Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ile matematyki jest w przyrodzie? Analiza zagadnienia na podstawie podr ę czników do przyrody w klasach IV-VI szko ł y podstawowej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ile matematyki jest w przyrodzie? Analiza zagadnienia na podstawie podr ę czników do przyrody w klasach IV-VI szko ł y podstawowej."— Zapis prezentacji:

1 Ile matematyki jest w przyrodzie? Analiza zagadnienia na podstawie podr ę czników do przyrody w klasach IV-VI szko ł y podstawowej

2 Niezwykłość przyrody polega na tym, że dotyczy całego otaczającego nas świata i prawie wszystkich dziedzin życia Matematyka jest także zaliczana do nauk przyrodniczych i dlatego można dostrzec w niej powiązania występujące w tych dwóch dziedzinach nauki.

3 * Zapotrzebowanie na energię przez człowieka w odniesieniu do podziału jej na słupkową interpretację danych występujących w matematyce

4 * Pojęcie planu w odniesieniu do rozmieszczenia przedmiotów i przedstawienie ich w odpowiedniej skali.

5 * Model powietrza oraz zawartość gazów zobrazowana w postaci brył nawiązuje do użycia sześcianów, o których uczniowie mówią na lekcjach matematyki.

6 *Ziemia, podobnie jak inne planety, ma kształt zbliżony do kuli. Kula-bryła w matematyce a kula obrazująca Ziemię w przyrodzie.

7 Dziękuję za uwagę OPRACOWAŁA : JOLANTA SUDOŁ


Pobierz ppt "Ile matematyki jest w przyrodzie? Analiza zagadnienia na podstawie podr ę czników do przyrody w klasach IV-VI szko ł y podstawowej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google