Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Bardzo dawno temu… Mowa, czyli podstawowa umiejętność, która odróżnia nas od zwierząt, zaczęła być używana ponad 200 000 lat p.n.e.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Bardzo dawno temu… Mowa, czyli podstawowa umiejętność, która odróżnia nas od zwierząt, zaczęła być używana ponad 200 000 lat p.n.e."— Zapis prezentacji:

1

2 Bardzo dawno temu… Mowa, czyli podstawowa umiejętność, która odróżnia nas od zwierząt, zaczęła być używana ponad 200 000 lat p.n.e.

3 Pierwsze formy komunikacji pozawerbalnej, czyli rysunki, zaczęły powstawać 30 000 lat p.n.e.

4 Pismo powstało dopiero 3500 lat p.n.e.

5 Znamy różne rodzaje pisma np. ideograficzne (posługują się nim m.in. Chińczycy), analityczne (hieroglify) oraz fonetyczno-alfabetyczne (używane przez Semitów)

6 Już nie tak dawno temu… 1838 - Telegraf 1848 - Telefon 1897 - Komputer 1927 - Telewizja 1969 - Sieci komputerowe (Internet)

7 1897 - Komputer Były to w tym czasie mechaniczne urządzenia ułatwiające obliczanie, mające jedynie niewielką moc obliczeniową i mogące wykonać nieliczne operacje do których były zbudowane. Dopiero po zbudowaniu Z3 w 1941 roku komputer mógł wykonać każde zaprogramowane mu zadanie.

8 1969 - Sieci komputerowe (Internet) Pierwsze połączenie pomiędzy komputerami w sieci ARPANET nastąpiło 21 listopada 1969. Od 1978 wszystkie komputery wyposażone w modemy mogły przesyłać między sobą dane przez linie telefoniczne.

9 Lecz Internet to nie tylko największa biblioteka i skarbnica wiedzy. To także nowe, interaktywne metody komunikacji. E–mail jest nie tylko znacznie szybszy od zwykłej poczty, ale także o wiele łatwiejszy do zarchiwizowania i późniejszego sortowania. Internet to ogromna oszczędność czasu – informacje są dostępne natychmiast, znika konieczność oczekiwania na fizyczne doręczenie poczty.

10 SMS, Facebook, Skype SMS, czyli być może zaraz po Facebooku, Twitterze i innych tego typu komunikatorach najpopularniejsza forma komunikacji stosowana przez młodzież.

11 Wraz z upływem czasu liczba możliwych sposobów komunikacji wzrasta, a coraz bardziej skomplikowane i łatwiej dostępne informacje można przesyłać szybciej na większe odległości. Dziś używamy technik komunikacji, o których nie śnili nasi przodkowie. Można z dużym prawdopodobieństwem założyć, że nasze dzieci poznają technologie dziś opisywane tylko w literaturze science - fiction. Nowe, lepsze narzędzia komunikacji napędzają spiralę zmian w dzisiejszym społeczeństwie 2. Nie zawsze jednak tak było: najstarsze wynalazki dzieliły od siebie ogromne przedziały czasowe. To przyspieszające tempo zmian doskonale widać, jeśli spojrzymy na poszczególne “kamienie milowe” w komunikacji i odstępy czasowe jakie dzielą ich powstanie. 2

12 Bibliografia Toffler Alvin “Trzecia Fala” PIW 1985 Wikipedia http://histmag.org/Komunikacja-od-mowy-do- Internetu-744 http://histmag.org/Komunikacja-od-mowy-do- Internetu-744 The Economist, Jul 1st 2004, The quiet iconoclast


Pobierz ppt "Bardzo dawno temu… Mowa, czyli podstawowa umiejętność, która odróżnia nas od zwierząt, zaczęła być używana ponad 200 000 lat p.n.e."

Podobne prezentacje


Reklamy Google