Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dziecko w Internecie – zagrożenia i ochrona Przygotował: Lucjan Lukaszczyk nauczyciel informatyki Szkoła Podstawowa im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dziecko w Internecie – zagrożenia i ochrona Przygotował: Lucjan Lukaszczyk nauczyciel informatyki Szkoła Podstawowa im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach."— Zapis prezentacji:

1 Dziecko w Internecie – zagrożenia i ochrona Przygotował: Lucjan Lukaszczyk nauczyciel informatyki Szkoła Podstawowa im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach

2 Dziecko w Sieci

3 Pułapki i zagrożenia w sieci Internet 1.szkodliwe oprogramowanie, 2.dostęp do treści pornograficznych, 3.pedofilia, 4.Internet jako źródło informacji dla przestępców, oszustów i wyłudzaczy, 5.obrót danymi osobowymi

4 Programowe metody ochrony dzieci przed zagrożeniami internetowymi Do najpopularniejszych programowych metod ochrony dziecka przed zagrożeniami wynikającymi z nieumiejętnego korzystania z Internetu możemy zaliczyć: 1) filtry rodzinne umieszczone na serwisach internetowych, 2) programy typu Parental Control (np. Motyl, Cenzor, Beniamin).

5 CENZOR OPIEKUN DZIECKA W INTERNECIE MOTYL BENIAMIN Programy do filtrowania treści Internetowych

6 10 porad dla rodziców 1.Odkrywaj Internet razem z dzieckiem. 2.Naucz dziecko podstawowych zasad bezpieczeństwa w Internecie. 3.Rozmawiaj z dziećmi o ryzyku umawiania się na spotkania z osobami poznanymi w Sieci. 4.Naucz swoje dziecko ostrożności przy podawaniu swoich prywatnych danych. 5.Naucz dziecko krytycznego podejścia do informacji przeczytanych w Sieci 6.Bądź wyrozumiały dla swojego dziecka 7.Zgłaszaj nielegalne i szkodliwe treści na policję lub do współpracującego z nią punktu kontaktowego ds. zwalczania nielegalnych treści w Internecie – Hotline’u (www.dyzurnet.pl)www.dyzurnet.pl 8.Zapoznaj dziecko z NETYKIETĄ – Kodeksem Dobrego Zachowania w Internecie 9.Poznaj sposoby korzystania z Internetu przez Twoje dziecko. 10.Pamiętaj, że pozytywne strony Internetu przeważają nad jego negatywnymi stronami Źródło:

7 Konfiguracja przykładowego programu (Motyl 2008) Po wpisaniu hasła otrzymujemy okno konfiguracyjne oraz możliwość zmiany hasła na inne.

8 Konfiguracja przykładowego programu (Motyl 2008)

9 Jeżeli użytkownik próbuje uruchomić zakazany program wówczas można spodziewać się jednej z następujących reakcji: Nie jest wyświetlane żadne okno (brak jakichkolwiek reakcji). Wyświetlana jest informacja, że dana aplikacja wywołała błąd i nie da się jej uruchomić.

10 Konfiguracja przykładowego programu (Motyl 2008)

11 Źródło:

12 Dziękuję za uwagę. Lucjan Lukaszczyk


Pobierz ppt "Dziecko w Internecie – zagrożenia i ochrona Przygotował: Lucjan Lukaszczyk nauczyciel informatyki Szkoła Podstawowa im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach."

Podobne prezentacje


Reklamy Google