Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

KRONIKA BIBLIOTEKI 2014/2015. Nasza szkoła wzięła udział w piątej edycji Szkoły z Klasą 2.0, programu prowadzonego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "KRONIKA BIBLIOTEKI 2014/2015. Nasza szkoła wzięła udział w piątej edycji Szkoły z Klasą 2.0, programu prowadzonego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej."— Zapis prezentacji:

1 KRONIKA BIBLIOTEKI 2014/2015

2 Nasza szkoła wzięła udział w piątej edycji Szkoły z Klasą 2.0, programu prowadzonego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i „Gazetę Wyborczą” pod honorowym patronatem Minister Edukacji Narodowej. Program Szkoła z Klasą od lat wspiera szkoły w przygotowywaniu młodych ludzi do życia w nowoczesnym świecie i w wychowywaniu ich na aktywnych obywateli, którzy chcą się uczyć i potrafią podejmować nowe wyzwania. W każdej szkole w programie bierze udział Zespół 2.0, złożony z dyrektora i minimum trojga nauczycieli dowolnego przedmiotu. Koordynatorem akcji w naszej szkole była pani Urszula Cygan wspierana przez panią Izabelę Koczkodaj (nauczyciele bibliotekarze) Wszyscy członkowie Zespołu 2.0 biorą aktywny udział w programie: realizują swoje zadania i opisują je na platformie e-coachingowej oraz wspólnie planują działania i zmiany, które będą chcieli wprowadzić w danym roku szkolnym. Opisy zamieszczane na platformie Szkoły z Klasą 2.0 są dokumentacją pracy uczestników. Uczniowie realizują zadania wspólnie z nauczycielami. Mogą prowadzić blogi, na których relacjonują, jak wykorzystują TIK do nauki, jak uczą innych czy realizują projekty.platformie Szkoły z Klasą 2.0 Konferencja dla koordynatorów programu Szkoła z Klasą 2.0

3

4 KONKURS ŁADNEGO PISANIA REGULAMIN KONKURSU - należy wybrać fragment z ulubionej książki, - tekst musi zawierać co najmniej 8 wers ó w (może być więcej), - tekst musi być napisany odręcznie dowolną techniką (pi ó ro, długopis, oł ó wek), - tekst napisany na gładkim, białym papierze (co zwiększa stopień trudności ) o formacie A4, - orientacja strony dowolna, - praca musi być estetyczna pod względem właściwego rozmieszczenia tekstu na kartce papieru (marginesy i odstępy między wierszami), - praca może zawierać autorskie ilustracje, ornamenty i ozdobniki (np. ozdobna pierwsza litera wersu czyli inicjał), - podpisane prace powinny być dostarczone do biblioteki szkolnej do 15.12 2014 r. W czasach komputerów, e-maili, czatów i sms’ów coraz bardziej zanika pisanie odręczne. Wśród młodzieży ten sposób komunikacji uważany jest wręcz za przestarzały, dlatego został zorganizowany konkurs odręcznego pisania, aby uczniowie mogli nam udowodnić, że się mylimy.

5 LAUREACI KONKURSU 1. Adrian Kopeć 1B 2. Wiktoria Jasińska 3A 3. Oliwia Tyburcy 2B Adrian Kopeć kl. 1B

6 Wiktoria Jasińska kl. 3AOliwia Tyburcy kl. 2 B

7

8 KONKURS „ LITERACI NA START” W konkursie literackim organizowanym przez bibliotekę uczniowie pisali pracę na jeden z czterech tematów: „Przyjaciel spotkany w bibliotece” „Co by było gdybym... mógł/mogła czytać w ludzkich myślach?” „Jeden dzień w szkole, w której nauczycielem jest mój ulubiony bohater literacki” Opowiadanie science fiction w świątecznym klimacie. Regulamin konkursu: 1. Prace należy składać w bibliotece szkolnej do dnia 19.12.2014r. 2. Ocenie podlegać będą: zgodność pracy z tematem, oryginalność pomysłu, język i styl, zaskakujące rozwiązania, poprawność ortograficzna, estetyka pracy. 3. Przyjmowane będą prace napisane odręcznie (tylko prace czytelne będą oceniane!) i na komputerze. 4. Forma literacka prac konkursowych jest dowolna (np. opowiadanie, wiersz, baśń i inne) 5. Ilość stron jest ograniczona - minimum jedna strona – maksimum trzy strony

9 Laureaci konkursu Denis Emilia kl.1E Grudzień Anna kl. 3D Zielińska Katarzyna kl.2E

10 "Konkurs Wiedzy o Nagrodzie Nobla i Noblistach Polskich" etap szkolny Laureaci etapu szkolnego : Adrian Kopeć, kl. 1e – 43pkt Karolina Domańska, kl.1e – 39pkt Szymon Krupa, kl.3f – 34pkt Michał Mazuryk, kl.1e – 34 pkt 12 grudnia odbył się cykliczny konkurs Wiedzy o Nagrodzie Nobla i noblistach polskich – etap szkolny. W konkursie brały udział po trzy osoby z każdej klasy, które indywidualnie pisały test. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą o Alfredzie Noblu, o zasadach przyznawania nagrody, o medalach, o noblistach polskich - ich twórczość, życiorysy.

11

12 KSI ĄŻ KA NA Ś WI Ę TA

13 " Szkolna Debata Kodeks 2.0” Debata Szkolna odbyła się 27 stycznia w bibliotece szkolnej o godz. 10:45. Poprowadziły ją uczennice z klasy 3d – Iga Blicharz i Ola Lewczyk. W debacie szkolnej udział wzięli reprezentanci klas (co najmniej jeden reprezentant z każdej klasy) – w sumie uczestniczyło trzydziestu uczestników. Nad przebiegiem debaty „czuwała" pani Urszula Cygan, pani Izabela Koczkodaj i pani Agnieszka Rakuzy- Wójcik. W trakcie trwania debaty pojawiła się pani dyrektor Ewa Darwicz, pan Marcin Paśnikowski i pani Beata Adasik -uczestnicy projektu „Szkoła z klasą”

14

15

16

17 Dnia 25 marca odbyło się w bibliotece szkolnej spotkanie z przedstawicielem PCK "Serce" oddział w Świdniku panem Zdzisławem Kardasiewiczem. Spotkanie zorganizowała i koordynowała jego przebieg pani Agnieszka Rakuzy-Wójcik. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy 1b. Podczas prelekcji pan Kardasiewicz opowiadał uczniom jak istotne jest by dzielić się "cząstką siebie" z innymi ludźmi, jakie warunki trzeba spełniać aby zostać honorowym dawcą krwi i podzielił się własnymi refleksjami. Uczennice klasy 2a przygotowały prezentację multimedialną dotyczącą wolontariatu i działalności PCK. ODKRYWAMY PIĘKNO POMAGANIA

18

19 WYSTAWA Wiktorii Jasińskiej W kwietniu można było obejrzeć wystawę prac uczennicy klasy 3a

20

21

22 "VI Powiatowy Konkurs Wiedzy o Nagrodzie Nobla i Noblistach Polskich" 28.04 odbył się już VI Powiatowy Konkurs Wiedzy o Nagrodzie Nobla i Noblistach Polskich. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą na temat biografii i utworów noblistów polskich, Alfreda Nobla i ustanowionej przez niego nagrody. W tym roku rywalizowały gimnazja z Trawnik, Mełgwi i Gimnazjum nr 1 ze Świdnika oraz Gimnazjum nr 3 ze Świdnika. Zwycięzcą konkursu zostało gimnazjum im. Polonii Francuskiej z Trawnik, drugie miejsce zajęło Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Świdniku, trzecie miejsce gimnazjum im. J.Piłsudskiego z Mełgwi, zaś wyróżnienie Gimnazjum nr 3 im. Noblistów Polskich. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!!!

23

24

25

26

27 Projekt „CZYTELNICY NA PLATFORMIE” był realizowany przez Kasię Golon, Karolinę Bondos, Zuzannę Kozłowską, Wiktorię Szulewską i Agnieszkę Grądecką. Naszym opiekunem była pani Iza Koczkodaj Celem projektu było opracowanie i zamieszczenie na platformie edukacyjnej testu ze znajomości książek, a następnie przeprowadzenie konkursu wśród uczniów gimnazjum. W skład Zespołu realizującego projekt weszły dziewczęta, których pasją jest czytanie, a ich zapał czytelniczy został wykorzystany do stworzenia cyklu konkursów na platformie edukacyjnej szkoły. Dziewczęta opracowały pytania do następujących książek: ·Ewa Nowak – Bransoletka – Karolina Bondos 3e ·John Green – Gwiazd naszych wina – Katarzyna Golon 2e ·John Marsden – seria Jutro – Zuzanna Kozłowska 2g ·Michael Grant – seria Gone – Katarzyna Golon2e ·Veronica Roth – seria Niezgodna – Katarzyna Golon 2e

28

29

30 Zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym ze znajomości książki "Gwiazd naszych wina" John Green. Konkurs przeprowadzony będzie na platformie, dlatego prosimy o wcześniejsze zgłoszenie swojego udziału w bibliotece szkolnej. Chętnym uczniom zostaną założone konta na szkolnej platformie e-learningowej. "Konkurs czytelniczy „GWIAZD NASZYCH WINA" 06-11.05.2015 r.

31

32 Konkurs czytelniczy ze znajomości powieści Johna Greena „Gwiazd naszych wina” został przeprowadzony na platformie edukacyjnej. Uczniowie chcący wziąć udział w konkursie zgłaszali swój akces w bibliotece dużo wcześniej, gdyż istniała konieczność założenia im kont na platformie. Pytania do konkursu przygotowała Katarzyna Golan z klasy 2e. W konkursie wzięło udział 17 uczestników. Test konkursowy był udostępniony na platformie przez 6 dni (od 6 do 11 maja). Miłośnicy Johna Greena musieli rozwiązać test wielokrotnego wyboru na platformie edukacyjnej. Składał się on z 24 pytań, gdzie każde z nich miało 4 odpowiedzi, z których należało wybrać jedną lub dwie prawidłowe. Test konkursowy należało rozwiązać w ciągu 10 minut. Po rozwiązaniu i zapisaniu testu uczestnicy nie mogli już go poprawić. Uczestnicy wykazali się dużą znajomością powieści. Konkurs powstał jako efekt finalny projektu edukacyjnego w ramach programu Szkoła z klasą 2.0

33 Największą wiedzą na temat powieści wykazały się : 1. Izabela Ryczek klasa 2 E 2. Dominika Niedźwiedź klasa 2 C 3. Wiktoria Baltyn klasa 3 B Ilustracje wykonała Wiktoria Szulewska z klasy 2e

34 IX Konkurs Powiatowy dla klas 6 Szkół Podstawowych "OTO ZWIERZ!" Dnia 11 czerwca odbył się IX Powiatowy Konkurs dla klas 6 "Oto zwierz". W tym roku do konkursu napłynęła rekordowa liczba prac i zgłoszeń – ponad sześćdziesiąt!. Uczestnicy mieli okazję zaprezentować swoje liczne talenty w następujących kategoriach: literacka - opowiadanie, literacka - wiersz, prezentacja multimedialna, fotograficzna oraz recytacja. Konkurs przygotowały panie: U.Cygan, I.Koczkodaj, M.Lechnio-Lewicka, A.Rakuzy-Wójcik oraz redaktor „Głosu Świdnika” pani A.Wójcik.

35

36

37


Pobierz ppt "KRONIKA BIBLIOTEKI 2014/2015. Nasza szkoła wzięła udział w piątej edycji Szkoły z Klasą 2.0, programu prowadzonego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google