Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Komputer – więcej korzyści

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Komputer – więcej korzyści"— Zapis prezentacji:

1 Komputer – więcej korzyści
czy zagrożeń?

2 Korzyści Korzyści jakie czerpiemy z pracy przy komputerze są to:
Pomocy w pracy firmowej lub szkolnej; Projektowanie wnętrz mieszkań i domów; Rozrywka (np. Filmy, muzyka, gry); Można robić zakupy przez internet w serwisie allegro.pl; Komunikowanie się ze znajomymi przez komunikatory; Prowadzenie własnych stron www oraz blogów;

3  Komputer też jest używany w szkołach przez sekretarzy i dyrektorów szkół a także w pokoju nauczycielskim; Policja używa też komputerów do namierzania i do bazy danych zatrzymanych oraz tych, którzy są skazani lub odsiadują swój wyrok;  Komputer stosowany jest również w medycynie, dzięki komputerowi można człowieka prześwietlić.

4 „ Zagrożenia związane z wykorzystaniem komputera.”
1. Uzależnienie od komputera może prowadzić nawet do śmierci, 2. Wydłużające się kolejki do okulistów, 3. Długotrwałe siedzenie sprzyja powstawaniu dolegliwości hemoroidalnych, 4. Następną dolegliwością związaną z długotrwałym spędzaniem czasu w fotelu są problemy z kręgosłupem. 5. Uzależnienie może powodować stany depresyjne, agresje i autoagresje

5 Gdzie szukać pomocy? Pomocy można szukać u specjalisty, który zajmuje się uzależnieniami. Uzależnionym może pomóc także psycholog.

6 Nasza ankieta, która została przeprowadzona w naszej szkole
Czy wszyscy na tej ankiecie odpowiadali zgodnie z prawdą? Przekonamy się z wyników ankiety.

7 Odpowiedzi ankietowanych:

8

9

10

11

12

13 Jednak komputer jest niezbędny w życiu codziennym
Jednak komputer jest niezbędny w życiu codziennym. Spotykamy go wszędzie. Zagrożeń z nim związanych jest mało za to korzyści niezliczona ilość. Przy tak szybkiemu rozwojowi komputerów większość zagrożeń będzie można wyeliminować.

14 Przygotowali: Marcin Bedliński, Natalia Mirosław, Monika Śpiewak Paulina Ciozda, Karol Tkaczyk, Tomasz Kobryń, Karol Polaschke.

15 Dziękujemy za obejrzenie prezentacji.


Pobierz ppt "Komputer – więcej korzyści"

Podobne prezentacje


Reklamy Google