Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Lekcja 2 09.09.2015r. Temat: Zasady bezpiecznego korzystania z publicznych środków lokomocji.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Lekcja 2 09.09.2015r. Temat: Zasady bezpiecznego korzystania z publicznych środków lokomocji."— Zapis prezentacji:

1 Lekcja r. Temat: Zasady bezpiecznego korzystania z publicznych środków lokomocji.

2 1. Rodzaje środków lokomocji: - autobusy -mikrobusy -tramwaje -trolejbusy -pociągi -pojazdy osobowe

3 2. Przystanki oznaczone specjalnymi znakami drogowymi
2. Przystanki oznaczone specjalnymi znakami drogowymi. - Przystanek autobusowy - Przystanek trolejbusowy - Przystanek tramwajowy

4 3. Zasady bezpieczeństwa podczas korzystania ze środków komunikacji miejskiej: a) Nie przechodź przed i za pojazdem. Przez jezdnię przechodź dopiero po odjeździe autobusu. b) Jeśli tramwaj ma wysepkę, należy do niej się dostać tylko przez przejście dla pieszych. c) Jeśli przystanek tramwajowy nie znajduje się na wysepce, to podejdź do niego przez jezdnię w wyznaczonym na jezdni miejscu. cdn…

5 3. Zasady bezpieczeństwa podczas korzystania ze środków komunikacji miejskiej: d) Nie wsiadaj, gdy pasażerowie chcą wysiąść z pojazdu. e) Nie potrącaj innych pasażerów. Przepuść osoby starsze i osoby z wózkiem. f) Na przystanku stój jak najdalej od krawężnika. g) Nie wskakuj do pojazdów, ani nie wyskakuj z niego.

6 3. Zasady bezpieczeństwa podczas korzystania ze środków komunikacji miejskiej: h) Nie wsiadaj do przepełnionego pojazdu. i) Zachowuj się kulturalnie w pojeździe (trzymaj się specjalnych uchwytów, ustępuj miejsca starszym, nie zachowuj się głośno, nie wnoś lodów, zdejmij plecak, nie wyrzucaj śmieci przez okno).

7 W domu Ćwiczenie ze str. 21


Pobierz ppt "Lekcja 2 09.09.2015r. Temat: Zasady bezpiecznego korzystania z publicznych środków lokomocji."

Podobne prezentacje


Reklamy Google