Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

CO W TRZYNASTCE PISZCZY?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "CO W TRZYNASTCE PISZCZY?"— Zapis prezentacji:

1 CO W TRZYNASTCE PISZCZY?
CHCESZ WIEDZIEĆ… PRZECZYTAJ PIERWSZY NUMER GAZETKI SZKOLNEJ

2 Nowi uczniowie……… Pierwszoklasiści odbyli także Rajd Gimnazjalny i Ślubowanie swoich klas. Wycieczka do Garbatki bardzo przypadła do gustu biorącym w niej udział – emocje budziły wygrane i przegrane konkursy oraz smaczny posiłek. Także ślubowanie przebiegło w miłej atmosferze. Każdy z uczestników mógł odnaleźć w poszczególnych występach coś dla siebie. Obecnie również wielu pierwszoroczniaków bierze czynny udział w kołach zainteresowań, do czego serdecznie zachęcamy. Powoli zacierają się różnice pomiędzy młodszymi i starszymi klasami, przecież wszyscy przez jakiś czas byliśmy w szkole tymi najmłodszymi. Już za rok pojawią się w szkole nowe twarze pierwszych klas.   W tym roku, jak zawsze do naszej szkoły zawitali nowi uczniowie. - Każdy z nas na początku czuł się nieswojo, lecz dosyć szybko się ze sobą zakolegowaliśmy i teraz uczymy się w przyjaznej i wesołej atmosferze. – opowiada jedna z uczennic. Wszyscy, obcując w nowym miejscu, czujemy się zestresowani. Jednak z czasem zaczynamy się oswajać z otoczeniem, co powoduje większą śmiałość w działaniu. Również obecni pierwszoroczniacy coraz odważniej stawiają kroki w naszej szkole i coraz bardziej wtapiają się w otoczenie oraz przystosowują do panujących zasad. - Z początku trudno było przyzwyczaić się do częstych kartkówek i tak dużej ilości sprawdzianów czy nowych przedmiotów, lecz aktualnie nadążamy już z tempem, jakie tu panuje – mówi jeden z uczniów. Nasi koledzy i koleżanki wybrali Publiczne Gimnazjum nr 13, jako jedno z wielu w mieście. Na pytanie „dlaczego?” niektórzy odpowiadają po prostu „jestem z rejonu.” Pomimo wszystko częściej dało się usłyszeć, że „ma ono dobre wyniki w różnych rankingach międzygimnazjalnych.” Bardzo zadowalający jest fakt, że szkoła, do której uczęszczamy, może pochwalić się takimi rezultatami.

3 Nauczyciele o ………… K: Po co jest ślubowanie klas pierwszych?
D.W: Jest to jeden a najważniejszych momentów w życiu uczniów w naszej szkole. Ślubowanie, czyli inaczej pasowanie na ucznia jest z jednej strony tradycją wpisaną w obyczaj każdej szkoły, a z drugiej strony ukonstytuowaniem pierwszoklasisty w społeczeństwie uczniowskim naszej szkoły. To pierwszy tak ważny moment w naszej szkole. T.G: Ślubowanie jest to przyjęcie nowego rocznika klas pierwszych w obecności szkoły. Oni przez swoich przedstawicieli składają przysięgę, że będą realizować zadanie szkoły i dobrze ją reprezentować, wywiązywać się z obowiązków, poznawać warunki świadomie to robią.

4 K: Czy te wszystkie przygotowania były/ są przygotowaniem tylko dla uczniów czy również dla wychowawców klas? Dlaczego? D.W: Dla uczniów jest to też czas na twórczą i przemyślaną zabawę polegająca na jak najlepszym i najpiękniejszym przedstawieniu danej klasy. Ważnym zadaniem wychowawcy jest skoordynowanie tego procesu, a jeżeli chodzi o samą formułę ślubowania, uświadomienia uczniom istoty sprawy. Ale przygotowanie tej uroczystości to również praca Pana Jacka Brodnickiego przygotowującego dekorację, Pana Roberta Kajdaniaka i jego zespołu wokalnego, Pana Piotra Wasilewskiego opiekującego się pocztem sztandarowym i moja, jako opiekuna Samorządu Uczniowskiego - organizacji odpowiedzialnej za przygotowanie tego wydarzenia.

5 K: Czy dla Was nauczycieli to już rutyna?
D.W: Trudno mówić o rutynie kiedy co roku mamy do czynienia z innymi uczniami ślubującymi, występującymi i prowadzącymi tę imprezę. Najbardziej nieprzewidywalnym elementem jest właśnie drugi człowiek, a tu skoordynować trzeba działanie wielu osób Nie, tu zdecydowanie nie można mówić o rutynie. T.G: Ślubowanie przechodziłem różne. Najpierw w szkołach podstawowych, potem w gimnazjum, pamiętam, że w szkołach podstawowych była to troszkę inna forma taka bardziej dziecinna. Symbolicznym ołówkiem dotykało się ramienia i mówiło się „pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej". Teraz już takich rzeczy nie robimy, gdyż jest to bardziej dojrzała forma tutaj na sztandarowy poczet składa się przysięgę przez reprezentantów uczniów. A takie ślubowanie, które tak bardziej zapadło mi w pamięci było około czterech lat temu. Wypadało w Święto Drzewa i uczniowie klas pierwszych przed szkołą sadzili drzewka, które rosną do dziś.

6 Wywiadu udzielił: Pan Dyrektor Tomasz Gogacz Wywiadu udzieliła: Pani Dorota Wolszczak Wywiad przeprowadziła: Klaudia Seledec kl. 2G

7 HIT CZY KIT TRZYNASTKI?

8

9

10

11 MUZYKA WEDŁUG UCZNIÓW GIMNAZJUM NUMER 13
11

12 Wynik Ankiety 12

13 O typach muzyki. Rock – Sama nazwa "rock" jest właściwie skrótem od "rock and roll". Wszystkie style rockowe charakteryzują się brzmieniem opartym na różnego rodzaju gitarach, zwykle elektrycznych, basowych i perkusji, z wyraźnie zarysowanym rytmem i śpiewem. Piosenki , które są typowe dla rocka to np. Bon Jovi - „Livin’a player” i Status Quo – „Whatever you want”. Rap – rodzaj ekspresji wokalnej polegający na rytmicznym i ekspresyjnym wypowiadaniu słów i ich rymowaniu do zapętlonego podkładu instrumentalnego. Element kultury hiphopowej. Rap często zamiennie z wyrażeniem hip – hop określany jest jako odrębny gatunek muzyczny. Piosenki , które są typowe dla rapu to np. KaeN – „W moich butach” i ZDR – „Paranoje”.

14 Pop – ogólnie muzyka popularna, termin ten jest jednak wieloznaczny, w najszerszym sensie oznacza każdy rodzaj muzyki rozrywkowej, niezależnie od jej charakteru. Piosenki , które są typowe dla popu to np. Rihanna – „What’s my name”, Madonna – „Girl Gone Wild”. Dubstep- gatunek elektronicznej muzyki tanecznej, klubowej. Dubstep zawiera wiele elementów typowych dla dubu (ciężkie basy, przestrzenie i delaye). Do tego niektórzy twórcy dubstepu nawiązują do takich gatunków muzyki elektronicznej jak np. drum and bass. Piosenki ,typowe dla dubstepu to np. Skrillex – „Bangarangi”, Dotexe – „Nothing you can do” .

15 Jazz – Charakteryzuje się rytmem synkopowanym w metrum parzystym (4/), a także dużą dowolnością interpretacyjną i aranżacyjną oraz tendencją do improwizacji. Miało to związek z faktem, iż pierwszymi twórcami tego gatunku byli przeważnie nie znający nut potomkowie niewolników. Piosenki typowe dla Jazzu np. John Zorn – „Gevurah” i Mark Ronson ft. Erykah Badu – „A La Modeliste”. Disco Pol – gatunek muzyki popularnej,  w początkowym okresie istnienia znany jako muzyka chodnikowa. Gatunek wywodzi się z muzyki granej na weselach i zabawach przez specjalne zespoły z repertuarem piosenek ludowych i weselnych. Piosenki typowe dla Disco Polo to np. Weekend – „Ona tańczy dla mnie” i Ada Krawczyk – „Weselny klimat”.

16 PODSUMOWANIE Z ankiety możemy wywnioskować , że większość uczniów naszej szkoły, słucha rapu, ponieważ 42 % ankietowanych oddało głos na ten gatunek. Na drugim miejscu w popularności znalazły się dwa gatunki muzyczne tzn. rock i pop. Najmniejszą popularnością wśród młodzieży cieszy się disco polo i jazz. W środku stawki znajduje się dubstep z 12 procentami.

17 Sport 4 KOLEJKA LM Liga Mistrzów, klubowe rozgrywki piłkarskie o Puchar Europy. W rozgrywkach uczestniczą mistrzowie oraz najlepsze drużyny z krajów o wysokim poziomie piłkarskim. Rozgrywki składają się z dwóch faz grupowych (w których drużyny rywalizują w 4-zespołowych grupach) i fazy play-off. Przed właściwymi rozgrywkami przeprowadzane są eliminacje, w których rywalizują drużyny z krajów z niższym rankingiem UEFA oraz drugie, trzecie lub czwarte drużyny krajów, w których liga piłkarska jest na wysokim poziomie. W ważniejszych meczach ostatniej kolejki tych rozgrywek FC Barcelona pokonała AC Milan 3:1,Juventus Turyn zremisował z Realem Madryt 2:2 a Arsenal pokonał Borussię Dortmund. W tym meczu kluczową rolę odegrał Polak - Wojciech Szczęsny, który wykonał wiele skutecznych interwencji. Jak na razie najwięcej bramek ma Cristiano Ronaldo. CR7 ma na koncie już 8 bramek. Tuż za nim plasuje się Z. Ibrahimović -7 goli i Lionel Messi - 6 bramek.

18 Strefa śmiechu i zagadek =D
1. Na lekcji geografii nauczyciel pyta Michała: - Gdzie leży Kuba? Na to Michał: - Kuba leży w domu, ma grypę. 2. Lekcja biologii. - Jak się nazywa największy zwierz mieszkający w naszych lasach? - Pyta się pani Jasia. - Dźwiedź. - Chyba niedźwiedź? - Jeśli nie dźwiedź, to ja nie wiem. 3. Pani pyta się Jasia: - Czemu ściągałeś od Małgosi? Jasiu na to: - Skąd pani wie? - Bo przy tym ostatnim pytaniu Małgosia napisała: nie wiem, a Ty napisałeś: ja też.

19 Ojciec Basi ma 5 córek o imionach: Ala, Bela,
Cela, Dela. Jak ma na imię 5 córka? 2. Kierowca fiata ma brata, ale brat kierowcy fiata nie ma brata. Kim jest kierowca fiata? 3. Który miesiąc ma 28 dni? 4. Kiedy jesteś w domu bez głowy?

20 Pozdrowienia i wyznania
Pozdrowienia dla Patrycji Gos od 1 I Pozdrawiamy Pana Kajdaniaka kl. 1 i Pozdrowienia dla uroczego blondyna z klasy 1b od koleżanek ze szkoły 

21 Mizera moim bogiem <3 Pzdr :*
Pozdrowienia dla Oskara Bugajskiego, nie myśl, że dalej coś do Ciebie czuję <3 xxo Pozdrowienia dla Kacpra z 1 H <3 Mizera moim bogiem <3 Pzdr :* Pozdrowienia dla Gosi Jakubczak :* Pozdrowienia dla Malwiny, Ani, Marty i Sandry z 1 G Pozdrowienia dla Wojtka Krzemińskiego od koleżanek ze szkoły

22 Pozdrawiam Kasię z 1 H. Jest idealna i Ją bardzo kocham
Pozdrawiam Kasię z 1 H. Jest idealna i Ją bardzo kocham. Nie gniewaj się już na mnie Kicia xxo Pozdrowienia dla dziewczyn z 1 G! <3 Wasza Ania Pozdrowienia dla Marty Janickiej z 2 D od Anonimowego Wielbiciela <3 Pozdrowienia dla Oli, Anci, Asi i Agaty z 1 G. Kocham Was xxo Łukasz Rajek, Marzena Lisowska i Dawid Mazur od Juraska POZDRO !

23 GRUDNIOWYM NUMERZE GAZETKI SZKOLNEJ
DO ZOBACZENIA JUŻ W KOLEJNYM GRUDNIOWYM NUMERZE GAZETKI SZKOLNEJ PW


Pobierz ppt "CO W TRZYNASTCE PISZCZY?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google