Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

nowy niebezpieczny trend

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "nowy niebezpieczny trend"— Zapis prezentacji:

1 nowy niebezpieczny trend
Akademia Bezpiecznego Dorastania Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku Kino Helios w Białymstoku GALERIANKI nowy niebezpieczny trend

2 "Galerianki" często nazywane są nieletnimi prostytutkami
"Galerianki" często nazywane są nieletnimi prostytutkami. W końcu niewiele różnią się od kobiet stojących co wieczór na ulicy. Ich ulica jest po prostu pod dachem, a zapłatę, zamiast w gotówce, dostają w formie flakonika z perfumami, spodni, których pozazdroszczą im koleżanki czy nawet doładowania telefonu.

3 Dlaczego? Czasami pieniądze wydają się młodym ludziom jedynym sposobem na zaskarbienie sobie sympatii bogatszych koleżanek i kolegów. Oddają się zatem, głównie panom, tracąc jednocześnie szacunek do siebie, ale zyskując coś, co pozwoli im na zwiększenie poczucia własnej wartości w gronie rówieśników.

4 Przeprowadzono badania na temat tego zjawiska
Przeprowadzono badania na temat tego zjawiska. Wynika z nich, że przyczyną nie musi być patologia w rodzinie (pijaństwo, znęcanie się) Najczęściej chodzi o życie emocjonalne takich dziewczyn i chłopców. Być może nigdy nie usłyszeli od swych rodziców, że są kochani i potrzebni. Nigdy nie rozmawiano z nimi na temat miłości i seksu. Nie wytłumaczono, że seks powinien nastąpić wtedy, gdy dwoje ludzi się kocha i chce ze sobą być.

5 Jak to się zaczęło? Koleżanki mnie namówiły. One już to robiły. Miały ładne ciuchy, a ja przy nich jak sierotka. Pomyślałam: dobra, też spróbuję. Pierwszego sponsora miałam w drugiej klasie gimnazjum. Za pierwszym razem było dziwnie, taka byłam „wymiętolona”. Kąpałam się dwie godziny, żeby zmyć z siebie jego zapach. Teraz zamykam oczy i myślę o czymś innym.

6 Nie miałam pojęcia, czym się trudni moja córka
mówi Małgorzata, mama 15-letniej Leny Ciągle zadaję sobie pytanie, gdzie popełniłam błąd. Przecież córka miała wszystko: własny pokój, kieszonkowe, wakacje za granicą. Pochłonięta pracą przegapiłam moment, gdy córka przestała być dzieckiem – przyznaje. Lena chodzi do dobrego gimnazjum, nigdy nie było z nią problemów. Ułożona, świetnie się uczy.

7 Na ostatniej wywiadówce wychowawczyni powiedziała: „W szkole jest poważny problem. Dziewczyny oddają się mężczyznom, poznanym przez internet lub w galeriach handlowych, za prezenty albo pieniądze”. Prosiła, by obserwować, jak córki wychodzą ubrane, czy nie przesadzają z makijażem. Byłam przekonana, że ten problem nas nie dotyczy. Takie rzeczy zdarzają się przecież w rodzinach patologicznych.

8 Zagrożenia zaburzone poczucie własnej seksualności
prostytucja w życiu dorosłym choroby weneryczne ofiara handlu ludźmi (szantaż)! z prostytucji można wyjść jedynie fizycznie, ale ona pozostaje w psychice

9 Prostytucja nieletnich
przestępstwa przeciwko wolności seksualnej lub obyczajności pobicie, groźby, znęcanie się Często idzie w parze: rozpijanie, fałszowanie dokumentów, przestępstwa internetowe, narkotyki, pornografia (z osobami małoletnimi, przemoc seksualna, stosunki ze zwierzętami).

10 Cyberspace cyberprzestrzeń określana jako nowego typu przestrzeń społeczna, w której spotykają się internauci. rzeczywistość wirtualna, w której wszystko jest możliwe, relacje interpersonalne stają się częścią świata nierzeczywistego, istniejącego w sieci. (zachowania przed kamerą)

11 Dziękuje za uwagę ;)


Pobierz ppt "nowy niebezpieczny trend"

Podobne prezentacje


Reklamy Google