Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ogólnopolski Program Szkoła z Klasą 2.0. To trzecia edycji Ogólnopolskiego programu Szkoła z Klasą 2.0. Nasza szkoła od samego początku bierze udział.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ogólnopolski Program Szkoła z Klasą 2.0. To trzecia edycji Ogólnopolskiego programu Szkoła z Klasą 2.0. Nasza szkoła od samego początku bierze udział."— Zapis prezentacji:

1 Ogólnopolski Program Szkoła z Klasą 2.0

2 To trzecia edycji Ogólnopolskiego programu Szkoła z Klasą 2.0. Nasza szkoła od samego początku bierze udział w tej akcji. Jest to jedenasty rok edukacyjnej akcji Szkoła z Klasą, prowadzonej przez Centrum Edukacji Narodowej przy wsparciu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Fundacji Agory, a partnerem programu jest Inter. W programie bierze udział cała szkoła - dyrektor, szkolny koordynator, nauczyciele oraz uczniowie. Zaangażowanie tylu osób owocuje korzystaniem z nowych technologii w celach edukacyjnych. Wszyscy uczą się współpracować ze szkołą i między sobą.

3 To połączenie technologii informatycznej z innymi, związanymi z nią technologiami, głównie z technologią komunikacyjną.

4 Technologia informacyjna i komunikacyjna służy do wszechstronnego posługiwania się informacją. Rozszerza możliwości i rozwija umiejętności uczniów w zakresie: uczenia się, myślenia, poszukiwania, działania, doskonalenia się, komunikowania się i współpracy.

5 W ramach programu wspólnie wypracowaliśmy kodeks dobrych praktyk, dotyczących korzystania z nowych mediów w szkole i w całym procesie nauczania.

6 Zadaniem szkoły jest opracowanie, wprowadzenie w życie i przestrzeganie zasad korzystania z technologii komunikacyjno-informacyjnych w nauczaniu i uczeniu się. Chodzi o zdobywanie, rozwijanie i sprawdzanie wiedzy i umiejętności uczniów, ale także o komunikację wewnątrz szkoły oraz o kontakty z rodzicami, które mogą pomóc nauczycielom i uczniom w pracy.

7

8 Szkolny Kodeks Szkolny Kodeks ma być użytecznym, realnym dokumentem, ma odpowiadać na prawdziwe potrzeby uczniów i nauczycieli.

9 Szkolny Kodeks 1.Możliwość wykorzystania w swoich pracach informacji z zaznaczeniem ich oraz podaniem źródła skąd pochodzą (cytat nie jest liczony jako tekst ucznia w związku z tym nie ocenia się tu np. języka, zapisu) 2.Większa liczba komputerów z dostępem do Internetu umożliwiająca swobodny dostęp w czasie przerw do wybranych informacji i portali społecznościowych 3.Zainstalowanie darmowego łącza Wi-Fi w jednym miejscu (np. na parterze, lub obok sklepiku szkolnego) 4.Wyposażenie wszystkich sal lekcyjnych (26,27,28 i 29) w radiowęzeł. 5.Możliwość korzystania z Internetu i innych urządzeń elektronicznych niezwiązanych z procesem dydaktycznym przez uczniów niebiorących udziału w lekcjach np. w-f, religia, wdż. 6.Dopuścić możliwość korzystania z kalkulatorów w czasie lekcji np. matematyki, z wyłączeniem sprawdzianów i prac klasowych. 7.Wprowadzić elektroniczne kroniki szkolne i klasowe.

10 Festiwal Projektów 2.0 22 czerwca uczniowie obecnej klasy IIIe reprezentowali szkołę na Ogólnopolskim Festiwalu Projektów w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Temat projektu: Jak Internet postrzegany jest przez młodzież gimnazjalną w świetle oddziaływań edukacyjnych i wychowawczych?

11 Oto zdjęcia:

12

13

14

15

16

17

18 Prezentację przygotowali: Prezentację przygotowali: Szymon, Karol, Agnieszka, Angelika, Marcin i Pani Agata Wrzecionowska (szkolny koordynator)


Pobierz ppt "Ogólnopolski Program Szkoła z Klasą 2.0. To trzecia edycji Ogólnopolskiego programu Szkoła z Klasą 2.0. Nasza szkoła od samego początku bierze udział."

Podobne prezentacje


Reklamy Google