Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Na lotnisku Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Na lotnisku Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego."— Zapis prezentacji:

1 Na lotnisku Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

2 Na lotnisku Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

3 Samoloty to wspaniały wynalazek, który pozwala ludziom wznosić się w przestworza i pokonywać dalekie odległości. Jest wiele środków transportu, a samolot to jeden z najszybszych. Samolotem może również lecieć wiele osób naraz. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

4 Jest wiele rodzajów samolotów. Największe z nich to samoloty pasażerskie. Podróżują nimi ludzie, którzy chcą szybko dotrzeć w określone miejsce. Są to największe ze wszystkich samolotów. Najbardziej znane samoloty pasażerskie to Boening oraz Airbus. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

5 Można również spotkać samoloty wojskowe. Spełniają one bardzo wiele funkcji – można dzięki nim robić zwiad, czyli obserwować teren przeciwnika i dowiedzieć się, jaka jest u niego sytuacja. Oprócz tego z samolotów można zrzucać bomby, a także z samolotów wyskakują spadochroniarze, którzy później lądują na ternie przeciwnika. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

6 Pociągi odjeżdżają z dworców. Podobną rolę dla samolotów odgrywają lotniska. Lotniska to miejsca, gdzie samoloty lądują oraz skąd startują. Lotniska krajowe obsługują tylko samoloty lecące do innego miasta w tym samym kraju, a międzynarodowe samoloty lecące także do innych krajów. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

7 W Polsce największym i najbardziej znanym lotniskiem jest lotnisko im. Chopina znajdujące się w Warszawie. Oprócz niego istotną rolę odgrywają również lotniska w Gdańsku, Krakowie, Poznaniu, Katowicach czy Szczecinie. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

8 Gdy chcesz polecieć samolotem, musisz najpierw oddać bagaż oraz zgłosić się do odprawy. Tam sprawdzą, czy nie przewozisz niebezpiecznych oraz zabronionych rzeczy i powiedzą Ci, gdzie powinieneś iść. Wielu rzeczy nie wolno zabierać ze sobą na pokład samolotu. Dowiedz się więc wcześniej, jakie rzeczy są zabronione, aby nikt Ci ich nie odebrał. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

9 Ceny biletów lotniczych potrafią być bardzo wysokie. Często można jednak kupić je znacznie taniej, jeśli poświęci się trochę czasu i znajdzie odpowiednią promocję. Bilety takie należy kupić z dużym wyprzedzeniem albo tuż przed odlotem. Trzeba jednak wytrwale szukać. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

10 Latanie potrafi być fascynującą przygodą, a lotniska to interesujące miejsca. Jeśli będziecie gdzieś lecieć, koniecznie zapoznajcie się z zasadami obowiązującymi na lotnisku, zwłaszcza dotyczącymi bagażu. W jaki sposób zaplanowalibyście podróż samolotem i znaleźlibyście najtańszą ofertę? Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


Pobierz ppt "Na lotnisku Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google