Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Hubert Syperek 6a Jakub Susoł 5a Jakub Sulkowski 6a

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Hubert Syperek 6a Jakub Susoł 5a Jakub Sulkowski 6a"— Zapis prezentacji:

1 Hubert Syperek 6a Jakub Susoł 5a Jakub Sulkowski 6a
Dolina Dolnej Narwi Hubert Syperek 6a Jakub Susoł 5a Jakub Sulkowski 6a

2

3

4 Natura 2000: Europejska sieć ekologiczna to sieć obszarów chronionych na terenie UE utworzonych w celu ochrony cennego bogactwa przyrodniczego Ziemi, zbiorów narodowości biologicznej i zrównoważaniem wykorzystywania jej elementów i gospodarowania (program wdrażany jest przez UE od roku 1992)

5 Informacje ogólne Obszar specjalnej ochrony ptaków tzw. OSO - derektywa ptasia. Ostoja obejmuje 140km odcinek rzeki od Przełomowej Doliny Narwi do Półtuska. SOO - dyrektywa środowiskowa ochrona środowiska.

6 Zwierzęta Dolnej Narwi
Dolina Dolnej Narwi – 35 gatunków ptaków wymienionych w dyrektywie ptasiej-13 z nich jest zamieszczonych na liście ptaków w Polskiej Czerwonej Księdze.

7 Obejmuje zbiorowiska roślin wodnych związane ze starorzeczami, szuwarami, torfowiskami i łąkami.

8 Rośliny Bartek Bajkowski 6b Patryk Frąckiewicz 6b Nikola Stefańska 6a
Filip Zaręba 6a Alicja Kopczewska 6a

9 Sasanka otwarta Występuje wokół bieguna w Ameryce Północnej , Azji i Europie. W Polsce występuje w stanie dzikim jest rzadka jej ilość zmniejsza się w ostatnich czasach. Kwitnie od marca do kwietnia , czasami kwitnie przedłuża się do czerwca. Objęta ścisłą ochroną gatunkową , zagrożona (polska czerwona lista roślin , konwencję Genewska Dyrektywa Siedliskowa).

10

11 Rzepik Szczenciniasty
Gatunek rośliny z rodziny różowatych. Zasięg występowania obejmuje wschodnią , południową – wschodnią i północną część kontynentu azjatyckiego. W Polsce spotykany w północno – wschodniej części. Siedlisko: dość suche, lub średnio wilgotne podłoże humusowe, kamienisto gliniaste lub piaszczysto – gliniaste, zwykle odczynie obojętnym lub lekko kwaśnym. Kwitnie od czerwca do lipca, czasami do września. Objęta jest od 2004r. W Polsce ścisłą ochroną .

12

13 Knieć błotna (kaczeniec)
Kwitnie od marca do maja lub czerwca. W Polsce pospolita na bagnistych łąkach , brzegach strumieni , lasach łęgowych. Knieć wabi owady nektarem , specjalnymi plamami i rysunkami które mogą być zauważone tylko przez oczy owadów , reagujące na światło ultrafioletowe.

14

15 Leniec bezpodkwiatkowy
Bylina półpasożyt czerpiąca wodę i sole mineralne. Ściśle chroniona. Bylina wysokość 10 – 30 cm . Liście siedzące , szerokość 2 - 3,5 mm. Z trzema niewyraźnymi nerwami.

16

17 Osoka Aloesowa Pospolita, występuje często na nizinie. Występuje głównie w eutroficznych wodach stojących – jeziorach , starorzeczach , przy czym preferuje , zbiorniki silne zarastające i wypełniające wypełnione. Bywa stosowana do karmienia zwierząt hodowlanych i na nawóz.

18

19 Dziękuje za uwagę!!!! Źródła: -ine.eko.org.pl -tobrze.blox.pl
-www.4lomza.pl -wikipedia.pl

20 Informacje Obrazy : Google Grafika www.edutuba.pl www.atlas–roślin.pl
arwrd.flog.pl wikipedia.pl Slajdy 1,2,3,4 foto: R. Łuczak; skany: J. Sulkowski


Pobierz ppt "Hubert Syperek 6a Jakub Susoł 5a Jakub Sulkowski 6a"

Podobne prezentacje


Reklamy Google