Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kronika SKO.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kronika SKO."— Zapis prezentacji:

1 Kronika SKO

2 Szkolna Kasa Oszczędności Szkoły Podstawowej w Płóczkach Górnych pod patronatem Banku PKO BP w Lwówku Śląskim istnieje od września 2012 roku. Zrzesza 84 uczniów, co stanowi 100%. Opiekunami SKO są nauczycielki: Teresa Moskwa i Agnieszka Moskwa. Opiekunki SKO wraz z grupą uczniów od 17 listopada 2014r. prowadzą blog SKO Szkoły Podstawowej w Płóczkach Górnych – wirtualną kronikę, w której na bieżąco opisują działalność szkoły. Blog jest prowadzony na platformie blogowej pod adresem: Blog naszej szkoły otrzymał wyróżnienie za miesiąc grudzień 2014r., natomiast w maju 2015r. uzyskaliśmy tytuł Blog Miesiąca Maja.

3 Szkolna Kasa Oszczędności to największy i najstarszy w Polsce program edukacji finansowej, zachęcający najmłodszych do oszczędzania i zdobywania wiedzy z zakresu finansów. Dzięki udziale w programie nasi uczniowie: uczą się zarządzania finansami osobistymi wyrabiają w sobie nawyk świadomego oszczędzania zdobywają wiedzę na temat oszczędzania i roli pieniądza we współczesnym świecie nabywają praktycznych umiejętności z zakresu korzystania z usług bankowych.

4 Gromadzenie pieniędzy nie jest jedynym naszym celem
Gromadzenie pieniędzy nie jest jedynym naszym celem. Duży nacisk w naszej szkole kładziemy na edukację ekonomiczną, ochronę środowiska, działania charytatywne oraz zabawę prowadzoną pod patronatem Banku PKO BP.

5 Szkolna Kasa Oszczędności w naszej szkole popularyzuje wiedzę związaną z systematycznym oszczędzaniem wykorzystując publikacje PKO: „Pięć sposobów na ekooszczędzanie”, „Brawo Bank”, dzięki którym uczniowie poznają przygody Kuby Pieniążka, jego siostry Kasi, uczą się, jak troszczyć się o świat wokół nas. Publikacje prezentują proste sposoby na oszczędzanie energii i zasobów naturalnych, i tym samym pieniędzy.

6 „Oszczędzają bogaci i nam się opłaci”
SKO – wicze z naszej szkoły w ciągu roku szkolnego podejmowali działania mające na celu oszczędzanie wody i prądu projektując i przyklejając tabliczki w łazienkach, salach lekcyjnych i korytarzach przypominające o zakręcaniu kranu i gaszeniu światła w pomieszczeniach, w których nie przebywamy.

7 Oszczędzamy środowisko
W ramach konkursu ogłoszonego przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego „Zbieramy zużyte baterie 2014” zebraliśmy 108kg zużytych baterii i akumulatorów. W kategorii szkół podstawowych z województwa dolnośląskiego zajęliśmy 18 miejsce.

8 Oszczędzamy drzewa Od wielu lat prowadzimy zbiórkę makulatury. Co roku oddajemy do skupu duże ilości tego surowca. Wiemy, że dzięki ponownemu wykorzystaniu makulatury wycinanych jest mniej drzew i wytwarzamy mniej śmieci. W każdej klasie ustawiony jest karton, do którego wrzucamy wszelkie ścinki i odpady papieru, zapełnione wynosimy do magazynku. Od początku roku szkolnego zebraliśmy już sporą ilość makulatury, jak widać na załączonych zdjęciach. Środki uzyskane ze sprzedaży wykorzystane zostaną na potrzeby szkoły.

9 Światowy Dzień Ziemi W naszej szkole wszyscy dbamy o Matkę Ziemię. Przez cały rok oszczędzamy wodę i prąd, zbieramy zużyte baterie, makulaturę, plastikowe nakrętki, segregujemy śmieci. W tym roku na terenie szkoły każdy uczeń posadził swoje drzewko! Pierwsze drzewko posadziła pani dyrektor

10 Jesteśmy zaradni SKO-wicze naszej szkoły wykazali się przedsiębiorczością w zakresie samodzielnego wypracowania dochodów sprzedając podczas przerw własnoręcznie wykonane i ozdobione piernikowe serduszka oraz ciasta domowego wypieku.

11 Jesteśmy EKO Uczniowie naszej szkoły wiedzą, że aluminium, to surowiec, który można przetwarzać wielokrotnie. Produkcja wtórnego aluminium jest o 60% tańsza! W wyniku recyklingu można produkować nowe garnki, kosze na śmieci, oprawki do okularów, a nawet rower!! Dlatego też przystąpiliśmy do akcji zbierania puszek! W naszej szkole znajdują się także specjalne pojemniki, do których można wrzucać plastikowe butelki typu PET oraz urządzenie z instrukcją obsługi służące do zgniatania butelek plastikowych.

12 Nasza SKO-wa rodzina Do grona oszczędzających w roku szkolnym 2014/2015 dołączyli uczniowie klasy pierwszej oraz dzieci z oddziału przedszkolnego, które ukończyły 6 lat. Do programu SKO należy 84 uczniów, co stanowi 100%!

13 Grosz do grosza… SKO organizuje konkurs „Mistrz oszczędzania” nagradzając upominkami uczniów, którzy systematycznie wpłacali pieniądze na swoje konta. W nagrodę za systematyczne oszczędzanie uczniowie uczestniczyli w wycieczce do Lwówka Śląskiego, gdzie zwiedzili Muzeum, Ratusz oraz uczestniczyli w ciekawych zajęciach w Bibliotece Dziecięcej.

14 Nie jesteśmy obojętni wobec potrzebujących
SKO-wicze naszej szkoły nie tylko oszczędzają, ale i pomagają włączając się w akcję zbiórki plastikowych nakrętek dla Kamila, który pochodzi z Bolesławca, porusza się na wózku inwalidzkim i wymaga stałego leczenia oraz rehabilitacji. Wzięli również udział w akcji „Zakręcony konkurs” ogłoszonym przez Stowarzyszenie Nasz Dworek zbierając zakrętki dla Szymona Dworak.

15 Oszczędzamy i chorym dzieciom pomagamy
SKO – wicze z naszej szkoły wsparli finansowo „Pola Nadziei” - międzynarodowy program realizowany przez fundację „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci” przeznaczając część zaoszczędzonych pieniędzy na PoloNadziejowe kalendarze na 2015r. W odpowiedzi na apel Szkoły Podstawowej w Kole wykonaliśmy i wysłaliśmy kartki urodzinowe dla Kubusia – spełniliśmy marzenia chorego chłopca.

16 Dbamy o zdrowie Nasza szkoła otrzymała Certyfikat za udział w ogólnopolskim programie „Śniadanie daje moc”. W ciągu roku szkolnego uczniowie przygotowywali zdrowe posiłki: surówki, sałatki, soki owocowe i owocowo – warzywne. Bo nie ma nic ważniejszego, jak oszczędzanie własnego zdrowia!

17 Edukacja ekonomiczna Szkolne Kasy Oszczędności PKO Banku Polskiego (SKO) są obecne w szkołach już od 80 lat. Z okazji 80 urodzin Szkolnych Kas Oszczędności wykonaliśmy okolicznościową gazetkę. Znajdują się tam ciekawe informacje z historii i teraźniejszości SKO. Uczniowie kl. II pamiętali również o piątych urodzinach Żyrafy Lokatki, wykonując kartkę z życzeniami. Piąta klasa wykorzystując technikę składania papieru origami wykonała symbol oszczędzania świnkę. W ciągu roku szkolnego odbyły się zajęcia z zakresu edukacji ekonomicznej: „To i owo o pieniądzach”,, „Ćwiczenia z liczenia”, „Zagadki zgadujemy i zadania rozwiązujemy”, „Brawo zabawy”.

18 Wycieczka do banku SKO – wicze naszej szkoły odwiedzili Oddział PKO BP S.A. w Lwówku Śl. Dzieci miały niepowtarzalną okazję zobaczenia banku od kulis. W „pigułce” poznały między innymi specyfikę zawodu pracownika banku, dowiedziały się, czym jest tajemnica bankowa oraz co dzieje się z pieniędzmi, które trafiają do banku. Na zakończenie wizyty dzieci otrzymały słodki poczęstunek. Dziękujemy pracownikom banku za wspaniałe przyjęcie!

19 Bezpieczeństwo w naszej szkole
Bierzemy udział w akcjach promujących bezpieczeństwo na drodze. Dzięki odblaskom i ulotkom informacyjnym od PKO BP jesteśmy widoczni na drodze. Nasi uczniowie zdobyli III miejsce w Strefowym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym oraz w Powiatowym Turnieju Wiedzy Pożarniczej, gdzie zajęliśmy I miejsce. Współpracujemy z Państwową Inspekcją Pracy – uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym „Bezpieczeństwo podczas zabaw i pracy na wsi”. W szkole odbywały się prezentacje multimedialne na temat „Bezpiecznie z prądem” z udziałem pracowników TAURONU. Szkoła przystąpiła do konkursu „Kolorowe Boiska” organizowanego przez FFiL Śnieżka S.A.

20 Dziękujemy za uwagę


Pobierz ppt "Kronika SKO."

Podobne prezentacje


Reklamy Google