Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wędrówka po Szkole Podstawowej w Zagórzu

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wędrówka po Szkole Podstawowej w Zagórzu"— Zapis prezentacji:

1 Wędrówka po Szkole Podstawowej w Zagórzu

2 Motto szkoły „W wychowaniu chodzi właśnie o to,
  Ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem – o to, ażeby bardziej był, a nie tylko więcej miał”    /Jan Paweł II/

3 Jesteśmy Szkołą z klasą
W roku szkolnym 2002 / 2003 nasza szkoła otrzymała certyfikat „Szkoły z klasą” przyznawany przez „Gazetę Wyborczą” i Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej pod patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Aleksandra Kwaśniewskiego. W ramach programu „Szkoła z klasą” zrealizowaliśmy sześć wybranych zagadnień spośród następujących zadań: Szkoła dobrze uczy każdego. Szkoła ocenia sprawiedliwie. Szkoła uczy myśleć i rozumieć świat. Szkoła rozwija społecznie, uczy wrażliwości. Szkoła pomaga uwierzyć w siebie, tworzy dobry klimat. Szkoła przygotowuje do przyszłości   „Szkoła z klasą” to jedna z tych inicjatyw, dzięki którym podnosimy poziom nauczania i oceniania, usprawniamy naszą pracę wychowawczą, poprawiamy klimat szkoły i ożywiamy naszą współpracę ze środowiskiem lokalnym.

4 Projekt DIAMENT W roku szkolnym 2009/2010 uczennica naszej szkoły zakwalifikowała się do projektu DIAMENT w kategorii - język angielski. Nawet w tak małej szkole jak nasza zostały dostrzeżone i zaktywizowane możliwości, energia i talenty.

5 EURONET 50/50 Euronet 50/50 to międzynarodowy projekt, którego celem jest utworzenie europejskiej sieci szkół oszczędzających energię i podejmujących działania na rzecz ochrony klimatu. Euronet 50/50 zakłada podział zaoszczędzonych środków po połowie. Szkoła Podstawowa w Zagórzu zaoszczędziła w 2010 roku ,95 PLN, a tym samym zwyciężyła wśród wszystkich szkół z gminy Niepołomice. Najbardziej zaangażowani uczestnicy przedsięwzięcia zostali nagrodzeni dyplomami, koszulkami oraz osobistymi reduktorami CO2.

6 Na co kładziemy nacisk Kładziemy nacisk na kształcenie umiejętności i ich wykorzystanie w praktyce w zakresie wszystkich przedmiotów. Dbamy o to, by wykorzystywać do tego technologię komputerową. Stosujemy metody aktywne. Szczególnie mocno troszczymy się o bezpieczeństwo dzieci. Staramy się też uwrażliwić je na potrzeby innych ludzi. Od kilku lat współpracujemy z Hospicjum św. Łazarza w Krakowie oraz bierzemy udział w akcji Adopcja serca pomagając dzieciom z Afryki. Uczymy otwartości i tolerancji.

7 Co nas wyróżnia Nasza szkoła jest przestronna. Ma dobrze wyposażone, estetyczne sale lekcyjne. Stale rozwija bazę dydaktyczną. Najmłodsi w swoich salach mogą bawić się w kącikach tematycznych dzięki czemu rozwijają swoje talenty. Dbamy o to, by dzieci jak najlepiej poznały swój region i jego kulturę. Innowacją pedagogiczną jest wprowadzenie w klasie czwartej przedmiotu edukacja regionalna – dziedzictwo kulturowe w regionie zgodnie z naszym mottem „Idziemy w przyszłość pamiętając o korzeniach”. Z inicjatywy nauczycieli pracujących w naszej szkole i przy poparciu społeczności lokalnej w murach budynku znajduje się Izba Regionalno – Historyczna, w której gromadzone są pamiątki z minionych epok. Nasza izbę odwiedza wielu gości, a wśród nich dzieci i młodzież z innych szkół. Zależy nam również, by nasi wychowankowie odnaleźli swoje miejsce w Europie. Dlatego założyliśmy Szkolny Klub Europejski "Krakus", który działa aktywnie od kilku lat.

8

9

10

11 Zajęcia pozalekcyjne Uczniowie szkoły mogą uczestniczyć w następujących zajęciach: Zajęcia wyrównawcze w klasach I – III Zajęcia wyrównawcze z języka polskiego w klasach V-VI Zajęcia wyrównawcze z matematyki w klasach IV-VI Zajęcia wyrównawcze i rozwijające z języka angielskiego w klasie III i IV Zajęcia rozwijające z ekologii w klasie V Zajęcia wyrównawcze i utrwalające z przyrody w klasie VI Zajęcia wyrównawcze i rozwijające z matematyki Pierwsza pomoc przedmedyczna w klasie IV Zajęcia muzyczne w klasie III Zabawy ruchowe przy muzyce i nie tylko w klasie II Zajęcia czytelnicze w klasie I i oddziale przedszkolnym Koło biblijno – turystyczne Zajęcia sportowe, gry zespołowe Zajęcia na basenie w Niepołomicach Najczęściej zajęcia odbywają się raz albo dwa razy w tygodniu.

12 Oferta dla uczniów z trudnościami
Szkoła współpracuje z Poradnią Psychologiczno- Pedagogiczną Empatia i organizuje dla uczniów z trudnościami zajęcia logopedyczne i terapeutyczne. Posiada do tego dobrze przygotowaną i wyposażoną salę, w której odbywają się zajęcia indywidualne.

13 Zajęcia profilaktyczne
W szkole realizowane są następujące programy profilaktyczne „Zachowaj Trzeźwy Umysł” , kontynuacja projektu „Ratujemy i uczymy ratować” „Szkoła bez przemocy”, „Odblaskowa szkoła” Systematycznie organizowane są również spotkania z policjantem związane z bezpieczeństwem dzieci.

14  Imprezy, wydarzenia Organizujemy apele i akademie z okazji najważniejszych świąt, zabawy andrzejkowe i choinkowe. Uroczyście świętujemy Dzień Niepodległości, który jest powiązany ze świętem patrona szkoły. Cyklicznie wychodzimy do społeczności lokalnej z tradycyjnymi jasełkami oraz przedstawieniami z okazji Dnia Babci i Dziadka oraz Dnia Matki.

15 Konkursy W szkole przeprowadzamy wiele konkursów. Są to: - konkursy językowe - konkurs matematyczny - konkursy plastyczne - konkursy informatyczne - konkurs recytatorski - konkurs pięknego czytania - konkurs ortograficzny - konkursy muzyczne Jesteśmy organizatorami Powiatowego Konkursu o Marszałku Józefie Piłsudskim

16 Organizacje w szkole W szkole działają : SKO, - SKS, - Klub Europejski KRAKUS - Samorząd Szkolny

17 Wycieczki Nasza szkoła organizuje różne wycieczki. W ciągu roku szkolnego odbywają się wycieczki piesze i autokarowe, jednodniowe, dwudniowe, a nawet trzydniowe. Uczniowie maja możliwość zetknięcia się z kulturą poprzez cykliczne wyjścia do teatrów, kin, muzeów a także biorą udział w spotkaniach z ciekawymi ludźmi organizowanymi przez Publiczna Bibliotekę w Staniątkach

18 Współpraca z innymi instytucjami
Szkoła współpracuje z różnymi instytucjami: - Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną - Policją - Strażą Pożarną - Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej - Domami Kultury w Zagórzu i Słomirogu - Hospicjum św. Łazarza w Krakowie - Zgromadzeniem Sióstr Michalitek - Parafią

19 Nasze  sukcesy Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach matematycznych- Rachmistrz , recytatorskich i pięknego czytania. Zajmujemy czołowe miejsca w konkursach kolęd i pastorałek oraz konkursie pieśni patriotycznych na szczeblach gminnych. W roku szkolnym 2011/12 zdobyliśmy III miejsce w siatkówce dziewcząt i chłopców.

20 Dla naszych uczniów Gorący posiłek i herbatka Świetlica
Opieka medyczna Bezpieczeństwo

21 Gorący posiłek i herbatka
W naszej szkole uczniowie mogą skorzystać z gorącego posiłku , który jest codziennie dowożony na długą przerwę. Oprócz tego wszyscy uczniowie otrzymują herbatę, którą przygotowują Pani Woźna. Trzy razy w tygodniu dzieciaki dostają mleko a najmłodsi uczniowie dodatkowo owoce i warzywa.

22 Świetlica Szkoła prowadzi świetlicę, która zaczyna się już po skończonych zajęciach i trwa do godziny Pani ze świetlicy organizuje pomoc w nauce, gry i zabawy, rozwijają zainteresowania dzieci oraz ich samodzielność.

23 Opieka medyczna Szkoła współpracuje z Przychodnia Zdrowia i jest w stałym kontakcie ze szkolną pielęgniarką, która udziela pomocy doraźnej, wykonuje badania przesiewowe, bilansowe, dokonuje też kontroli czystości. Do jej zadań należą również szczepienia ochronne i systematyczna fluoryzacja.

24 Bezpieczeństwo Dbamy o bezpieczeństwo naszych uczniów. Co roku najmłodsi zostają wyposażeni w kamizelki odblaskowe. Szkoła w czasie pobytu uczniów jest zamknięta. Przy drzwiach wejściowych zainstalowano domofon. O końcu lekcji lub przerwy informuje nas niezawodny system do sterowania dzwonkami czyli „elektroniczna woźna”. W naszej szkole każdy uczeń posiada swoją szafkę, w której bezpiecznie może zamknąć swoje ubrania a także pozostawiać w szkole rzeczy odciążając przez to swój plecak.

25 Zapraszamy do naszej szkoły


Pobierz ppt "Wędrówka po Szkole Podstawowej w Zagórzu"

Podobne prezentacje


Reklamy Google