Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Google confidential Sprawdzone metody projektowania Masthead DoubleClick Rich Media Czerwiec 2012 r.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Google confidential Sprawdzone metody projektowania Masthead DoubleClick Rich Media Czerwiec 2012 r."— Zapis prezentacji:

1 Google confidential Sprawdzone metody projektowania Masthead DoubleClick Rich Media Czerwiec 2012 r.

2 Google confidential Nie ma jedynego właściwego sposobu projektowania reklamy Sprawdzone metody To skomplikowany proces, w którym wiele zależy od głównego komunikatu, wytycznych związanych z marką, celu i zastosowanych rozwiązań. Istnieje jednak kilka pomocnych zasad, o których zawsze warto pamiętać.

3 Google confidential 1. Wezwanie do działania Zwiększ CTR Stwórz jasny i zwięzły przekaz – Rozwiej wątpliwości co do treści strony docelowej. – Użyj motywującego słownictwa. – Napisz, dlaczego warto kliknąć reklamę. – Nie dezorientuj użytkowników zbyt wieloma przyciskami. Wywołaj potrzebę pośpiechu – Nakłoń użytkowników, by działali od razu. – Zaoferuj im korzyści za to, że nie będą zwlekać. Użyj odpowiedniego wyróżnienia – To powinien być największy przycisk na stronie. – Użyj kontrastujących kolorów. – Odsuń przycisk od tekstu reklamy. Umieść go na każdej klatce – Nie tylko na ostatniej (użytkownicy nie będą czekać). – Wypróbuj różne wezwania do działania. To wezwanie do działania jest połączone z treścią i niejasne. To wezwanie do działania wyróżnia się i informuje o korzyściach.

4 Google confidential 2. Obrazy i kolory Przyciągnij uwagę do reklamy i przekaż jasny komunikat Połącz obrazy i komunikat – Obrazy powinny być związane z treścią i głównymi zaletami produktu. Skieruj wzrok na treść – Użyj zdjęcia twarzy (najlepiej zbliżenia). – Widok z profilu pozwala pokierować wzrokiem widza. – Wykorzystaj obraz asymetryczny lub wyrównany. Trafnie dobierz kolory – Skontrastuj je z tłem YouTube. – Dopasuj do nastroju komunikatu (więcej informacji).więcej informacji Uprość reklamę – Użyj prostych obrazów, które nie zaśmiecają reklamy zbyt wieloma elementami wizualnymi. – Użyj obrazów o wysokiej jakości. – Przykuj uwagę dzięki znanym postaciom. Wzrok skierowany na zewnątrz reklamy. Obraz w tle powoduje dezorientację odbiorcy. Wzrok skierowany na treść. Obraz w tle wyróżnia komunikat i wezwanie do działania.

5 Google confidential 3. Film Zwiększ widoczność i zaangażowanie Wykorzystaj całą powierzchnię banera – Wyświetl wprowadzający film w rozmiarze 970 x 250 pikseli, by przyciągnąć uwagę. – Wstaw karuzelę z filmami. – Włącz opcję pełnego ekranu. Nie zapomnij o logo – Umieść logo w wyeksponowanym miejscu mastheada, by było widoczne nawet w trakcie filmu. Film interaktywny – Zachęć użytkowników, by kliknęli element filmu. To zrobi na nich dobre wrażenie. Wezwanie do działania – Dodaj wezwanie do działania, by podnieść oglądalność filmów.

6 Google confidential 4. Logo Zwiększ świadomość marki Zawsze widoczne – Powinno być na każdej klatce (nie oczekuj, że użytkownicy będą oglądać masthead przez całe 30 sekund). Wyeksponuj je – Umieść logo w wyeksponowanym miejscu mastheada. – Gdy promujesz więcej niż jedną markę: nadaj priorytet najważniejszemu logo. Brak informacji o marce. Użytkownik musi czekać do końca filmu. Markę widać na każdej klatce.

7 Google confidential 5. Sieć społecznościowa Zachęć do wyrażania opinii w sieciach społecznościowych Zaoferuj rozrywkę – Nie promuj marki. – Zaproś użytkowników do gry, udziału w ankiecie itp. Spersonalizuj treść – Utwórz treść, która wywoła reakcję. – Zintegruj elementy społecznościowe bezpośrednio z mastheadem (kanał z Twittera, przycisk +1). Wezwanie do działania – Pokaż przyciski społecznościowe w widocznym miejscu. – Obietnicą korzyści zmotywuj użytkowników, by podzielili się reklamą ze znajomymi. Kanał z Twittera jest elementem projektu (przykład w galerii)przykład w galerii Dołączona opcja rekomendacji Google +1 (przykład w galerii)przykład w galerii

8 Google confidential 6. Treść Skoncentruj się na głównym komunikacie Postaw na prostotę – Nie zapychaj komunikatu zbyt wieloma informacjami. – Utwórz trafny nagłówek z podsumowaniem podstawowych zalet produktu. – Przygotuj komunikat, który zapadnie w pamięć: prosty, zaskakujący, konkretny, wiarygodny i budzący emocje. Postaw na jasność – Wyeksponuj główny komunikat. – Nie każ odbiorcy zastanawiać się nad tym, o co chodzi: użyj zrozumiałych pojęć. Określ priorytety – Wprowadź wizualną hierarchię, by najważniejsza treść była lepiej widoczna. Informacji jest za dużo, a nagłówki są słabo widoczne. Główny komunikat się nie wyróżnia. Nagłówek jest dobrze widoczny, treść ma wyraźną hierarchię.

9 Google confidential 7. Interakcje Zrób wyjątkowe wrażenie Uatrakcyjnij masthead – Udostępnij dodatkowe treści w menu. – Opracuj minigry, by zaangażować użytkowników. Zadbaj o trafność – Wszystkie interakcje (nawet gry) powinny ułatwiać przekazanie głównego komunikatu. – Nie twórz interakcji dla nich samych. Wezwanie do działania – Zwiększ liczbę interakcji dzięki przekonującemu wezwaniu do działania (zobacz sprawdzone metody tworzenia wezwań do działania). Śledzenie – Każdy przycisk wyjścia nazwij inaczej, by śledzić ścieżkę użytkownika. W miarę możliwości użyj osobnych stron docelowych. Film interaktywny, który pozwala ocenić poziom uzależnienia. PrezentacjaPrezentacja Interaktywna reklama Lloyds Money Manager. PrezentacjaPrezentacja

10 Google confidential 8. Rozwinięcie Zwiększ widoczność i zaangażowanie Panel zwinięty – W zwiniętym panelu umieść najważniejszą treść (nie ukrywaj jej po rozwinięciu). – Jeśli jednym z celów jest wysoki CTR, do zwiniętego panelu dodaj przycisk wyjścia. Panel rozwinięty – Wykorzystaj duży rozmiar banera, by wstawić dodatkową treść i elementy interaktywne (gry, filmy itp.). Wezwanie do działania – Wyświetl atrakcyjne wezwanie do działania, przekonujące do rozwinięcia reklamy. – Wyjaśnij, co można znaleźć w rozwiniętym panelu. – Nadaj różne nazwy przyciskom wyjścia w zwiniętym i rozwiniętym panelu, by śledzić ścieżkę użytkownika. Logo – Umieść je na wszystkich klatkach. Zwinięty panel zawiera multimedia, wezwanie do działania jest nieciekawe i nie widać przycisku wyjścia bezpośredniego. Zwinięty panel zawiera film, wezwanie do działania (by rozwinąć reklamę) jest wyraźne, a drugi przycisk wyjścia prowadzi prosto na stronę docelową (zmniejszy liczbę rozwinięć, ale zwiększy CTR).

11 Google confidential Źródła Konferencja Google – The human factor: Common Sense Ways (Czynnik ludzki: kierowanie się zdrowym rozsądkiem) Sprawdzone metody stosowane w branży Benchmark Google: Większe zainteresowanie marką dzięki formatom displayowym Yahoo!: zainteresowanie marką dzięki formatom displayowymhttp://advertising.yahoo.com/video/webinars /webinar-how-to-improve-your-rich-media Badania zewnętrzne i książki Made to stick (Sztuka skutecznego przekazu, czyli przyczepne koncepcje) (książka) The fundamental of Quality Ads Research (Podstawy skutecznych reklam – badania): Dont make me think (Nie każ mi myśleć) (książka)książka Inne materiały

12 Google confidential Dziękujemy!


Pobierz ppt "Google confidential Sprawdzone metody projektowania Masthead DoubleClick Rich Media Czerwiec 2012 r."

Podobne prezentacje


Reklamy Google