Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ilona Dziubek Ewa Krym Jolanta Kuchnowska Ilona Dziubek Ewa Krym Jolanta Kuchnowska.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ilona Dziubek Ewa Krym Jolanta Kuchnowska Ilona Dziubek Ewa Krym Jolanta Kuchnowska."— Zapis prezentacji:

1 Ilona Dziubek Ewa Krym Jolanta Kuchnowska Ilona Dziubek Ewa Krym Jolanta Kuchnowska

2 Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi. Jan Paweł II

3 Program Jestem Małym Europejczykiem powstał w roku 2003. Celem programu jest : przybliżanie dzieciom klas I- III kultury, zwyczajów, historii krajów Unii Europejskiej, wspólna zabawa i rozwijanie indywidualnych uzdolnień, poszerzanie wiedzy na temat otaczającego nas świata, uczenie tolerancji i akceptacji wobec odmienności, rozwijanie tożsamości europejskiej budowanej na gruncie miłości do małej i wielkiej ojczyzny.

4 rok 2004 był przełomowym i niezwykle ważnym momentem dla Polski. Na podstawie Traktatu akcesyjnego z dniem 1 maja 2004 (po 10 latach starań ) Polska przystąpiła do Unii Europejskiej. Od tego momentu zaczęłyśmy coraz intensywniej i odważniej wprowadzać w mury naszej szkoły program Jestem Małym Europejczykiem. rok 2005 przy pomocy Pani Dyrektor Szkoły Doroty Haase oraz Rady Dzielnicy Chylonia zorganizowałyśmy I Międzyszkolny Konkurs Europejski. Obecnie patronat nad konkursem objęła Pani Prezydent Miasta Gdyni Ewa Łowkiel.

5 Jednym z najważniejszych osiągnięć naszego programu jest coroczna organizacja Międzyszkolnych Konkursów Europejskich. Na konkursy zapraszamy uczniów szkół gdyńskich zainteresowanych zagadnieniami związanymi z Unią Europejską.

6

7 W roku 2007 zorganizowałyśmy Festyn Europejski. Podczas Festynu zaprezentowali się uczniowie i nauczyciele naszej szkoły ze swoim międzynarodowym programem artystycznym.

8 W roku szkolnym 2009-2010 zorganizowałyśmy konkurs plastyczny i literacki pt. Moja europejska podróż, którego efektem była wystawa zorganizowana na zakończenie roku.

9 W 2010 roku w naszej szkole powstał Klub Młodego Europejczyka. W skład KME wchodzi obecnie 30 uczniów z klas I- III. Co tydzień spotykamy się z uczniami, aby poprzez zabawę i działania twórcze przybliżyć dzieciom dziedzictwo kulturowe Europy.

10 W roku 2010 i 2011 p. Ilony Dziubek i p. Małgorzata Dopka otrzymały wyróżnienia w XII i XIII Gdyńskim Przeglądzie Form Teatralnych za przedstawienie pt. Czerwone Kapturki po europejsku, oraz Życzenia wielkanocne Czerwonego Kapturka

11 W roku szkolnym 2010- 2011 przygotowałyśmy wraz nauczycielkami Edukacji Wczesnoszkolnej Pasowanie na ucznia po EUROPEJSKU.

12 W roku 2011 powstał pomysł wydania książki pt. Moja europejska podróż. Książka jest dziełem zbiorowym uczniów klas I- III naszej szkoły, a jednocześnie kontynuacją pozycji książkowych pt. Zielona kraina oraz Pod żaglami białej fregaty

13 Nasza praca z programem ma szeroki wymiar. Uczniowie mogą poznawać Europę poprzez różnorodne zadania. Jedną z ciekawszych prac było powstanie książki kucharskiej pt. Smaki Europy, której autorami są uczniowie klasy 3 B i 6 B, a koordynatorem p. Jolanta Kuchnowska, W oparciu o program powstała pierwsza część pokazu multimedialnego pt. Co to jest Unia Europejska? z cyklu Przygody Kotka Europka opracowanej przez p. Ilonę Dziubek, Kolejnym przedsięwzięciem jest opracowanie Europejskiego Kalendarza Szkolnego na rok 2011/2012 opatrzonego pracami plastycznymi uczniów Szkoły Podstawowej Nr 40 w Gdyni, Jesteśmy także autorkami licznych scenariuszy, konkursów, przedstawień i pomocy dydaktycznych, a także lekcji otwartych, na które zapraszamy rodziców i nauczycieli innych szkół.

14 Izba Europejska to kolejny pomysł, który udało nam się zrealizować dzięki wsparciu Pani Dyrektor Doroty Haase. Celem otwarcia takiego miejsca jest zaspakajanie naturalnej ciekawości świata przez dzieci klas młodszych. Edukacja europejska jest niezwykle szerokim i interesującym zagadnieniem, ale także bardzo wymagającym. Cieszymy się, że coraz młodsze pokolenia, mają możliwość poznawania świata, jego odmienności i kolorytu. Czasami są to tylko mentalne podróże, tzw. palcem po mapie, ale dzięki otwartości, ciekawości i fantazji, dzieci stają się coraz bardziej świadomymi obywatelami świata i mogą zaspakajać pragnienie poznania tego, co nowe i fascynujące. Nabywają też odwagę i wiedzę, dzięki której pokonywanie barier międzykulturowych nie jest już problemem.

15 Podróż przecież nie zaczyna się w momencie, kiedy ruszamy w drogę, i nie kończy, kiedy dotarliśmy do mety. W rzeczywistości zaczyna się dużo wcześniej i praktycznie nie kończy się nigdy, bo taśma pamięci kręci się w nas dalej, mimo że fizycznie dawno już nie ruszamy się z miejsca. Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej. Ryszard Kapuściński

16 PRODUCED BY Ilona & Jakub Dziubek


Pobierz ppt "Ilona Dziubek Ewa Krym Jolanta Kuchnowska Ilona Dziubek Ewa Krym Jolanta Kuchnowska."

Podobne prezentacje


Reklamy Google