Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Strajk ostrzegawczy, Enea-Operator RD Szczecin 18. czerwiec, 2012.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Strajk ostrzegawczy, Enea-Operator RD Szczecin 18. czerwiec, 2012."— Zapis prezentacji:

1 strajk ostrzegawczy, Enea-Operator RD Szczecin 18. czerwiec, 2012.

2 Bezpośrednią przyczyną zaostrzenia prowadzonego od stycznia 2012 protestu jest prowadzenie restrukturyzacji łamiącej wcześniej zawarte porozumienia oraz utrudnianie legalnego prowadzenia sporu zbiorowego. Zarząd Enea Operator pomimo wielokrotnych wezwań nie podjął rokowań w sporze zbiorowym oraz pomimo wyznaczenia mediatora przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej odmówił spotkania się ze strona społeczną oraz mediatorem. Dodatkowym argumentem za zaostrzeniem akcji protestacyjnej są materiały mówiące o dalszej pionizacji służb oraz zapowiedzi likwidacji Posterunków Energetycznych, Rejonów Dystrybucji i Oddziałów Dystrybucji.

3 Pogotowie Energetyczne - powszechnie służące do zwalczania awarii. Dziś także w służbie awaryjnej: w słusznym proteście. Tu brama nie jest zamknięta. Samochody symbolicznie skierowane są do wyjazdu - jak co dzień…

4 Wiosenny poranek: ciepły, spokojny i pogodny - zwłaszcza, gdy postrzegany jest z perspektywy własnego biurka… Smutne, że tylko takiej! A tu, na zewnątrz, przepięknie śpiewały nam ptaki - o wiośnie! O solidarności mierzonej godną postawą wobec niesprawiedliwości i fałszu, i podstępu, i złych zamiarów wobec mienia i ludzi… I kiedy tak się dzieje, wychodzą przed bramę właśnie ci, których należy zawsze szanować - bo to ludzie i pracownicy, którzy znają swoje miejsce, ale także właściwy czas upomnienia…

5 Miejsce słusznego protestu…

6 Media na miejscu strajku: Telewizja i Radio Szczecin.

7 Od zawsze, w opinii ludzi wygodnych i zamkniętych wśród swoich tylko spraw, strajkujący to niemal ludożercy o twarzach posępnych i złowrogich. Tu jesteśmy pogodni wobec sytuacji, do której doprowadził Zarząd. Taki czas niesie w sobie wiele dobra, pozytywów dla lepszego jutra - bo jednoczy we wspólnej sprawie… Taki krótki test własnego ja.

8 Na stoliku kawa i herbata: w ten sposób, podczas dwóch godzin naszego strajku, zadbaliśmy o klientów Biura Obsługi - na wypadek, gdyby nasza obecność była komuś uciążliwą … Nikt nie żywił do nas urazy, oprócz jednego z klientów, który wyraził ugruntowaną w sobie myśl: tylko leżeć byście chcieli… Z kawy nie skorzystał. Jedna z pań, interesantek Biura, zapoznaje się z naszymi informacjami strajkowymi…

9 Zapyta ktoś: - czy te Panie nie boją się o swoją przyszłość…? Tak, z całą pewnością tak, jak każdy! A tu, proszę, są: -solidarne, uśmiechnięte, kochane! Odwagi, której w życiu tych Pań jest w sam raz, nie da się pokazać - a tym bardziej: przekazać ! To zawsze jest tylko własnością człowieka… tu byłyśmy z wami, pamiętajcie o tym…!

10 Jeśli, w - zdawało by się - normalnym kraju, strajk towarzyszy pracownikom jak wierny pies, to myśli tej pani nie mogą być inne, niż nasze… I nie są! Panowie Prezesi: patrzcie, wciąż i nieustannie patrzcie i uczcie się…! Te dwie godziny wiosny były i są dla Was!

11 Jeżeli dzisiejsza akcja strajkowa nie przyniesie satysfakcjonujących rezultatów, związkowcy z Solidarności nie wykluczają zaostrzenia protestu. Serwis Informacyjny CIRE 24 KOMENTARZE /znalezione w Internecie/ Autor: energetyk związkowiec Tak trzymać,…,może to będzie impulsem do protestów w całej energetyce a może i w... Autor: Operator koparki ręcznej Zarząd PGE gra w ten sam sposób. Autor: Eneasz Dość łamania prawa w Operatorze - strajk ostrzegawczy będziemy obchodzić pięciolecie... Autor: And Z tego co wiem to protestuje tylko Solidarność. Autor: Jakub Jest pełne przyzwolenie na łamanie prawa przez właściciela,więc chłopcy tzw. Zarządzający mają gdzieś tych, co pracują... Autor: Polak Czas wstać z kolan i zacząć walczyć o swoje. BRAWO. Autor: PGE KOLEDZY I KOLEŻANKI Z PGE MAMY Z KOGO BRAĆ PRZYKŁAD!!!!!! Autor: MP A może restrukturyzacja dotknie Departamenty, Biura w Poznaniu - najszybciej rozwijające się elementy systemu... opracowanie: Zbigniew P. Enea Operator Szczecin.


Pobierz ppt "Strajk ostrzegawczy, Enea-Operator RD Szczecin 18. czerwiec, 2012."

Podobne prezentacje


Reklamy Google