Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

XHTML + CSS Style definiujące tekst Damian Urbańczyk.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "XHTML + CSS Style definiujące tekst Damian Urbańczyk."— Zapis prezentacji:

1 xHTML + CSS Style definiujące tekst Damian Urbańczyk

2 Formatowanie tekstu Elementy tekstowe, występujące na stronach WWW, można formatować na wiele różnych sposobów. Formatowanie to wygląda podobnie do tego, które znamy z edytora tekstu (pogrubianie, podkreślanie, kursywa itp.), ale w HTML wszystko musi być zapisane w formie kodu, który przeglądarka odczyta i odpowiednio sformatuje wprowadzony tekst.

3 Rozmiar Do zmiany rozmiaru czcionki za pomocą definicji stylów, używamy font-size, podając rozmiar czcionki, np. w pikselach.

4 Typ czcionki Do zmiany typu czcionki za pomocą definicji stylów, używamy font-family, podając nazwę czcionki, występującą w systemie.

5 Pogrubienie Aby pogrubić czcionkę za pomocą definicji stylów, używamy font-weight.

6 Podkreślenie Aby pogrubić czcionkę za pomocą definicji stylów, używamy text-decoration, podając informację, że dekoracją ma być podkreślenie, czyli underline.

7 Kolor Aby zmienić kolor czcionki za pomocą definicji stylów, używamy color, podając kolor w postaci nazwy lub w formacie szesnastkowy #RRGGBB, np. #FF0000 albo zapis RGB, np. rgb(255,0,0) – dla koloru czerwonego.

8 Kolor tła Aby zmienić kolor tła tekstu za pomocą definicji stylów, używamy background-color, podając kolor w postaci nazwy lub w formacie szesnastkowy #RRGGBB, np. #FF0000 lub zapis RGB, np. rgb(255,0,0) – dla koloru czerwonego.

9 CSS Istnieje więcej elementów, definiujących tekst na stronach WWW. Warto zapoznać się z dokumentacją CSS, która poświęcona jest kaskadowym arkuszom stylów.

10 Dziękuję za uwagę!


Pobierz ppt "XHTML + CSS Style definiujące tekst Damian Urbańczyk."

Podobne prezentacje


Reklamy Google