Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Łączy nas piłka” Innowacja pedagogiczna w zakresie edukacji wczesnoszkolnej Opracowanie: Jadwiga Kmita Małgorzata Magiera Ewelina Klimek-Kupiec Współpraca.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Łączy nas piłka” Innowacja pedagogiczna w zakresie edukacji wczesnoszkolnej Opracowanie: Jadwiga Kmita Małgorzata Magiera Ewelina Klimek-Kupiec Współpraca."— Zapis prezentacji:

1 „Łączy nas piłka” Innowacja pedagogiczna w zakresie edukacji wczesnoszkolnej Opracowanie: Jadwiga Kmita Małgorzata Magiera Ewelina Klimek-Kupiec Współpraca merytoryczna: Grzegorz Kmita

2 Innowacja obejmuje zajęcia z edukacji wczesnoszkolnej – wychowanie fizyczne i edukacja zdrowotna ukierunkowane na piłkę nożną – w szkole podstawowej na poziomie pierwszego etapu edukacyjnego. Wprowadzenie piłki nożnej na tak wczesnym etapie edukacji ma jeden strategiczny cel – wszechstronny rozwój osobowości.

3 CELE EDUKACYJNE UKIERUNKOWANE NA:  Zainteresowanie sportem i wypracowanie pozytywnego nastawienia do piłki nożnej;  Popularyzację aktywności sportowej i zachęcenie do systematycznego uczestnictwa z zakresu piłki nożnej;  Wychowanie przez sport zgodnie z zasadami „fair play” i „respect”  Wszechstronne rozwijanie sprawności ogólnej i ukierunkowanej;  Kształtowanie indywidualnej techniki specjalnej;  Stosowanie szerokiej palety form zajęć: zabawowej, zadaniowej, ścisłej, fragmentów gry oraz gier uproszczonych i małych;  Kształtowanie umiejętności współpracy w grupie;  Kształtowanie motywacji wewnętrznej;  Określanie uzdolnień do gry w piłkę nożną (etap wstępnej selekcji)

4 Znaczenie innowacji dla uczniów oraz przewidywane ich osiągnięcia:  Właściwy poziom rozwoju psychofizycznego;  Znajomość zasad zdrowego stylu życia;  Rozszerzenie wiedzy w zakresie wychowania fizycznego i edukacji zdrowotnej;  Poszerzenie nauki j. angielskiego o słownictwo związane ze sportem;  Nabycie pozytywnych cech osobowości i rozwinięcie zdolności kognitywnych;  Uzyskanie motywacji do aktywności sportowej;  Czerpanie radości z gry i kreatywności;  Umiejętność współdziałania w zespole oraz w konfrontacji z przeciwnikiem;  Opanowanie podstawowych elementów techniki piłki nożnej;

5 Korzyści dla autorów innowacji:  Nawiązanie bliższych relacji z uczniami oraz więzi opartych na wzajemnym zaufaniu i zrozumieniu;  Możliwość obserwacji rozwoju i zmian zachodzących w uczniach;  Uczucie dumy i satysfakcji z postępów oraz poziomu jaki dzieci prezentują podczas treningów i zawodów;  Pozwoli na nawiązanie nowych, lepszych relacji z rodzicami uczniów poprzez włączenie ich do współpracy;  Wpłynie na podniesienie poziomu i atrakcyjności zajęć w zakresie wychowania fizycznego i edukacji zdrowotnej;

6 Innowacja „Łączy nas piłka” funkcjonuje już drugi rok i jest realizowana w klasie drugiej i pierwszej. Wzbudza olbrzymie zainteresowanie wśród dzieci i rodziców, a co szczególnie cieszy również wśród dziewczynek. Dzieci oraz ich rodzice biorą udział w turniejach piłki nożnej, uczestniczą w wyjściach na zawody sportowe do Tauron Areny: Mistrzostwa Świata w Siatkówce Mężczyzn i Hokeju na lodzie. Poznają inne dyscypliny sportowe, a przede wszystkim uczą się kibicowania i szacunku dla kibiców drużyny przeciwnej zgodnie z zasadami „fair play” i „respect”. Ciesząca się tak dużą popularnością innowacja sportowa stanowi ważny element oferty edukacyjnej naszej szkoły.

7 „Łączy nas piłka”

8 Szkoła Podstawowa nr 24 im. Krakowskiej Straży Pożarnej w Krakowie ul. Aleksandry 17, 30-837 Kraków tel./fax 12 658 15 44 e-mail: sekretariat@sp24.edu.pl www.sp24.edu.pl


Pobierz ppt "„Łączy nas piłka” Innowacja pedagogiczna w zakresie edukacji wczesnoszkolnej Opracowanie: Jadwiga Kmita Małgorzata Magiera Ewelina Klimek-Kupiec Współpraca."

Podobne prezentacje


Reklamy Google