Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Niezwykły pokaz we Wrocławiu. We Wrocławiu postanowiono uczcić 20. rocznicę obalenia komunizmu radośnie. Na Wrocławskim Rynku odbyła się wielka biesiada.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Niezwykły pokaz we Wrocławiu. We Wrocławiu postanowiono uczcić 20. rocznicę obalenia komunizmu radośnie. Na Wrocławskim Rynku odbyła się wielka biesiada."— Zapis prezentacji:

1

2 Niezwykły pokaz we Wrocławiu. We Wrocławiu postanowiono uczcić 20. rocznicę obalenia komunizmu radośnie. Na Wrocławskim Rynku odbyła się wielka biesiada. Na zakończenie uroczystości o godz. 22.15 otwarta została na pergoli przy Hali Stulecia jedna z największych w Europie fontanna.

3

4 Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz wraz z Władysławem Frasyniukiem, legendą Solidarności, złożyli deklaracje Dnia Wolności oraz apelowali aby dzień 4 czerwca każdego roku był świętem.

5 Europa na widelcu Na uroczysto ś ci obchodów 20-lecia odzyskania wolno ś ci przyby ł o dziesi ą tki tysi ę cy go ś ci i wroc ł awian. Na Wroc ł awskim Rynku odby ł a si ę wielka biesiada.

6

7 Na Wrocławskim Rynku odbyła się wielka biesiada. Można na niej było degustować potrawy z 27 krajów Unii Europejskiej

8 Każdy z krajów przygotował coś specjalnego, np. Francja vol-au-vent ze ślimakami, babeczki z ciasta francuskiego ze ślimakami.

9

10 Grecja przygotowała gołąbki w liściach winogron, Moussakę czyli zapiekankę z bakłażana i mięsa, tradycyjne greckie ciasto z miodem i orzechami.

11 Wśród polskich specjalności były: zupa orkiszowa z kuleczkami drobiowymi, pasztet z zająca, ciasto z rabarbarem, pieczywo ze smalcem i ogórkiem małosolnym.

12

13

14 Z warzyw i owoców ułożono olbrzymi portret Królowej Bony

15

16

17 Na zakończenie uroczystości o godz. 22.15 otwarta została na Pergoli przy Hali Stulecia jedna z największych w Europie fontanna

18 Jest najnowocześniejszą i największą w Europie fontanną multimedialną. Od czwartku, gdy nastąpiło pierwsze, uroczyste jej uruchomienie, cieszy się wielką popularnością

19 Według danych policji, podczas czwartkowego, premierowego pokazu multimedialnego, na wrocławską Pergolę przy Hali Stulecia przybyło około 40 tysięcy widzów

20 Największa w Europie fontanna multimedialna kosztowała 9,9 mln. zł. Koszt przygotowania terenu pod inwestycję, to 10mln.zł.

21 Prezentacja zapiera dech w piersiach

22

23

24

25

26 Fontanna ma zaprogramowane 4 tryby pracy

27

28

29

30 W fontannie zastosowano najnowocześniejsze na świecie rozwiązania techniczne. Zbudowano ją w ten sposób, że jej ewentualna rozbudowa nie będzie stanowiła problemu w przyszłości.

31 Fontanna posiada ekran wodny o powierzchni 400 m.kw., na którym wyświetlać można prezentacje multimedialne, a nawet filmy.

32

33

34

35 800 punktów świetlnych, 300 różnego rodzaju dysz wodnych, gejzery tryskające na wysokość 40 metrów, lasery i nagłośnienie tworzą niesamowite widowisko

36

37 Największe pokazy, przygotowywane będą na różne, szczególne okazje.

38

39

40

41

42

43

44

45

46

47

48

49

50

51

52

53 A co jest pod zbiornikiem wodnym ?

54 Do tego tajemniczego miejsca, wchodzi się przez właz w ziemi, umieszczony w pobliżu zbiornika. Korytarz techniczny ma długość 48 metrów. Do budowy fontanny użyto między innymi 77 km. przewodów.

55 Praca pomp i zaworów sterowana jest za pośrednictwem skomplikowanych układów elektronicznych

56 Do zobaczenia we Wrocławiu!


Pobierz ppt "Niezwykły pokaz we Wrocławiu. We Wrocławiu postanowiono uczcić 20. rocznicę obalenia komunizmu radośnie. Na Wrocławskim Rynku odbyła się wielka biesiada."

Podobne prezentacje


Reklamy Google