Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

26. Spieszmy się kochać ludzi – „Nie zabijaj”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "26. Spieszmy się kochać ludzi – „Nie zabijaj”"— Zapis prezentacji:

1 26. Spieszmy się kochać ludzi – „Nie zabijaj”
Bóg jest dawcą i Panem życia.

2 26. Spieszmy się kochać ludzi – „Nie zabijaj”
Bóg jest dawcą i Panem życia. Człowiek odpowiada przed Bogiem za życie, które od Niego otrzymał.

3 26. Spieszmy się kochać ludzi – „Nie zabijaj”
Bóg jest dawcą i Panem życia. Człowiek odpowiada przed Bogiem za życie, które od Niego otrzymał. Stanowisko Kościoła Katolickiego odnoszące się do tajemnicy życia opiera się na dwóch fundamentalnych prawdach: – Życie ludzkie jest święte. – Tylko Bóg jest Panem życia człowieka od jego poczęcia aż do naturalnej śmierci.

4 26. Spieszmy się kochać ludzi – „Nie zabijaj”
Bóg jest dawcą i Panem życia. Człowiek odpowiada przed Bogiem za życie, które od Niego otrzymał. Stanowisko Kościoła Katolickiego odnoszące się do tajemnicy życia opiera się na dwóch fundamentalnych prawdach: – Życie ludzkie jest święte. – Tylko Bóg jest Panem życia człowieka od jego poczęcia aż do naturalnej śmierci. Święty Jan Paweł w swojej homilii o przykazaniu „Nie zabijaj”: – przypomina, że dawcą prawa jest Bóg; – mówi, że prawo to broni w sposób szczególny ludzi niewinnych i bezbronnych; – wzywa do przestrzegania tego prawa, aby człowiek nie był niewinnie zabijany, torturowany, dręczony i zagrożony; – wzywa do ochrony życia i zdrowia ludzkiego nie zależnie od rasy, religii, poziomu inteligencji, wieku, zdrowia czy choroby; – wzywa, by przyjmować drugiego człowieka jako dar.

5 26. Spieszmy się kochać ludzi – „Nie zabijaj”
Bóg jest dawcą i Panem życia. Człowiek odpowiada przed Bogiem za życie, które od Niego otrzymał. Stanowisko Kościoła Katolickiego odnoszące się do tajemnicy życia opiera się na dwóch fundamentalnych prawdach: – Życie ludzkie jest święte. – Tylko Bóg jest Panem życia człowieka od jego poczęcia aż do naturalnej śmierci. Święty Jan Paweł w swojej homilii o przykazaniu „Nie zabijaj”: – przypomina, że dawcą prawa jest Bóg; – mówi, że prawo to broni w sposób szczególny ludzi niewinnych i bezbronnych; – wzywa do przestrzegania tego prawa, aby człowiek nie był niewinnie zabijany, torturowany, dręczony i zagrożony; – wzywa do ochrony życia i zdrowia ludzkiego nie zależnie od rasy, religii, poziomu inteligencji, wieku, zdrowia czy choroby; – wzywa, by przyjmować drugiego człowieka jako dar. Człowiek jest zarządcą a nie właścicielem życia. Nie rozporządza nim.

6 26. Spieszmy się kochać ludzi – „Nie zabijaj”
Bóg jest dawcą i Panem życia. Człowiek odpowiada przed Bogiem za życie, które od Niego otrzymał. Stanowisko Kościoła Katolickiego odnoszące się do tajemnicy życia opiera się na dwóch fundamentalnych prawdach: – Życie ludzkie jest święte. – Tylko Bóg jest Panem życia człowieka od jego poczęcia aż do naturalnej śmierci. Święty Jan Paweł w swojej homilii o przykazaniu „Nie zabijaj”: – przypomina, że dawcą prawa jest Bóg; – mówi, że prawo to broni w sposób szczególny ludzi niewinnych i bezbronnych; – wzywa do przestrzegania tego prawa, aby człowiek nie był niewinnie zabijany, torturowany, dręczony i zagrożony; – wzywa do ochrony życia i zdrowia ludzkiego nie zależnie od rasy, religii, poziomu inteligencji, wieku, zdrowia czy choroby; – wzywa, by przyjmować drugiego człowieka jako dar. Człowiek jest zarządcą a nie właścicielem życia. Nie rozporządza nim. Kościół popiera i zachęca do transplantacji czyli przeszczepów narządów za zgodą obopólną dawcy i biorcy; i w przypadku, gdy nie spowoduje trwałego kalectwa lub śmierci dawcy.

7 26. Spieszmy się kochać ludzi – „Nie zabijaj”
Bóg jest dawcą i Panem życia. Człowiek odpowiada przed Bogiem za życie, które od Niego otrzymał. Stanowisko Kościoła Katolickiego odnoszące się do tajemnicy życia opiera się na dwóch fundamentalnych prawdach: – Życie ludzkie jest święte. – Tylko Bóg jest Panem życia człowieka od jego poczęcia aż do naturalnej śmierci. Święty Jan Paweł w swojej homilii o przykazaniu „Nie zabijaj”: – przypomina, że dawcą prawa jest Bóg; – mówi, że prawo to broni w sposób szczególny ludzi niewinnych i bezbronnych; – wzywa do przestrzegania tego prawa, aby człowiek nie był niewinnie zabijany, torturowany, dręczony i zagrożony; – wzywa do ochrony życia i zdrowia ludzkiego nie zależnie od rasy, religii, poziomu inteligencji, wieku, zdrowia czy choroby; – wzywa, by przyjmować drugiego człowieka jako dar. Człowiek jest zarządcą a nie właścicielem życia. Nie rozporządza nim. Kościół popiera i zachęca do transplantacji czyli przeszczepów narządów za zgodą obopólną dawcy i biorcy; i w przypadku, gdy nie spowoduje trwałego kalectwa lub śmierci dawcy. Życie to wielki dar Boży, dlatego każdemu życiu i zdrowiu należy się ochrona, pomoc i szacunek.


Pobierz ppt "26. Spieszmy się kochać ludzi – „Nie zabijaj”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google