Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Czekanie z Seksem.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Czekanie z Seksem."— Zapis prezentacji:

1 Czekanie z Seksem

2 Polskie Prawo o Seksie Nieletnich
Kodeks Karny, rozdział XXV, Przestępstwa przeciwko wolności seksualnej i obyczajności, oraz seks nieletnich Artykuł 197,200,202,201 i Seks w polskim prawie jest dozwolony powyżej 15 roku życia. Seks w wieku poniżej 15 lat uznawany jest za pedofilie i karany jest grzywną , kara więzienia do 5 lat lub 2 latami poprawczaka. Dojrzałość seksualną osiągamy w 25 roku życia a nie po ukończeniu 18 lat , kiedy otrzymamy dowód osobisty.

3 ALE ZALEŻY TO OD WAS , KTÓRĄ METODE WYBIERZECIE.
Metody zapobiegające niechcianej ciąży lub zakażeniu AIDS Metody Sztuczne pMetody Chirurgiczne Skuteczność 90-97% Zabezpieczenie skuteczne ,ale może uszkodzić się podczas stosowania. Nie używać tej samej po raz drugi ! 1.Podwiązanie jajowodów (odwołalne) 2.Sterelizacja-(podcięcie jajowodów) Nieodwołalne. Brak płodności. Skuteczność obu metod – prawie 100% Prezerwatywa Skuteczność 75-85% Zabezpieczenie nie skuteczne i nie poręczne ponieważ pierwszy raz wkłada je lekarz do pochwy i długo to trwa. ALE ZALEŻY TO OD WAS , KTÓRĄ METODE WYBIERZECIE. Błona pochwowa Skuteczność 90-97% Zabezpieczenie skuteczne ale może wywołać niewydolność nerek i uszkodzenie wątroby. Pigułki antykoncepcyjne

4 Planowanie rodziny , ciąża i płodność
Największa płodność u kobiet występuje od 25 do 30 roku życia a u mężczyzn podobnie. Posiadanie rodziny jest pięknym uczuciem dającym radość , wieczne szczęście i ukojenie. Ale posiadanie rodziny wiąże się z dużą odpowiedzialnością i wydatkami. W dzisiejszym świecie to pojęcie jest bardzo różne ale każdy człowiek ma prawo do podjęcia życiowej decyzji.

5 WSZYSTKO ZALEŻY OD WAS WY MOŻECIE TO KONTROLOWAĆ.
Planowanie rodziny zależy od związku partnerów jeśli się bardzo kochają , wieża w siebie , wspierają się nawzajem taki związek będzie dawał korzyści partnerce i partnerowi i przetrwa do końca . Planowanie rodziny powinno przebiec w obecności obojgu partnerów. Poród w bardzo młodym wieku może wywołać wiele powikłań np : problemy z psychiką , ze zdrowiem , problemy z pobudzeniem seksualnym. Seks w młodym wieku jest niebezpieczny , ponieważ może wywołać wiele problemów zdrowotnych np : Choroby przeniesione drogą płciową, bólem brzucha,nóg,opóznienie miesiączki u dziewczyn, obfite krwawienie z pochwy. WSZYSTKO ZALEŻY OD WAS WY MOŻECIE TO KONTROLOWAĆ. Zwracam się zatem do młodzieży, żeby poczekali na pierwsze współżycie seksualne bo można przez to zepsuć swoje plany a nawet problemy z finansami waszych rodziców lub relacjami z przyjaciółmi. Dziecko jest nie tylko troską, ale i też obciążeniem waszego życia. Pomyślcie sobie o tym zanim zaczniecie współżycie!!!!!


Pobierz ppt "Czekanie z Seksem."

Podobne prezentacje


Reklamy Google