Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

strajk ostrzegawczy, Enea-Operator RD Szczecin

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "strajk ostrzegawczy, Enea-Operator RD Szczecin"— Zapis prezentacji:

1 strajk ostrzegawczy, Enea-Operator RD Szczecin
18. czerwiec, 2012.

2 Bezpośrednią przyczyną zaostrzenia prowadzonego od stycznia 2012 protestu jest prowadzenie restrukturyzacji łamiącej wcześniej zawarte porozumienia oraz utrudnianie legalnego prowadzenia sporu zbiorowego. Zarząd Enea Operator pomimo wielokrotnych wezwań nie podjął rokowań w sporze zbiorowym oraz pomimo wyznaczenia mediatora przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej odmówił spotkania się ze strona społeczną oraz mediatorem. Dodatkowym argumentem za zaostrzeniem akcji protestacyjnej są materiały mówiące o dalszej pionizacji służb oraz zapowiedzi likwidacji Posterunków Energetycznych, Rejonów Dystrybucji i Oddziałów Dystrybucji.

3 Pogotowie Energetyczne - powszechnie służące do „zwalczania” awarii
Pogotowie Energetyczne - powszechnie służące do „zwalczania” awarii. Dziś także w służbie awaryjnej: w słusznym proteście. Tu brama nie jest zamknięta. Samochody symbolicznie skierowane są do wyjazdu - jak co dzień…

4 Wiosenny poranek: ciepły, spokojny i pogodny - zwłaszcza, gdy postrzegany jest z perspektywy własnego biurka… Smutne, że tylko takiej! A tu, na zewnątrz, przepięknie śpiewały nam ptaki - o wiośnie! O solidarności mierzonej godną postawą wobec niesprawiedliwości i fałszu, i podstępu, i złych zamiarów wobec mienia i ludzi… I kiedy tak się dzieje, wychodzą przed bramę właśnie ci, których należy zawsze szanować - bo to ludzie i pracownicy, którzy znają swoje miejsce, ale także właściwy czas upomnienia…

5 Miejsce słusznego protestu…

6 Media na miejscu strajku: Telewizja i Radio Szczecin.

7 Od zawsze, w opinii ludzi wygodnych i zamkniętych wśród swoich tylko spraw, strajkujący to niemal „ludożercy” o twarzach posępnych i złowrogich. Tu jesteśmy pogodni wobec sytuacji, do której doprowadził Zarząd. Taki czas niesie w sobie wiele dobra, pozytywów dla lepszego jutra - bo jednoczy we wspólnej sprawie… Taki „krótki test” własnego „ja”.

8 Na stoliku kawa i herbata: w ten sposób, podczas dwóch godzin naszego strajku, zadbaliśmy o klientów Biura Obsługi - na wypadek, gdyby nasza obecność była komuś uciążliwą … Nikt nie żywił do nas urazy, oprócz jednego z klientów, który wyraził ugruntowaną w sobie myśl: „tylko leżeć byście chcieli…” Z kawy nie skorzystał. Jedna z pań, interesantek Biura, zapoznaje się z naszymi informacjami strajkowymi…

9 „tu byłyśmy z wami, pamiętajcie o tym…!”
Zapyta ktoś: - czy te Panie nie boją się o swoją przyszłość…? Tak, z całą pewnością tak , jak każdy! A tu, proszę, są: solidarne, uśmiechnięte, kochane! Odwagi, której w życiu tych Pań jest „w sam raz”, nie da się pokazać - a tym bardziej: przekazać! To zawsze jest tylko własnością człowieka… „tu byłyśmy z wami, pamiętajcie o tym…!”

10 Jeśli, w - zdawało by się - normalnym kraju, strajk towarzyszy pracownikom jak „wierny pies”, to myśli tej pani nie mogą być inne, niż nasze… I nie są! Panowie Prezesi: patrzcie , wciąż i nieustannie patrzcie i uczcie się…! Te dwie godziny wiosny były i są dla Was!

11 KOMENTARZE /znalezione w Internecie/
Autor: energetyk związkowiec Tak trzymać ,…,może to będzie impulsem do protestów w całej energetyce a może i w... Autor: Operator koparki ręcznej Zarząd PGE gra w ten sam sposób. Autor: Eneasz Dość łamania prawa w Operatorze - strajk ostrzegawczy będziemy obchodzić pięciolecie Autor: And Z tego co wiem to protestuje tylko Solidarność. Autor: Jakub Jest pełne przyzwolenie na łamanie prawa przez właściciela ,więc chłopcy tzw. Zarządzający mają gdzieś tych, co pracują... Autor: Polak Czas wstać z kolan i zacząć walczyć o swoje. BRAWO. Autor: PGE KOLEDZY I KOLEŻANKI Z PGE MAMY Z KOGO BRAĆ PRZYKŁAD!!!!!! Autor: MP A może restrukturyzacja dotknie Departamenty, Biura w Poznaniu - najszybciej rozwijające się elementy systemu... „Jeżeli dzisiejsza akcja strajkowa nie przyniesie satysfakcjonujących rezultatów, związkowcy z Solidarności nie wykluczają zaostrzenia protestu.” Serwis Informacyjny CIRE 24 opracowanie: Zbigniew P. Enea Operator Szczecin.


Pobierz ppt "strajk ostrzegawczy, Enea-Operator RD Szczecin"

Podobne prezentacje


Reklamy Google