Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pradzieje człowieka Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Pradzieje człowieka Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego."— Zapis prezentacji:

1 Pradzieje człowieka Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

2 Pradzieje człowieka Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

3 Nie zawsze ludzkość wyglądała tak, jak teraz.
Proces rozwoju trwał miliony lat. Początkowo ludzie wykazywali wiele cech wspólnych z małpami – byli znacznie bardziej owłosieni, niżsi, przygarbieni. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

4 Proces wykształcania się cech ludzkich trwał bardzo długo.
Polegał on na powiększaniu się mózgu, ćwiczeniu chodu na nogach i wykształcaniu umiejętności mowy. Zobaczcie, jak zmieniał się wygląd czaszki przez wieki. Było to właśnie wynikiem powiększania się mózgu. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

5 Badacze dzielą pradzieje ludzkości na 4 wielkie epoki.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

6 Najpierw ludzie zaczęli posługiwać się najprostszymi narzędziami, poznali przydatność ognia. Początkowo żyli głównie w Afryce, potem zaczęli również rozprzestrzeniać się na inne kontynenty. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

7 Zaczęli też uprawiać rośliny i hodować zwierzęta, aby mieć co jeść.
Ludzie zaczęli używać bardziej skomplikowane narzędzi. Zmienili też tryb życia z koczowniczego, wędrownego na osiadły. Zaczęli też uprawiać rośliny i hodować zwierzęta, aby mieć co jeść. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

8 W końcu przestano posługiwać się wyłącznie kamieniem, a wprowadzono zamiast niego brąz, czyli stop dwóch metali: miedzi i cyny. Robiono z niego broń, siekiery, sierpy i inne narzędzia. Wówczas ludzkość w Europie zaczęła się dzielić na różne ludy. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

9 Ostatni okres to epoka żelaza, które w dużym stopniu zastąpiło brąz.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

10 Ostatni etap rozwoju człowieka to człowiek rozumny, zwany homo sapiens
Ostatni etap rozwoju człowieka to człowiek rozumny, zwany homo sapiens. Człowiek ten był już wyższy niż w poprzednich etapach, wyprostowany, dobrze posługiwał się narzędziami, potrafił już wytwarzać coraz lepsze i zaawansowane narzędzia. Bardzo ważnym osiągnięciem był rozwój mowy. Człowiek rozwijał się przez wieki, aby osiągnąć współczesny poziom rozwoju. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


Pobierz ppt "Pradzieje człowieka Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google