Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ITALY.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ITALY."— Zapis prezentacji:

1 ITALY

2 General information But Półwyspu Apenińskiego rozpoznaje na mapie chyba każde dziecko. Kształt Republiki Włoskiej określają od północy Alpy i wokół półwyspu morza: Śródziemne, Liguryjskie, Tyrreńskie, Jońskie i Adriatyckie. Prócz Półwyspu Apenińskiego Włochy zajmują szereg okolicznych wysp, wśród nich największe wyspy Morza Śródziemnego – Sycylię i Sardynię.

3 FLAGA – The Flag Po raz pierwszy trójkolorowa flaga pojawiła się w XVIII wieku w Bolonii podczas zamieszek. Wkrótce została oficjalnie flagą włoską dzięki Napoleonowi. Towarzyszyła wszystkim walkom o niepodległość. Pod koniec II wojny światowej trójkolorową flagę uznawana za flagę Włoch. W obecnym kształcie została zatwierdzona w 1946 roku.

4 GODŁO – emblem GODŁO WŁOCH w obecnym kształcie pochodzi z 1948 roku.
Biała gwiazda w czerwonym obramowaniu nie nawiązuje do historycznych symboli narodowych. Umieszczono ją na tle zębatki, która jest symbolem pracy i postępu. Gwiazdę i zębatkę podtrzymuje: gałązka oliwna (symbolizuje pokój oraz południowe Włochy), gałązka dębu (symbolizuje siłę i północną część Włoch). Na czerwonej wstędze znajduje się biały napis z oficjalną nazwą państwa: Repubblica italiana.

5 STOLICA – capital city RZYM (ang. Rome) to stolica i największe miasto Włoch. Położone jest w środkowej części kraju nad rzeką Tyber i Morzem Śródziemnym. Stanowi ośrodek administracyjny i polityczny, gdyż znajduje się tam siedziba prezydenta, urzędów, itp. Włochy zamieszkuje ponad ludzi.

6 Important cities MEDIOLAN NEAPOL PIZA

7 Beautiful landscape

8 Important cars Lamborghini Ferrari Najsłynniejszymi włoskimi autami są
Lamborghini Aventador (powstało w 2011) Ferrari Italia 458 (powstało w 2013)

9 THANK YOU! Przemysław Sikorski Piotr Węda


Pobierz ppt "ITALY."

Podobne prezentacje


Reklamy Google