Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PODSUMOWANIE DOŚWIADCZEŃ Czystość powietrza w naszej gminie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PODSUMOWANIE DOŚWIADCZEŃ Czystość powietrza w naszej gminie."— Zapis prezentacji:

1 PODSUMOWANIE DOŚWIADCZEŃ Czystość powietrza w naszej gminie

2 Pomiar chwilowego zanieczyszczenia powietrza w różnych miejscach gminy Przez ok. 3 tygodnie obserwowaliśmy co się dzieje z taśmą klejącą, położoną na podjeździe przed domem. W 1 tydzień kawałek taśmy był nadal jasny, lecz w 2 tygodniu zrobił się brunatny, pozostał taki również w 3 tygodniu Wnioskując pyły spalinowe są jednym z najczęstszych zanieczyszczeń powietrza.

3 Pomiar natężenia ruchu Pojazd:W czasie 10 minutW czasie 1 godziny rowery25 motocykle06 autobusy212 samochody osobowe19198 samochody ciężarowe111 inne414 W sumie w ciągu 10 minut przejechało 28 pojazdów, a w ciągu godziny – 246. Według obliczeń najwięcej przejechało samochodów osobowych.

4 Określenie stanu czystości powietrza na podstawie skali porostowej Nasza grupa ustalała skalę porostową na drzewach w lesie, za Kosicznym. Oto co ustaliliśmy: Liczba wszystkich gatunków: 1 Nazwa porostu: złotorost ścienny Miejsce występowania: las Rodzaj drzewa: liściaste Stężenie SO2: 100 – 70 Strefa 0-7 wg. skali porostowej: 3 Pokrycie pnia (%): 40% Wniosek: Silne zanieczyszczenie powietrza.

5 Wykrywanie jonów ołowiu(II) w glebie Sprawdziliśmy czy w glebie rzeczywiście są jony ołowiu(II). Pobraliśmy próbkę ziemi z pobocza drogi polnej i drogi głównej. Okazało się, że w pierwszej próbce gleby, nie było jonów ołowiu(II), ale za to jak się spodziewaliśmy znajdowały się one w drugiej próbce. Wynika z tego, że jony ołowiu(II) biorą się ze spalin samochodowych i innych szkodliwych substancji, co sprawia, że w dużych ilościach stają się jedną z nich.

6 Dziękujemy za uwagę Przygotowali: Karolina Macioł, Wiktoria Pawlas, Karolina Sawina i Filip Pałasz Grupa 2


Pobierz ppt "PODSUMOWANIE DOŚWIADCZEŃ Czystość powietrza w naszej gminie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google