Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Legitymizacja władzy: to tzw. upoważnienie – oparte na społecznej akceptacji obywateli. Jest prawem do działania w imieniu konkretnej osoby lub grupy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Legitymizacja władzy: to tzw. upoważnienie – oparte na społecznej akceptacji obywateli. Jest prawem do działania w imieniu konkretnej osoby lub grupy."— Zapis prezentacji:

1

2

3

4 Legitymizacja władzy: to tzw. upoważnienie – oparte na społecznej akceptacji obywateli. Jest prawem do działania w imieniu konkretnej osoby lub grupy osób (społeczności).

5 Ordynacja wyborcza: Specjalny akt prawny, który określa szczegółowe zasady dotyczące kandydowania, organizowania wyborów oraz ustalenia ich ważności a także prowadzenia i finansowania kampanii wyborczych.

6 System proporcjonalny: polega na tym, że podział mandatów między partie jest dokonywany odpowiednio (proporcjonalnie) do liczby głosów zebranych przez każdą z nich System większościowy: mandat przypada osobom o największej liczbie zdobytych głosów Określa również informacje na temat sposobu przeliczania głosów na mandaty

7

8 obywatel państwa, który ukończył 18. rok życia obywatel, który posiada czynne prawo wyborcze i dodatkowo ma ukończone: 21 lat, aby kandydować na posła, 30 lat - na senatora, 35 lat - na urząd prezydenta

9 Demokratyczne wybory: zachodzą wówczas, kiedy jest zagwarantowany przede wszystkim uczciwy wynik. Aby zapewnić ich legalność muszą spełnić (4) warunki:

10

11

12

13

14 KANDYDAT NR 1 godność człowieka, sprawiedliwość społeczna, solidarność ludzi pracy, wolność sumienia i wyznania, tolerancja światopoglądowa, świeckość państwa, równy status kobiet i mężczyzn, poszanowanie odrębności etnicznych, narodowościowych, kulturowych i seksualnych KANDYDAT NR 2 silne państwo, tradycyjny ład społeczeństwa, prawa i wolność jednostki, gospodarka wolnorynkowa, obrona własności prywatnej, dążenie do budowy silnego państwa opartego na gospodarce wolnorynkowej i zasadach konkurencji, obniżenie podatków, ograniczenie administracji państwowej KANDYDAT NR 3 idee konserwatyzmu, silne i sprawne państwo, nawiązanie do historii, walka z patologiami władzy, walka z korupcją, rozliczenie komunizmu, polityka prorodzinna, sprzeciw wobec aborcji, silna i zmodernizowana armia, przeciwko małżeństwom homoseksualnym


Pobierz ppt "Legitymizacja władzy: to tzw. upoważnienie – oparte na społecznej akceptacji obywateli. Jest prawem do działania w imieniu konkretnej osoby lub grupy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google