Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

IMAGE PRACOWNIKA BIUROWEGO I FIRMY czyli jak Cię widzą, tak Cię piszą.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "IMAGE PRACOWNIKA BIUROWEGO I FIRMY czyli jak Cię widzą, tak Cię piszą."— Zapis prezentacji:

1 IMAGE PRACOWNIKA BIUROWEGO I FIRMY czyli jak Cię widzą, tak Cię piszą

2 Image pracownika wizerunek ukształtowany na podstawie pracy biurowej kształtuje wizerunek instytucji

3 IMAGE PRACOWNIKA Image pracownika biurowego jest wizerunkiem ukształtowanym na podstawie pracy biurowej. Image pracownika kształtuje wizerunek instytucji, w której pracujemy oraz ma wpływ na ogólną opinię wyrażaną na temat pracowników urzędu.

4 Elementy tworzące wizerunek pracownika Wygląd zewnętrzny Sposób zachowania dyskrecja przestrzeganie zasad dobrego zachowania dotrzymanie słowa punktualność umiejętność słuchania stosunek do ludzi Sposób mówienia Higiena osobista

5 ELEMENTY TWORZĄCE WIZERUNEK PRACOWNIKA BIUROWEGO Zachowania w zakresie higieny fizycznej (ćwiczenia fizyczne, racjonalne żywienie, pielęgnowanie całego ciała) Profilaktyka psychiczna (racjonalne zaspokajanie potrzeb biologicznych i społecznych, unikanie uzależnień, higieniczny tryb życia, rozładowywanie stresu, wyznaczanie celów, praca nad sobą, dbałość o zdrowie psychiczne, unikanie konfliktów, kontrolowanie emocji)

6 Image organizacji jest skumulowanym skutkiem oddziaływania trzech czynników postawy (corporate attitude) zachowań (corporate behaviour) systemu identyfikacji wizualnej (corporate design)

7 IMAGE FIRMY Postawa organizacji to jej misja i filozofia działania. Pozytywny wizerunek jest wynikiem zaplanowanych i konsekwentnych działań. Kreowanie wizerunku organizacji uzależnione jest od posiadania atrybutów: budżetu, dostępu do technologii, zaangażowania zespołu ludzi przekonanych do idei i słuszności wypracowanych założeń oraz potrafiących przekazać swój entuzjazm innym.

8 Zarządzanie wizerunkiem Zarządzanie wizerunkiem świadome, systematyczne i długookresowe realizowanie działań identyfikacyjnych

9 IMAGE FIRMY równorzędny zasób organizacji równorzędny zasób organizacji tworzony świadomie lub przypadkowo tworzony świadomie lub przypadkowo czynnik współtworzący rynkowy potencjał firmy czynnik współtworzący rynkowy potencjał firmy zaliczany do rynkowych aktywów zaliczany do rynkowych aktywów

10 Image pracownika jest jednym z wielu elementów, które wpływają nie tylko na wizerunek firmy, ale i także na efekty jej działania. Nie można zapominać, iż pracownicy są wizytówką firmy. Image pracownika jest jednym z wielu elementów, które wpływają nie tylko na wizerunek firmy, ale i także na efekty jej działania. Nie można zapominać, iż pracownicy są wizytówką firmy.


Pobierz ppt "IMAGE PRACOWNIKA BIUROWEGO I FIRMY czyli jak Cię widzą, tak Cię piszą."

Podobne prezentacje


Reklamy Google