Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nasze wspomnienie o Janie Pawle II

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nasze wspomnienie o Janie Pawle II"— Zapis prezentacji:

1 Nasze wspomnienie o Janie Pawle II
Przygotowali: Kevin Więcławek Wiktoria Budziar

2 Jan Paweł II był określany mianem De Labore Solis, co oznacza „Z pracy Słońca”, a wiadomo, że urodził się on podczas zaćmienia Słońca.

3 Takiego Ojca Świętego zapamięta Janina Bocheńska z Nowego Sącza.
Pojechała do Watykanu na audiencję z pielgrzymką Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w 1993 roku. Spotkanie z Janem Pawłem II było jej marzeniem życia. „Myślałam, że zobaczę Papieża tylko z daleka - wspomina. - Ostrzeżono naszą grupę, że nie można w ogóle zbliżać się do Niego, nie mówiąc o dotykaniu - dodaje. Tymczasem Ojciec Święty sam do nich podszedł. ”

4 Patron Światowych Dni Młodzieży
Jan Paweł II chętnie spotykał się z młodymi ludźmi i poświęcał im dużo uwagi. Na spotkanie w Rzymie 31 marca 1985 roku, który ONZ ogłosiło Międzynarodowym Rokiem Młodzieży, napisał list apostolski na temat roli młodości jako okresu szczególnego kształtowania drogi życia, a 20 grudnia zapoczątkował tradycję Światowych Dni Młodzieży. Odtąd co roku przygotowywał orędzie skierowane do młodych. Zaraz po ogłoszeniu daty beatyfikacji kard. Stanisław Ryłko poinformował, iż Jan Paweł II zostanie patronem Światowych Dni Młodzieży.

5 Wspomnienie roku, w którym papieżem został Polak
„Był rok Mieszkałam wtedy z mężem i trzyletnim synkiem w małym mieszkaniu na jednym z nowych osiedli mojego rodzinnego miasta Krakowa. Ten wieczór zapamiętam na zawsze ! To było 16 października. Kąpałam małego w łazience i przez uchylone drzwi starałam się słuchać Dziennika Telewizyjnego, który oglądał mój mąż. Czekaliśmy na wiadomości z Rzymu, odbywało się właśnie konklawe i ciekawi byliśmy kto zostanie nowym papieżem. Głos speakera docierał do mnie jednak niezbyt wyraźnie. W pewnym momencie do moich uszu dotarły okrzyki męża, jakby oglądał najbardziej pasjonujący mecz piłkarski. Nagle wpadł do łazienki wołając:  - Polak! Polak! – słyszałaś Polak?!  - Nie wrzeszcz! Co Polak?  - Polak został papieżem!!!  W sekundzie znalazłam się przed telewizorem. Z ekranu padło nazwisko :”Karol Wojtyła”, wypowiedziane przez włoskiego kardynała wyraźnie, choć z obcym akcentem.  Stałam jak oniemiała, a nogi wrosły mi w ziemię. Na ekranie pokazał się nowo wybrany papież. Wyciągał ręce do zebranych i ciepło się uśmiechał. To przecież nasz krakowski kardynał:  Karol Wojtyła.”

6 Przemówienie Jana Pawła II na Apel III Tysiąclecia na Polach Lednickich, 4 czerwca 1999. 
„Drodzy Młodzi Przyjaciele!  W myślach i modlitwie jestem dziś z wami na Polach Lednickich. Pragnę miłością objąć każdego z was. W duchu po raz trzeci przechodzę z wami przez Bramę Tysiąclecia, ufając Bogu, że pozwoli nam już wkrótce przekroczyć ten próg czasu, który wyznacza dwadzieścia wieków od przyjścia na świat Syna Bożego. Przed dwoma laty zachęcałem was: «Nie lękajcie się iść w przyszłość przez Bramę, którą jest Chrystus. Bądźcie wytrwali. Nie wystarczy przekroczyć próg, trzeba iść w głąb».  […] Podnieście głowy. Nie lękajcie się patrzeć w wieczność. Tam czeka Ojciec, Bóg, który jest miłością. Dla tej miłości warto żyć. Miejcie odwagę żyć dla miłości. ”

7 Litania do Jana Pawła II
Mistrzu wzywający do wypłynięcia na głębię, módl się za nami. Nauczycielu ukazujący świętość jako miarę życia, módl się za nami. Papieżu Bożego Miłosierdzia, módl się za nami.

8 Uśmiechnięty, podchodzący do każdego z osobna, interesujący się każdym - takiego go pamiętajmy

9 Dziękujemy


Pobierz ppt "Nasze wspomnienie o Janie Pawle II"

Podobne prezentacje


Reklamy Google