Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

UWAGA NA DOPALACZE !. Rynek narkotykowy się zmienia, pojawiają się nowe substancje. Od 3 lat na światowym rynku można zaobserwować ekspansję nowego typu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "UWAGA NA DOPALACZE !. Rynek narkotykowy się zmienia, pojawiają się nowe substancje. Od 3 lat na światowym rynku można zaobserwować ekspansję nowego typu."— Zapis prezentacji:

1 UWAGA NA DOPALACZE !

2 Rynek narkotykowy się zmienia, pojawiają się nowe substancje. Od 3 lat na światowym rynku można zaobserwować ekspansję nowego typu środków zwanych „dopalaczami”.

3 Zaczęto je używać w krajach Europy Zachodniej już wcześniej, gdzie notuje się ich rosnącą popularność

4 Obecnie dotarły również do Polski i można już zaobserwować wzrostu zainteresowania nimi wśród młodzieży.

5 Obecność „dopalaczy” w Polsce odnotowano po raz pierwszy w badaniach CBOS przeprowadzonych w grudniu 2008 roku wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Do używania „dopalaczy” przyznało się wtedy 2,5 % młodzieży.

6 DOPALACZ = NARKOTYK Dopalacz działa tak jak narkotyk i też uzależnia!

7 Uzależnienie – wewnętrzny przymus do zażycia substancji (kawa, papieros, narkotyk)

8 Co to są dopalacze? Co to są dopalacze? "Dopalacz", czy "dopalacze" to termin nieposiadający charakteru naukowego. Używa się go potocznie, dla nazwania grupy różnych substancji lub ich mieszanek o rzekomym bądź faktycznym działaniu psychoaktywnym, nieznajdujących się na liście substancji kontrolowanych przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii Źródło:www.kbpn.gov.pl/portal?id=110019www.kbpn.gov.pl/portal?id=110019

9 Producenci podają opis produktu, jego skład, wskazują dawkowanie, informują o przeciwwskazaniach, a także przytaczają recenzje użytkowników. Na opakowaniach dopalaczy widnieją jednak wyraźne ostrzeżenia: „Nie do spożycia przez ludzi”.

10 W sklepach sprzedawane są jako „produkty kolekcjonerskie”, co znaczy, że oferta adresowana jest do kolekcjonerów tabletek, którzy umieszczają je w klaserach i trzymają na półkach, obok kolekcji znaczków czy monet.

11

12

13

14

15 Dziękuję za uwagę A. Koziarz Prezentacja przygotowana na podstawie materiałów zawartych na stronie


Pobierz ppt "UWAGA NA DOPALACZE !. Rynek narkotykowy się zmienia, pojawiają się nowe substancje. Od 3 lat na światowym rynku można zaobserwować ekspansję nowego typu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google