Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkoła katolicka zawsze miała i ma na uwadze wychowanie chrześcijan, którzy będą także wzorowymi obywatelami, zdolnymi do dawania swego pełnego wkładu,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkoła katolicka zawsze miała i ma na uwadze wychowanie chrześcijan, którzy będą także wzorowymi obywatelami, zdolnymi do dawania swego pełnego wkładu,"— Zapis prezentacji:

1

2 Szkoła katolicka zawsze miała i ma na uwadze wychowanie chrześcijan, którzy będą także wzorowymi obywatelami, zdolnymi do dawania swego pełnego wkładu, swej inteligencji, solidarności, kompetencji w dzieło prawidłowego i porządnego budowania społeczności cywilnej. Podstawą naszej pracy dydaktyczno- wychowawczej są myśli Prymasa Tysiąclecia oraz wskazania Papieża Jana Pawła II, który powiedział:

3 Kardynał Stefan Wyszyński pełni pieczę nad nami. Dziękujemy Mu za to, że włożył tyle serca w życie religijne Polaków. Jego zasługi zapamiętamy na całe wieki.

4 Najpierw powstało Liceum Ogólnokształcące. Utworzono je w 1990 roku jako pierwszą ponadpodstawową szkołę społeczną w Łomży. W 2001 roku powołano gimnazjum. Na patrona szkół wybraliśmy wielkiego Polaka i Syna Ziemi Łomżyńskiej, Kardynała Stefana Wyszyńskiego, który zawsze cenił godność ludzką i prawdę. Na mocy dekretu Biskupa Łomżyńskiego Stanisława Stefanka w 2004 roku placówki stały się szkołami katolickimi. Nasze szkoły są zatem bardzo młodą wspólnotą, której tradycję tworzą wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz grono oddanych przyjaciół.

5 wychowanie chrześcijańskie kształtujące w człowieku właściwą hierarchę ważności poczucie bezpieczeństwa przyjazną atmosferę, którą tworzą wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz rodziny wychowanków możliwość korzystania z kawiarenki szkolnej Multimedialne Centrum Informacji w bibliotece szkolnej możliwość nauki i pracy w niedużej grupie życzliwych osób wysoki poziom zajęć dydaktycznych dobre przygotowanie do dalszego toku kształcenia zajęcia języka angielskiego z NATIVE SPEAKER' EM (ćwiczenia konwersacji)

6 liczne koła zainteresowań dla młodzieży zdolnej rozwijające ich umiejętności naukowe i społeczne oraz dla uczniów wymagających szczególnej troski pedagogiczne w celu zapewnienia odpowiedniej sprawności fizycznej uczniowie naszej szkoły mają do dyspozycji salę gimnastyczną oraz zajęcia na basenie pod opieką instruktorów pływania oprócz szkolnej sali gimnastycznej mamy możliwość korzystania również z Sali Wyższego Seminarium Duchownego uczestniczą w życiu kulturalnym miasta i regionu: koncertach Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej

7 Tradycją naszej szkoły są: msze święte rozpoczynające najważniejsze etapy życia szkoły; wyjazdy integracyjne klas pierwszych na Pojezierze Augustowskie; ślubowanie klas pierwszych i Dzień Edukacji Narodowej; Dzień Kultury Uczniowskiej; spotkania wielkanocne; w listopadzie szczególną pamięcią otaczamy Dzień Odzyskania Niepodległości; urządzamy Jasełka i wigilie klasowe; obchody Dnia Dziecka; Święto Patrona Szkoły; podczas ogólnoszkolnych imprez rozrywkowych (Andrzejki, bale karnawałowe) bawimy się przy muzyce zabawa jest jednym z wielu elementów edukacyjno-wychowawczych szkoły; uczymy się także odpowiedzialności i samorządności – organizujemy liczne akcje charytatywne (Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, PCK, wolontariat).

8

9 Dwie pracownie współfinansowane z EFS w ramach projektu Pracownie komputerowe dla szkół

10 Sale lekcyjne są doskonale wyposażone co sprawia, że nauka w nich staje się przyjemnością.

11

12

13 Dobrze przygotowujemy do egzaminu gimnazjalnego i dalszej edukacji: prowadzimy zajęcia przygotowujące do egzaminu nauczyciele dodatkowo organizują konsultacje przedmiotowe, podczas których indywidualnie pracują z uczniem uczniowie systematycznie piszą testy przygotowujące do egzaminu, które są następnie analizowane, aby ukierunkować pracę na największe braki i problemy

14 Dla uczniów szczególnie zainteresowanych wybranymi przedmiotami nasi nauczyciele organizują zajęcia, na których potrafią w miły i przyjemny sposób przekazać dodatkową wiedzę, przygotować ich do udziału w konkursach i olimpiadach, wyjaśnić zadania i problemy, z którymi spotykają się oni w trakcie dalszej nauki. Koło Anglistów Warsztaty profilaktyczne i warsztaty z doradcą zawodowym Koło matematyczne Koło informatyczne Klub przedsiębiorczości Klub wszechstronnej edukacji kulturalnej

15 zajęcia wyrównawcze z matematyki zajęcia wyrównawcze z chemii zajęcia wyrównawcze z języka angielskiego zajęcia wyrównawcze z języka niemieckiego Oprócz zdobywania wiedzy uczniowie biorą udział w zajęciach wyrównawczych i czerpią pomoc w uzupełnianiu wiedzy na:

16 Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w różnych dziedzinach sportu. To tylko część naszych pucharów

17 Nasi uczniowie biorą udział i odnoszą sukcesy w konkursach Nasza kolekcja dyplomów

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30 Jeśli masz wybierać, wybierz rozsądnie.

31 Mamy świadomość, że posyłając dziecko do naszej szkoły powierzają nam Państwo swój najcenniejszy skarb. Zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, aby nie zawieść pokładanego w nas zaufania. Szkoła katolicka - szkoła z wartościami.

32 miła i przyjazna atmosfera na lekcjach i na przerwach wykwalifikowana kadra nauczycielska bardzo dobre przygotowanie do egzaminów i do liceum możliwość rozwijania swoich zdolności zabawy i imprezy organizowane przez nauczycieli i samorząd szkolny szkoła ma dogodną lokalizację, ponieważ położona jest w centrum miasta. Małe podsumowanie:

33 Dziękujemy i zapraszamy wszystkich zainteresowanych! Zapraszamy do obejrzenia szkoły osobiście!


Pobierz ppt "Szkoła katolicka zawsze miała i ma na uwadze wychowanie chrześcijan, którzy będą także wzorowymi obywatelami, zdolnymi do dawania swego pełnego wkładu,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google