Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przykładowe tematy omawiane na lekcjach religii, historii i kółku kulturoznawczym „Mapa wyznaniowa Europy w XVI wieku” „Człowiek, rasa, plemię” „Wojna.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przykładowe tematy omawiane na lekcjach religii, historii i kółku kulturoznawczym „Mapa wyznaniowa Europy w XVI wieku” „Człowiek, rasa, plemię” „Wojna."— Zapis prezentacji:

1

2 Przykładowe tematy omawiane na lekcjach religii, historii i kółku kulturoznawczym „Mapa wyznaniowa Europy w XVI wieku” „Człowiek, rasa, plemię” „Wojna jako trauma w relacjach międzyludzkich” „Jan Paweł II – papież otwarty na dialog i ekumenizm” „Poznajmy się – sytuacja imigrantów we współczesnej Polsce” „Dzieci jednego Boga” „Starsi bracia w wierze” „Kościół katolicki i inne religie” „Biskup Zygmunt Szczęsny Feliński – błogosławiony otwarty na dialog” "Zagadnienie rasy i koloru skóry w świetle najnowszych badań genetycznych" "Jaćwięgowie jako wschodnioeuropejscy "indianie" "Znikające języki, mapa językowa świata" "Międzyludzki wymiar wypraw krzyżowych" "Polak - katolik, historia stereotypu" "Deportacje i ludobójstwo w czasie II wojny światowej” "Totalitarne ideologie: jednostka, naród, państwo”

3 Uczniowie gimnazjum uczestniczyli w projekcji filmu „Dzieci Ireny Sendlerowej”.

4 Obchodząc Międzynarodowy Dzień Tolerancji (19 listopada) zorganizowaliśmy spotkanie uczniów gimnazjum z panią Krystyną Budnicką – Dzieckiem Holokaustu.

5 Doszła do skutku kolejna wymiana - tym razem ze szkołą z Aten. Uważamy, że osobisty kontakt z młodzieżą z innych krajów i goszczenie rówieśników we własnych domach jest ważnym elementem wychowania ku tolerancji.

6 W kwietniu 2010 odbyła się kolejna lekcja historii – warsztaty w byłym obozie koncentracyjnym w Treblince. Uczestniczyli w nich uczniowie klas 1 gimnazjalnych. Uczciliśmy w ten sposób Dzień Pamięci o Holokauście.

7 Potem rozwiązywaliśmy test znajomości zagadnień związanych z historią i współczesnością Litwy. Uświadomiliśmy sobie, jak mało wiemy o naszym sąsiedzie... Był to wstęp do działań w latach przyszłych, które koncentrować się będą wokół tego kraju. Zamierzamy lepiej się poznać i obalić istniejące w obu narodach stereotypy myślenia o sobie nawzajem. W czerwcu 2010 grupa uczniów gimnazjum pojechała do Lewiczyna (zwiedzaliśmy tam drewniany kościół, który kiedyś był równie sławny jak Częstochowa) i Czerska. W ruinach zamku odbyły się warsztaty, w czasie których uczniowie budowali most międzykulturowy (w sensie dosłownym i przenośnym).


Pobierz ppt "Przykładowe tematy omawiane na lekcjach religii, historii i kółku kulturoznawczym „Mapa wyznaniowa Europy w XVI wieku” „Człowiek, rasa, plemię” „Wojna."

Podobne prezentacje


Reklamy Google