Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Czekanie z Seksem. KODEKS KARNY, ROZDZIAŁ XXV, PRZESTĘPSTWA PRZECIWKO WOLNOŚCI SEKSUALNEJ I OBYCZAJNOŚCI, ORAZ SEKS NIELETNICH ARTYKUŁ 197,200,202,201.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Czekanie z Seksem. KODEKS KARNY, ROZDZIAŁ XXV, PRZESTĘPSTWA PRZECIWKO WOLNOŚCI SEKSUALNEJ I OBYCZAJNOŚCI, ORAZ SEKS NIELETNICH ARTYKUŁ 197,200,202,201."— Zapis prezentacji:

1 Czekanie z Seksem

2 KODEKS KARNY, ROZDZIAŁ XXV, PRZESTĘPSTWA PRZECIWKO WOLNOŚCI SEKSUALNEJ I OBYCZAJNOŚCI, ORAZ SEKS NIELETNICH ARTYKUŁ 197,200,202,201 I 204. SEKS W POLSKIM PRAWIE JEST DOZWOLONY POWYŻEJ 15 ROKU ŻYCIA. SEKS W WIEKU PONIŻEJ 15 LAT UZNAWANY JEST ZA PEDOFILIE I KARANY JEST GRZYWNĄ, KARA WIĘZIENIA DO 5 LAT LUB 2 LATAMI POPRAWCZAKA. DOJRZAŁOŚĆ SEKSUALNĄ OSIĄGAMY W 25 ROKU ŻYCIA A NIE PO UKOŃCZENIU 18 LAT, KIEDY OTRZYMAMY DOWÓD OSOBISTY. Polskie Prawo o Seksie Nieletnich

3 Metody zapobiegające niechcianej ciąży lub zakażeniu AIDS Prezerwatywa Skuteczność 90-97% Zabezpieczenie skuteczne,ale może uszkodzić się podczas stosowania. Nie używać tej samej po raz drugi ! Metody Sztuczne Błona pochwowa Skuteczność 75-85% Zabezpieczenie nie skuteczne i nie poręczne ponieważ pierwszy raz wkłada je lekarz do pochwy i długo to trwa. Pigułki antykoncepcyjne Skuteczność 90-97% Zabezpieczenie skuteczne ale może wywołać niewydolność nerek i uszkodzenie wątroby. pMetody Chirurgiczne 1.Podwiązanie jajowodów (odwołalne) 2.Sterelizacja-(podcięcie jajowodów) Nieodwołalne. Brak płodności. Skuteczność obu metod – prawie 100% ALE ZALEŻY TO OD WAS, KTÓRĄ METODE WYBIERZECIE.

4 Planowanie rodziny, ciąża i płodność Największa płodność u kobiet występuje od 25 do 30 roku życia a u mężczyzn podobnie. Posiadanie rodziny jest pięknym uczuciem dającym radość, wieczne szczęście i ukojenie. Ale posiadanie rodziny wiąże się z dużą odpowiedzialnością i wydatkami. W dzisiejszym świecie to pojęcie jest bardzo różne ale każdy człowiek ma prawo do podjęcia życiowej decyzji.

5 Planowanie rodziny zależy od związku partnerów jeśli się bardzo kochają, wieża w siebie, wspierają się nawzajem taki związek będzie dawał korzyści partnerce i partnerowi i przetrwa do końca. Planowanie rodziny powinno przebiec w obecności obojgu partnerów. Poród w bardzo młodym wieku może wywołać wiele powikłań np : problemy z psychiką, ze zdrowiem, problemy z pobudzeniem seksualnym. Seks w młodym wieku jest niebezpieczny, ponieważ może wywołać wiele problemów zdrowotnych np : Choroby przeniesione drogą płciową, bólem brzucha,nóg,opóznienie miesiączki u dziewczyn, obfite krwawienie z pochwy. WSZYSTKO ZALEŻY OD WAS WY MOŻECIE TO KONTROLOWAĆ. Zwracam się zatem do młodzieży, żeby poczekali na pierwsze współżycie seksualne bo można przez to zepsuć swoje plany a nawet problemy z finansami waszych rodziców lub relacjami z przyjaciółmi. Dziecko jest nie tylko troską, ale i też obciążeniem waszego życia. Pomyślcie sobie o tym zanim zaczniecie współżycie!!!!!


Pobierz ppt "Czekanie z Seksem. KODEKS KARNY, ROZDZIAŁ XXV, PRZESTĘPSTWA PRZECIWKO WOLNOŚCI SEKSUALNEJ I OBYCZAJNOŚCI, ORAZ SEKS NIELETNICH ARTYKUŁ 197,200,202,201."

Podobne prezentacje


Reklamy Google