Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

REGIONALISTYKA INSTYTUT HISTORYCZNY UNIWERSYTET WROCŁAWSKI Zostań liderem społeczności lokalnej Poznaj sposoby zarządzania regionem Bądź kreatorem lokalnej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "REGIONALISTYKA INSTYTUT HISTORYCZNY UNIWERSYTET WROCŁAWSKI Zostań liderem społeczności lokalnej Poznaj sposoby zarządzania regionem Bądź kreatorem lokalnej."— Zapis prezentacji:

1 REGIONALISTYKA INSTYTUT HISTORYCZNY UNIWERSYTET WROCŁAWSKI Zostań liderem społeczności lokalnej Poznaj sposoby zarządzania regionem Bądź kreatorem lokalnej przestrzeni

2 Poznaj europejskie regiony! Od góry: Flandria, Szkocja, Toskania, Walia, Katalonia

3 Śląsk a inne regiony Polski Dziedzictwo kulturowe i walory przyrodnicze

4 Góry to nie tylko Tatry czy Karkonosze, ale też np. Beskid Niski.

5 Pojezierza to nie tylko Warmia czy Mazury, ale też np. Jezioro Otmuchowskie.

6 Wartościowe zabytki ma Kraków, ale też np. Cieszyn czy Pszczyna.

7 Kultura regionu to nie tylko zbójnickie tańce górali, ale też np. spotkania bukowińskie i festiwal „Jazz nad Odrą”.

8 Odkryj regionalizmy i separatyzmy dlaczego Walijczycy nie darzą sympatią Anglików? czy Szkocja będzie niepodległa? kim są Katalończycy i Flamandowie?

9 Poznaj sekrety polityki regionalnej Unii Europejskiej … jak Unia Europejska wpływa na rozwój Twojego regionu? jak działają unijne programy strukturalne? czym jest Komitet Regionów? jak współpracować z unijnymi instytucjami w Twoim regionie?

10 ...oraz dzieje gospodarczego bogactwa regionów Polski i Europy od czego zależał ekonomiczny rozwój regionów? czy Górny Śląsk to tylko węgiel? czym są „cztery motory Europy”?

11 Rozwijaj demokrację lokalną! - jak uczestniczyć w życiu swojego regionu? - jak korzystać z praw obywatelskich na poziomie lokalnym? - jak zorganizować referendum?

12 ...i przygotuj się do pracy w samorządzie regionalnym! skąd pochodzi idea samorządu? jak działa urząd gminy, miasta i starostwo powiatowe? dlaczego w Polsce mamy 16 województw? jak współpracować z instytucjami lokalnymi?

13 O regionie i turystyce … czego chcą turyści a czego regionaliści? jak turystyka zmienia region? w jaki sposób promować region?

14 Kształtowanie przestrzeni lokalnej miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego studia uwarunkowań i kierunków zagospodarowania warsztaty prowadzone we współpracy z samorządami

15 Planowanie strategii rozwoju regionu bilans otwarcia diagnoza i identyfikacja problemów cele i wizje rozwoju

16 Praktyki zawodowe W instytucjach kultury, instytucjach samorządu regionalnego i lokalnego, fundacjach, stowarzyszeniach zajmujących się rozwojem i promocją regionu

17 Promocja dziedzictwa kulturowego Pozyskiwanie funduszy

18 Dyskusje, doświadczenia i spotkania … wyjazdy studyjne, konferencje, warsztaty …

19 dołącz do regionalistów


Pobierz ppt "REGIONALISTYKA INSTYTUT HISTORYCZNY UNIWERSYTET WROCŁAWSKI Zostań liderem społeczności lokalnej Poznaj sposoby zarządzania regionem Bądź kreatorem lokalnej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google