Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

7 nawyków lidera.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "7 nawyków lidera."— Zapis prezentacji:

1 7 nawyków lidera

2 Nawyk 1.: Bądź kowalem swojego losu.
Weź odpowiedzialność za swoje życie. Zastanów się gdzie chcesz dojść i kieruj swoim życiem. Pamiętaj, że opcje są tylko dwie: albo kierujesz i prowadzisz ten wóz, albo jesteś koniem z klapkami na oczach, którego do przodu gna woźnica twardym batem.Wolisz być woźnicą czy koniem?

3 Nawyk 2.: Zaczynając coś, określ sobie cel działania.
Określ cele, które chcesz osiągnąć. Tylko wtedy dojdziesz do celu, jeśli szczegółowo go sprecyzujesz.Pamiętaj, że łatwiej dojść do celu, wcześniej układając prosty plan podróży. Stwórz jasny obraz tego, co chcesz zrobić i dlaczego chcesz to zrobić, a później zastanów się, co mogę zrobić żeby to osiągnąć?

4 Nawyk 3.: Najpierw najważniejsze
Zajmuj się w pierwszej kolejności sprawami, które są najważniejsze. Naucz się, że czas to twoje największe dobro, bo nigdy nie będziesz mógł kupić straconego czasu. Ponieważ czas jest tak cenny, nie trwoń go na głupoty, i naucz się zarządzać sobą w czasie. Pomoże Ci w tym ustalanie priorytetów.

5 Nawyk 4.: Przyjmij strategię wygrana-wygrana.
Załóż, że każdy może odnieść sukces. Czy wiesz że Twój sukces, mnoży się przez sukcesy Twojej grupy ? Wygrana-wygrana to strategia, oparta na wierze, że sukces jest jak szwedzki stół. Dla każdego wystarczy, bo dóbr jest tak dużo, że wystarczy dla wszystkich. Bądź mądry, zamiast mozolnie wspinać się samemu pod górę, podziel się swoją siłą i pozwól aby siły powróciły z podwójną siłą

6 Nawyk 5.: Staraj się najpierw zrozumieć, potem być zrozumianym.
Słuchaj uważnie, co inni mają do powiedzenia. Masz dwoje uszu i tylko jedne usta nie bez powodu

7 Nawyk 6.: Dąż do synergii Współpracuj z innymi, a osiągniesz więcej. Szanuj swoją oryginalność i odmienność innych ludzi. Wykorzystaj różne doświadczenia i poglądy, zamiast odsuwać się od tego co nieznane i niezrozumiane. Im więcej pomysłów na rozwiązanie problemu, tym większe prawdopodobieństwo na sukces. Dąż do synergii, wymieniając się z innymi uwagami, ucz się. Pamiętaj, synergia to łączenie sił po to, aby osiągnąć coś więcej niż sumę tych możliwości. W grupie zawsze osiągniesz więce

8 Nawyk 7.: Pamiętaj o ostrzeniu piły.
Dbaj o siebie. Regeneruj swe siły. Znajdź swój złoty środek by dbać o swoje ciało, umysł, relacje z bliskimi i z sobą samym. Utrzymuj równowagę pomiędzy wszystkimi wymiarami życia. To, co robisz na jednym wymiarze, wpływa na pozostałe. Wyobraź sobie sweter, z grubsza ma on 4 części : przód, tył, lewy i prawy rękaw. Jeśli jeden rękaw jest brudny, albo dziurawy, to cały sweter wcale nie jest w porządku. Wtedy po prostu cały sweter jest dziurawy, albo cały nadaje się do prania ( choć dla niektórych nadal istnieje rodzaj"brudny, ale jeszcze można nosić" ) Skoro znasz już 7 dobrych nawyków, weź kartkę i długopis, i zacznij wdrażać od początku jeden po drugim do swojego życia. Jeśli potrzebujesz więcej na ten temat, przeczytaj więcej. Na teraz, proponuję Ci głębokie przemyślenie nad sobą samym. Zdecyduj i działaj!

9 DZIĘKUJE ZA UWAGĘ


Pobierz ppt "7 nawyków lidera."

Podobne prezentacje


Reklamy Google