Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Witamy na forum 750mm.pl. Krótki wstęp Witaj drogi miłośniku kolei na forum 750mm.pl. Dziękujemy za rejestrację i zapraszamy do naszego grona zapaleńców.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Witamy na forum 750mm.pl. Krótki wstęp Witaj drogi miłośniku kolei na forum 750mm.pl. Dziękujemy za rejestrację i zapraszamy do naszego grona zapaleńców."— Zapis prezentacji:

1 Witamy na forum 750mm.pl

2 Krótki wstęp Witaj drogi miłośniku kolei na forum 750mm.pl. Dziękujemy za rejestrację i zapraszamy do naszego grona zapaleńców wąskotorowych.750mm.pl Nasze forum jest doskonałym sposobem na poznanie ludzi, z którymi dzielimy nasze hobby, wymianę doświadczeń oraz wiedzy. Poprzez forum możesz rozpocząć także swoją przygodę z którąś z licznych organizacji zajmujących się ochroną zabytków kolejnictwa i które potrzebują także Twoich rąk do pomocy Aby nasza znajomość przebiegała bezkonfliktowo musimy wszyscy przestrzegać kilku zasad, które postaramy się Tobie tutaj krótko wyjaśnić. A więc do rzeczy...

3 Zasada nr... Każdy z nas chciałby wiedzieć kim jest osoba, która do nas przychodzi, należy też do dobrego tonu przedstawienie się w miejscu, w którym się pojawiamy. Robi to każdy nowy użytkownik i Ciebie również o to prosimy. Możesz to zrobić w TYM wątku.TYM Przedstaw się

4 Zasada nr... Forum 750mm.pl służy jego użytkownikom do dyskusji na temat kolei wąskotorowych oraz w mniejszym stopniu na temat kolei normalno- i szerokotorowych w Polsce i na świecie. W związku z tym wszystkie posty pojawiające się na forum powinny dotyczyć powyższej tematyki. Zapobiega to bałaganowi a także pozwala na lepszą kontrolę wiedzy zawartej na forum. Jeśli chcesz napisać o czymś co nie ma związku z tematyką forum stworzyliśmy w tym celu dział Hyde Park O czym piszemy?

5 Zasada nr... Jeśli dotarłeś do tego punktu na pewno masz już założone konto na naszym forum. Niech to konto pozostanie jedynym, którego używasz, a jeśli miałbyś z nim jakiekolwiek problemy (np. zapomniane hasło) prosimy Cię o kontakt z administratorami forum wysyłając maila.maila Nie warto zakładać dodatkowych kont, ponieważ w przypadku wykrycia tego procederu wszystkie dodatkowe konta zostaną usunięte, a użytkownik zostanie zapamiętany przez innych jako człowiek, do którego nie można mieć pełnego zaufania Jedna osoba = jedno konto

6 Zasada nr... My, jako ludzie stanowiący pewną społeczność, wzajemnie się szanujemy, nie oceniamy innych, staramy się pomóc w miarę naszych możliwości. Nasze posty nie powinny obrażać innych ludzi, a także nie powinny ich oskarżać o coś, czego nie można udowodnić. Do udowadniania oskarżeń zostały powołane odpowiednie instytucje i z nich prosimy korzystać. Nie stosujemy wobec innych ludzi argumentów, które odwołują się bezpośrednio do ich osoby, mogąc ich w ten sposób obrazić. W dyskusji jako argumenty stosujemy fakty i opinie, które dotyczą tematu dyskusji, a nie osób biorących w niej udział. Szanujemy także opinie innych ludzi, nawet jeśli się z nimi nie zgadzamy lub wręcz uważamy je za totalną bzdurę. Szanuj innych, a inni będą szanować Ciebie! Szanujmy się!

7 Zasada nr... Cokolwiek napiszesz na forum wiedz, że Twoje słowa znajdują się w przestrzeni publicznej, więc w pełni za nie odpowiadasz. Jeśli kogoś bezpodstawnie obraziłeś może nastąpić sytuacja, iż adresat Twoich słów będzie chciał dochodzić swoich praw sądownie. My jako forum mamy obowiązek mu w tym pomóc zabezpieczając Twoje posty. Odpowiadamy za swoje słowa

8 Zasada nr... Aby nasze posty były czytelne oraz nie tworzyły zbędnego ruchu na forum muszą się one opierać na kilku prostych zasadach, które zostaną podane na kolejnych stronach. Jak powinien wyglądać post?

9 Na co zwrócić uwagę podczas pisania postu? Przede wszystkim zwróć uwagę na to czy post jest napisany w języku polskim (a nie P0l5kIm) zgodnie z zasadami polskiej gramatyki, interpunkcji i ortografii. Pozornie prosta sprawa, ale z doświadczenia wiemy, że sprawia to wielu ludziom kłopot. Rozwiązaniem może być np. przeglądarka Mozilla Firefox, która ma wbudowaną funkcję sprawdzania pisowni. Jeśli to nie pomoże i nadal masz problem z ortografią i gramatyką, napisz do któregoś z moderatorów – oni postarają się Tobie pomóc Mozilla Firefox

10 Na co zwrócić uwagę podczas pisania postu? Przed wysłaniem postu na forum sprawdź kilka prostych rzeczy: czy podobnego wątku już na forum nie ma (funkcja SZUKAJ!)SZUKAJ czy wysyłasz go do odpowiedniego działu forum jeśli to odpowiedź na czyjś post sprawdź czy jest zgodna z tematem wątku, w którym piszesz czy Twój post ma na jakąkolwiek wartość poznawczą (nie lubimy postów typu zgadzam się albo nie zgadzam się) czy Twój post nie zawiera wulgaryzmów (nawet wykropkowanych), których niestety na naszym forum nie tolerujemy. Wyjątkiem są cytaty bądź anegdoty, w granicach dobrego smaku czy Twój post dotyczy spraw, które mogą interesować innych użytkowników. Jednym słowem jeśli masz do odbycia prywatną rozmowę zrób to prywatnie (np. za pomocą dostępnego na forum systemu prywatnych wiadomości), a nie za pomocą forum.

11 Na co zwrócić uwagę podczas pisania postu? Cytowanie i edycja... Naucz się używać tych dwóch prostych narzędzi. Jeśli Twoja wypowiedź jest odpowiedzią na post kogoś innego zacytuj słowa, na które odpowiadasz. Zasada ta nie ma zastosowania w przypadku odpowiadania na post będący ostatnim w wątku, chyba że odpowiadamy na konkretne słowa w wypowiedzi i brak cytatu mógłby zakłócić ciąg logiczny dyskusji.

12 Na co zwrócić uwagę podczas pisania postu? Cytowanie i edycja... Jeśli napisałeś i wysłałeś już post i po chwili przypomniałeś sobie o tym, że zapomniałeś o czymś napisać użyj funkcji edycji postu. Nie pisz kolejnego postu bezpośrednio pod swoim, ponieważ zaburza to czytelność forum.

13 Położenie przycisków edycji i cytowania

14 Słowo końcowe Dziękujemy Ci za przebrnięcie przez tę prezentację Znajomość tych kilku prostych zasad pozwoli nam uniknąć konfliktów i umożliwi wymianę zdań w przyjaznej atmosferze. Szczegóły powyższych zasad dostępne są w Regulaminie forum, którego lekturę również polecamy. Jeśli masz jakieś pytania, problemy, propozycje czy pomysły nie krępuj się i napisz do nas na adres mailowy bądź wyślij PW (prywatną wiadomość) do któregoś z administratorów bądź moderatorów. Kontakt: e-mail: kalito@750mm.plkalito@750mm.pl gg: 2449063 facebook

15 ŻYCZYMY PRZYJEMNEGO KORZYSTANIA Z FORUM 750MM.PL


Pobierz ppt "Witamy na forum 750mm.pl. Krótki wstęp Witaj drogi miłośniku kolei na forum 750mm.pl. Dziękujemy za rejestrację i zapraszamy do naszego grona zapaleńców."

Podobne prezentacje


Reklamy Google