Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Planowanie i liczenie zawsze w cenie

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Planowanie i liczenie zawsze w cenie"— Zapis prezentacji:

1 Planowanie i liczenie zawsze w cenie

2 96/1_MP_G1 Zespół Szkół Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Ryjewie

3 Lista uczestników Rafał Derzewski Karol Jasiński Karolina Zwolak
Klaudia Powierża Monika Muller Adrian Brodnicki Mateusz Łukaszewski Michał Cychnerski Sylwia Chabowska Justyna Piekarska Monika Dobosz Patryk Neumann Dominika Rólkiewicz Anna Sikorska Opiekun grupy : pani Bożena Giecewicz

4 Na pierwszym spotkaniu wybraliśmy temat projektu, który brzmi : "Planowanie i liczenie zawsze w cenie". Pani omówiła jego główne założenia i cele. Zaproponowała, abyśmy podali swoje pomysły na kiermasz. Wiele z nich było ciekawych. Podczas następnych spotkań  zostaną przydzielone konkretne zadania, z których my jako uczestnicy będziemy musieli się wywiązywać.

5 Cel główny projektu: Rozwijanie postawy przedsiębiorczości u uczniów poprzez przygotowanie szkolnego kiermaszu z okazji świąt Bożego Narodzenia.

6 Postanowiliśmy przygotować na Kiermasz ozdoby z naturalnych materiałów, tzn. szyszek, kasztanów, suszonych owoców, makaronów, liści laurowych itp..

7 Ustaliliśmy terminy realizacji zadań
Podczas zajęć powołaliśmy zespoły zadaniowe i wstępnie podzieliliśmy się obowiązkami. Ustaliliśmy terminy realizacji zadań

8 Byliśmy w lesie po materiały typu: szyszki kasztany żołędzie, które będą potrzebne do wykonania ozdób choinkowych.

9 Przygotowaliśmy tekst skierowany do sponsorów naszego projektu.

10

11 Posegregowaliśmy zebrane wcześniej szyszki
Posegregowaliśmy zebrane wcześniej szyszki. Następnie zaczęliśmy się wspólnie zastanawiać jakie ozdoby choinkowe można z nich zrobić. Wybraliśmy kilka propozycji. Przygotowaliśmy sobie papierowe tuby do choinek z szyszek.

12

13 Zaczęliśmy "ostro" pracować
Zaczęliśmy "ostro" pracować. Wcześniej wyznaczone grupy zajęły się pracą. Trzy grupy miały "pistolety" silikonowe i przyklejały szyszki do patyczków szaszłykowych,  wykałaczek lub obklejały szyszkami papierowe tuby. W trakcie pracy zrodził się pomysł, aby na piątek  kilka osób upiekło ciasta i sprzedać je uczniom. Zarobione w ten sposób pieniądze przeznaczyć na zakup rzeczy potrzebnych na przygotowanie ozdób (np. wkłady silikonowe, wykałaczki, patyczki szaszłykowe, bo było tego zbyt mało). Czwarta grupa porządkowała wykonane rzeczy.

14

15

16

17

18

19

20 Podczas dzisiejszych zajęć w dalszym ciągu przyklejaliśmy szyszki.

21

22 Udało nam się zrealizować pomysł ze sprzedażą ciast
Udało nam się zrealizować pomysł ze sprzedażą ciast . Dyrektor wyraził zgodę i w piątek podczas przerwy  sprzedawaliśmy ciasta. Dostaliśmy również pozwolenie na kolejną sprzedaż.

23

24 Jedna z grup zalazła sponsora naszego projektu - Urząd Gminy w Ryjewie, a dokładnie wójta, który przeznaczył nam 200zł. Pieniądze te przeznaczyliśmy na zakup: gąbek, doniczek, świeczek potrzebnych do wykonania w późniejszym terminie stroików. Ta sama grupa załatwiła  u pani, która prowadzi sklep z pasmanterią ozdobne wstążeczki, kuleczki itp. rzeczy.

25

26 Udała nam się akcja ze sprzedażą ciast
Udała nam się akcja ze sprzedażą ciast. Kolejny piątek i kolejne 6 ciast sprzedane podczas jednej przerwy. Zarobiliśmy ok. 130zł, czyli w sumie ok.300 zł. Część kwoty przeznaczyliśmy na zakup wkładów silikonowych i materiałów potrzebnych do stroików typu: rafa, wstążeczki, brokat.

27

28

29 Podczas dzisiejszych zajęć część osób przygotowywała doniczki do stroików, tzn. wklejano gąbki i wbijano świeczki. Pozostali byli zajęci klejeniem kolejnych szyszkowych choinek, ozdabianiem szyszek na patyczkach wstążeczkami, wykonywaniem kwiatów z liści. Jesteśmy dumni z wykonanych przez nas prac.

30

31 Odbyło się wspólne spotkanie z drugą grupą projektową z naszej szkoły, ponieważ oni również chcą dołączyć do naszego kiermaszu z przygotowanymi przez nich produktami. Celem naszego spotkania było ustalenie terminu kiermaszu i podziału obowiązków.

32 Zajęliśmy się obliczaniem pól i objętości wybranych brył
  Zajęliśmy się obliczaniem pól i objętości wybranych brył. W dużej mierze skupiliśmy się na graniastosłupach, które w podstawie maja trójkąty równoboczne. Poznaliśmy wzór na pole trójkąta równobocznego. Trochę te zajęcia przypominały lekcję matematyki ale i tak nieraz musi być.

33

34 Wymyśliliśmy nowe ozdoby, są nimi wieńce na drzwi
Wymyśliliśmy nowe ozdoby, są nimi wieńce na drzwi Najpierw wycięliśmy papierowe podkładki, a następnie  dwie grupy naklejały na nich szyszki. Wykończeniem, czyli doklejeniem liści laurowych i uchwytów  zajęły się kolejne dwie osoby.

35

36

37 Przygotowaliśmy ogłoszenia w kształcie choinek.

38

39

40 Kolejna narada dotycząca szczegółów kiermaszu
Kolejna narada dotycząca szczegółów kiermaszu. Ustaliliśmy terminy prac przygotowawczych i porządkowych oraz osoby odpowiedzialne za nie. Ponadto zrodził się pomysł aby podczas kiermaszu wystąpił nasz szkolny teatrzyk ze swoimi najnowszymi spektaklami. Możemy nadmienić, że słynie on z wielu  sukcesów na deskach teatralnych. Ponadto udało nam się namówić dziewczyny do zaśpiewania kolęd podczas kiermaszu, aby przebiegał on w świątecznej atmosferze. .

41 Po naradzie zajęliśmy się między innymi wypisywaniem i ozdabianiem ogłoszeń. Udało nam się pozyskać nowego sponsora – p.Jacka Cychnerskiego

42 Podobnie jak podczas poprzedniego projektu zaplanowaliśmy nocleg w szkole. Zajęcia odbywały się do kolacji w piątek i w godzinach dopołudniowych w sobotę. W piątek realizowaliśmy nowy pomysł , który wymyśliliśmy w między czasie. Wykonaliśmy stroiki do świec na stół świąteczny.

43 Ponadto do choinek z szyszek dokleiliśmy suszone owoce przygotowane przez nasze koleżanki oraz inne ozdoby aby były bardziej "strojne".

44

45 Po zajęciach przedstawiciele naszej grupy z zagrali w "Euro biznes" z przedstawicielami z drugiej grupy projektowej w ramach przedsiębiorczości.

46

47 Podczas sobotnich zajęć zajęliśmy się wykonaniem zaproszeń dla rodziców i  wybranych osób oraz podziękowań dla naszych sponsorów  oraz dla  rodziców, którzy wcześniej piekli ciasta przeznaczone na sprzedaż. Przygotowaliśmy również drobne upominki dla wszystkich osób, które pomagały nam finansowo lub materialnie podczas przygotowań. Wręczymy je w czasie kiermaszu.

48

49 Rozwiesiliśmy przygotowane wcześniej ogłoszenia, oraz rozdaliśmy zaproszenia dla naszych sponsorów oraz zaproszenia. Mieliśmy pecha z pogodą. Tego dnia zaczął mocno padać śnieg.  

50

51

52 Czeka nas szybka i intensywna praca
Czeka nas szybka i intensywna praca. Musimy przygotować na Kiermasz stroiki ze świeżego igliwia i wcześniej przygotowanych , naturalnych ozdób. Wykonaliśmy 25 takich stroików.

53

54 KIERMASZ. Wreszcie nadszedł dzień, na który czekaliśmy
KIERMASZ !!! Wreszcie nadszedł dzień, na który czekaliśmy. Na dwie godziny przed oficjalnym otwarciem Kiermaszu przyszliśmy, aby wystawić i wyeksponować nasze prace. Aż się sami zdziwiliśmy ile tego zrobiliśmy. .

55

56

57

58 Dziewczęta odpowiedzialne za poczęstunek zajęły się przygotowywaniem tzw. "stołu szwedzkiego" oraz stolików, przy których będą siedzieć goście. Warto nadmienić, że poczęstunek, czyli: ciasta, cukierki, kawę i herbatę, śmietankę do kawy, cukier otrzymaliśmy od sponsorów. Z naszych funduszy dokupiliśmy trochę mandarynek i trzy paczki ciasteczek

59

60 Gminny Ośrodek Kultury w Ryjewie - czyli oficjalna godzina i miejsce otwarcia Kiermaszu. Po przywitaniu gości, zgodnie z umową, grupa teatralna z naszej szkoły przedstawiła nam dwa spektakle. Na wielu gościach zrobiły one wrażenie.

61

62

63

64 Następnie opiekun grupy wraz z przedstawicielami podziękował sponsorom, którzy bardzo nam pomogli finansowo i materialnie podczas przygotowań do kiermaszu. Każdy z nich dostał kartkę z podziękowaniami i drobny upominek, który został wcześniej przez nas wykonany.

65

66

67

68 Po oficjalnej części nastąpiła dla nas najważniejsza
Po oficjalnej części nastąpiła dla nas najważniejsza . Wszyscy goście zostali zaproszeni do zakupu  naszych ozdób. W między czasie grupa dziewcząt umilała nam kiermasz śpiewając kolędy.  

69

70

71  Inna grupa dziewcząt dwoiła się i troiła, aby wszyscy goście dostali słodki poczęstunek i kawę lub herbatę, do wyboru. Zrobiło się bardzo świątecznie i miło.  Bardzo dużo ozdób udało nam się sprzedać. Byliśmy bardzo z siebie dumni . Nasz trud  został doceniony i zauważony. Wielu zaproszonych osób gratulowało nam Kiermaszu!!! Po uporządkowaniu sali byliśmy zmęczeni ale zadowoleni z dobrze wykonanego zadania.

72

73

74

75 Dokonaliśmy podsumowania
Dokonaliśmy podsumowania. Podliczyliśmy nasze wydatki i wpływy i okazało się, że zarobiliśmy 561,59 zł!!! Może przedstawimy , to bardziej dokładnie.

76 WYDATKI - 415, 96zł. Na wszystko mamy rachunki. Wydaliśmy pieniądze między innymi na: wkłady silikonowe (niezliczoną ilość), wstążeczki, rafę, papier biały i kolorowy, brystol, doniczki, świeczki, gąbkę do stroików, liście laurowe i makaron do ozdób, brokat, nabłyszczacz, serwetki, papierowe talerzyki, patyczki szaszłykowe, wykałaczki itp.

77 WPŁYWY 542,55zł + 435zł = 977,55zł Pierwsza kwota, to:                         - sponsorzy: 200zł + 30zł = 230zł                         - za sprzedaż ciast, wykonanych przez nas lub  naszych rodziców:                           40zł + 142zł+ 130,55zł = 312,55zł                        RAZEM: 230zł+ 312,55zł = 542,55zł Druga kwota, to:                         - zarobek za sprzedaż naszych ozdób: 435zł                       

78 WYPRACOWANY ZYSK :                       977,55zł - 415,96zł = 561,59zł Po podliczeniu wpływów i wydatków byliśmy bardzo, ale to bardzo zadowoleni!!!

79 Zaczęliśmy się zastanawiać na co wydamy zarobione pieniądze
Zaczęliśmy się zastanawiać na co wydamy zarobione pieniądze. Padały różne propozycje. Bardziej realne np. wyjazd do kina , na lodowisko, do Aquaparku, na paintball i mniej realne np. wyjazd do Las Vegas albo podróż dookoła świata(oczywiście żart). Jeszcze nie dokonaliśmy ostatecznego wyboru, ale prawdopodobnie pojedziemy do kina do Gdańska i do Centrum "Eksperyment" w Gdyni. Z naszych przeliczeń wynika, że na wszystko nam nie wystarczy, ale lepiej trochę dołożyć niż wydawać całą kwotę.

80 Uważamy, że zrealizowaliśmy główny cel projektu.
Ponadto nabyliśmy m.in. następujące umiejętności: stosowanie w praktyce podstawowych zasad organizacji pracy- podziału zadań i obowiązków, budowanie poczucia odpowiedzialności za powierzone zadania, wypracowanie perspektywicznego myślenia.

81 Dziękujemy za uwagę!!!


Pobierz ppt "Planowanie i liczenie zawsze w cenie"

Podobne prezentacje


Reklamy Google