanie fundamentów 2.Stawianie ścian 3.Więźba dachowa 4.Kosztorys

7 Zewnętrzne Głębokość wykopu = 90cm Szerokość wykopu = 50cm Wewnętrzne Głębokość wykopu = 90cm Szerokość wykopu = 30cm Głębokość wykopu = 90cm Szerokość wykopu = 20cm Zadanie 1 Ile będzie kosztować zalanie fundamentu? P = a*a 34,9304 m³ - powierzchnia wykopu beton B10 - cena za m³ = 239zł 34,9304 m³*239 zł = zł Odp.: Koszt zalania fundamentu wyniesie zł

8 Wymiary pustaka 24x24x60 Cena - 5,60zł Wymiary domu: 380 cm - wysokość domu 1330 cm - długość domu

9 Ile pustak ó w należy wykorzystać aby zbudować ściany? Jaki będzie tego koszt? a) ściany zewnętrzne: 1330/60 = 23 - liczba pustak ó w na warstwę 380/24 = 15 - liczba warstw pustak ó w 23*15 = liczba pustak ó w na ścianę 345*4 = liczba pustak ó w na ściany zewnętrzne Zadanie 2

10 b) ściany wewnętrzne: = pustaki wewnątrz = pustaki na wszystkich ścianach 2575*5,60 = zł - cena za pustaki Odp.: Trzeba wykorzystać 2575 pustaków co będzie kosztować zł.

11 Koszt więźby: zł Drewno konstrukcyjne: Łata - 4x4x5cm 1 m³ bieżący – 3 zł Krokwie -70x70x140cm 1m³ - 5 zł Potrzeba nam: Łata – 338 m Krokwie – 261 m Zadanie 3 Jaki będzie koszt więźby dachowej? 338 m * 3zł = 1014 zł 261 m * 5zł = 1305 zł Odp.: Za więźbę dachową zapłacimy 2.319zł

12 cena za fundamenty cena za pustaki cena za cement do łączenia cena za więźbę RAZEM: zł

13 1.Pokrycie dachu 2.Okna i drzwi 3.Tynkowanie i malowanie ścian 4.Panele i płytki 5.Kosztorys

14 Blacho-dachówka Cena – 21zł za 1m² Zadanie 4 Jakie jest pole dachu i ile trzeba zapłacić za pokrycie dachu? 251,6m² - pole powierzchni dachu 251,6 m² * 21zł = 5.283,6zł Odp.: Pole dachu wynosi 251,6 m² więc pokrycie dachu będzie kosztować 5.283,6 zł Wykończenia dachowe: Wkręty Rynny I tym podobne koszt:1500 zł RAZEM: 5.283,6 zł zł = 6.783,6 zł

15 Cena okien : 1050 zł za szt. Cena drzwi: 1500 zł za szt. Cena drzwi garażowych zł Zadanie5 Ile trzeba zapłacić za okna i drzwi ? 1050zł *9 = zł zł zł zł = zł Odp.: Za drzwi i okna należy zapłacić zł

16 396,34m² - całkowita powierzchnia ścian wewnątrz domu 143,86m² - całkowita powierzchnia sufitu Zadanie 6 Jaka jest powierzchnia całkowita ścian do otynkowania? Jaki będzie tego koszt? 396,3415 m²+ 143,86 m² = 540,2 m² 15 zł - cena tynku za 1m² 540,2 m²*15 zł = zł Odp.: Do otynkowania jest 540,2 m², będzie to kosztować zł

17 Zadanie 7 Ile potrzeba pudełek farby i ile będą kosztować? 23 zł - cena za 2,5l farby 1l farby wystarcza na pokrycie 9m² powierzchni 540,2 m²/9 = 60,02l 60,02l/2,5 l = 24 - pudełka farby 24*23 zł = 552 zł Odp.: Potrzebne będzie 24 pudełka farby, co będzie kosztować 552 zł.

18 Płytki grysowe - 47 zł za m² Panele - 25 zł za m² Zadanie 8 Jaki będzie koszt wyłożenia podłogi w całym domu? Płytki w łazienkach: 8,8 m² - pole powierzchni łazienki 8,8 m² * 47 zł =413,6 zł - koszt płytek Płytki w kotłowni i w kuchni: 19,9 m² - pole powierzchni kotłowni i kuchni 19,9 m² * 47 zł = 935,3 zł - koszt płytek

19 Płytki w korytarzu: 24,4 m² - pole powierzchni korytarza 24,4 m² * 47 zł = 1146,8 zł - koszt płytek Panele w pokojach: 90 m² - pole powierzchni pokoi 90m² * 25 zł = zł - koszt paneli SUMA: 413,6 zł + 935,3 zł ,8 zł zł = 4.745,7 zł Odp.: Koszt wyłożenia podłogi wyniesie 4.745,7 zł.

20 6.783,6 zł - pokrycie dachu zł - okna i drzwi zł - tynki i farba 4.745,7 zł - panele i płytki RAZEM:33.644,3 zł

21 1.Ocieplanie 2.Tynkowanie 3.Malowanie 4.Kosztorys

22 177 m² - powierzchnia ścian zewnętrznych Styropian: Opakowanie – 6 szt.100 x 50 cm Cena za opakowanie – 54 zł Zadanie 9 Ile będzie kosztowało ocieplenie budynku? 177m²/0,5 m² = liczba styropianów 354/6 = 59 - liczba opakowań 54 zł * 59zł = 3186zł - koszt styropianu Kołki: Cena - 0,2zł za szt liczba kołków 780*0,2 zł = 156zł - koszt kołków RAZEM: 3186 zł zł = zł Odp.: Ocieplenie budynku wyniesie zł

23 Zadanie 10 Jak będzie cena tynkowania? Siatka: Rolka - 1x50m Cena – 90 zł 1,5*90 = 135zł Tynk: 177 m² - powierzchnia do otynkowania 15zł - za 1m² 177m²*15 zł = zł - koszt tynkowania Odp.: Tynkowanie będzie kosztować zł.

24 Zadanie 11 Ile będzie kosztować malowanie budynku? 177m² - powierzchnia do pomalowania Farba: 75 zł - cena farby za 1l 1l - 20m² 177m²/20m² = 9l 9*75 = 675zł*2 = zł - koszt malowania Odp.: Koszt malowania wynosi zł.

25 Ocieplanie zł Tynkowanie zł Malowanie zł RAZEM:7.482zł

26 1 etap – zł 2 etap – ,3 zł 3 etap zł Koszty robocizny zł - wykopanie i wylanie fundamentów zł - murowanie zł - krycie dachu + więźba zł - koszt hydrauliki, ogrzewania, wody i gazu zł - ocieplanie zł - glazura i parkiet RAZEM: ,3 zł

27 Porównanie szacowanej ceny z ceną końcową szacowana cena domu: ok.120 tys. zł cena końcowa domu; ok tys. zł

28 W całym projekcie używaliśmy wzorów na obliczanie pola figur płaskich. Dom składa się z prostokątów, kwadratów i innych kształtów. Figury płaskie są obecne w naszym codziennym życiu. Bez jednostek, wzorów i matematyki nasze życie nie byłoby takie wygodne.

29 1). www,domy.pl 2). 3). 4). Marcin Braun, Jacek Lech Zbiór zadań – gimnazjum, wyd.GWO, Gdańsk ). Ewa Duvniak, Ewa Kokiernak – Jurkiewicz Matematyka wokół nas, zbiór zadań, wyd.WSIP, Warszawa ). Urszula Sawicka – Patszafek, Jolanta Walczak Matematyka wokół nas, zbór zadań, wyd.WSIP, warszawa ). Zofia Bolałek, Małgorzata Dombrowska Matematyka 1 – gimnazjum, wyd.GWO, Gdańsk 2009

30


Pobierz ppt "Projekt domu jednorodzinnego Wykonały: Dominika Biernat Magdalena Neska Magdalena Pańczak Martyna Pełka Opiekun: mgr Izabela Niemirska."

Podobne prezentacje


Reklamy Google