Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Fryderyk Chopin.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Fryderyk Chopin."— Zapis prezentacji:

1 Fryderyk Chopin

2 FRYDERYK CHOPIN ( )

3 Chopin urodził się 1marca 1810 roku w Żelazowej Woli.
Od najmłodszych lat miał styczność z muzyką. Mama grała na fortepianie i śpiewała. Tata grał na skrzypcach i flecie. Siostra uczyła się grać na pianinie.

4 W wieku 6 lat zaczął uczyć się grać u prywatnego nauczyciela
W wieku 6 lat zaczął uczyć się grać u prywatnego nauczyciela. Najpierw uczył się grać popularne utwory, niedługo po tym sam zaczął komponować Pierwszy publiczny występ odbył się w wieku 8 lat, w dzisiejszym Pałacu Prezydenckim

5 Letnie wakacje spędzał u kolegów szkolnych w różnych miejscowościach
Letnie wakacje spędzał u kolegów szkolnych w różnych miejscowościach. Brał udział w różnych obrzędach ludowych, tańczył, śpiewał, grał. Było to inspiracją do tworzenia kompozycji. Po skończeniu nauki podróżował po Europie. Był między innymi w Berlinie, Wiedniu, Paryżu.

6 Z powodu powstania trwającego w Polsce, Chopin osiedlił się we Francji
Z powodu powstania trwającego w Polsce, Chopin osiedlił się we Francji. Udzielał lekcji gry na pianinie oraz sam koncertował.

7 Chopin często chorował przez co zmarł na gruźlicę płuc
Chopin często chorował przez co zmarł na gruźlicę płuc. Został pochowany na cmentarzu w Paryżu. Zgodnie z ostatnią wolą jego serce zostało prze transportowane do Warszawy.

8 Znane utwory Etiuda c-moll „Rewolucyjna” Preludium Des-dur „Deszczowe”
Walc nr 7 cis-moll Preludium e-moll op. 28 Polonez op. 26 Znane utwory

9 Od 1927 roku odbywa się konkurs, w którym biorą udział osoby grające na fortepianie. Jest to międzynarodowe wydarzenie odbywające się co 5 lat w Warszawie. Grane sana nim tylko utwory Fryderyka Chopina. Konkurs Chopinowski


Pobierz ppt "Fryderyk Chopin."

Podobne prezentacje


Reklamy Google