Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

But Półwyspu Apenińskiego rozpoznaje na mapie chyba każde dziecko. Kształt Republiki Włoskiej określają od północy Alpy i wokół półwyspu morza: Śródziemne,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "But Półwyspu Apenińskiego rozpoznaje na mapie chyba każde dziecko. Kształt Republiki Włoskiej określają od północy Alpy i wokół półwyspu morza: Śródziemne,"— Zapis prezentacji:

1

2 But Półwyspu Apenińskiego rozpoznaje na mapie chyba każde dziecko. Kształt Republiki Włoskiej określają od północy Alpy i wokół półwyspu morza: Śródziemne, Liguryjskie, Tyrreńskie, Jońskie i Adriatyckie. Prócz Półwyspu Apenińskiego Włochy zajmują szereg okolicznych wysp, wśród nich największe wyspy Morza Śródziemnego – Sycylię i Sardynię.

3 Po raz pierwszy trójkolorowa flaga pojawiła się w XVIII wieku w Bolonii podczas zamieszek. Wkrótce została oficjalnie flagą włoską dzięki Napoleonowi. Towarzyszyła wszystkim walkom o niepodległość. Pod koniec II wojny światowej trójkolorową flagę uznawana za flagę Włoch. W obecnym kształcie została zatwierdzona w 1946 roku.

4 a)GODŁO WŁOCH w obecnym kształcie pochodzi z 1948 roku. b)Biała gwiazda w czerwonym obramowaniu nie nawiązuje do historycznych symboli narodowych. c)Umieszczono ją na tle zębatki, która jest symbolem pracy i postępu. d)Gwiazdę i zębatkę podtrzymuje: gałązka oliwna (symbolizuje pokój oraz południowe Włochy), gałązka dębu (symbolizuje siłę i północną część Włoch). e)Na czerwonej wstędze znajduje się biały napis z oficjalną nazwą państwa: Repubblica italiana.

5 RZYM (ang. Rome) to stolica i największe miasto Włoch. Położone jest w środkowej części kraju nad rzeką Tyber i Morzem Śródziemnym. Stanowi ośrodek administracyjny i polityczny, gdyż znajduje się tam siedziba prezydenta, urzędów, itp. Włochy zamieszkuje ponad 2 700 000 ludzi.

6 MEDIOLAN NEAPOL PIZA

7

8 LamborghiniFerrari Najsłynniejszymi włoskimi autami są Lamborghini Aventador (powstało w 2011) Ferrari Italia 458 (powstało w 2013)

9 Przemysław Sikorski Piotr Węda THANK YOU!


Pobierz ppt "But Półwyspu Apenińskiego rozpoznaje na mapie chyba każde dziecko. Kształt Republiki Włoskiej określają od północy Alpy i wokół półwyspu morza: Śródziemne,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google