Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Oprogramowaniem (software) nazywa się wszystkie informacje w postaci zestawu instrukcji i programów wykonywanych przez komputer oraz zintegrowanych danych.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Oprogramowaniem (software) nazywa się wszystkie informacje w postaci zestawu instrukcji i programów wykonywanych przez komputer oraz zintegrowanych danych."— Zapis prezentacji:

1

2 Oprogramowaniem (software) nazywa się wszystkie informacje w postaci zestawu instrukcji i programów wykonywanych przez komputer oraz zintegrowanych danych przeznaczonych dla niego. Umożliwia ono przetwarzanie danych w określonym przez twórcę zakresie. Słowo oprogramowanie jest synonimem takich terminów, jak program komputerowy czy aplikacja, ale stosuje się je zazwyczaj do określania większych programów oraz ich zbiorów

3  oprogramowanie systemowe realizujące funkcje konieczne do działania systemu operacyjnego,  oprogramowanie narzędziowe służące do określonych zastosowań.

4 to program (lub układ wielu programów) działający jako pośrednik między programem użytkowym a sprzętem komputerowym. Jego zadaniem jest tworzenie bezpiecznego i niezawodnego środowiska, w którym może działać program użytkowy. System operacyjny działa nieustannie, tzn. rozpoczyna pracę jako pierwszy program w komputerze i nie zaprzestaje jej aż do wyłączenia komputera. Odgrywa rolę łącznika między sprzętem a programami użytkowymi jak edytory tekstu, przeglądarki internetowe, systemy zarządzania bazami danych, programy obliczeniowe i wspomagające projektowanie.

5  nadzór nad działaniem innych programów,  nadzór i koordynacja dostępu do sprzętu przez programy użytkowe,  dostarczenie środków do optymalnego wykorzystania zasobów, tj. czasu procesora, obszarów pamięci operacyjnej, pamięci masowej oraz urządzeń wejścia-wyjścia,  przeciwdziałanie błędom użytkowników i systemu.

6  programy do redagowania tekstu, czyli edytory tekstu,  programy kalkulacyjne i obliczeniowe,  programy graficzne,  programy do gromadzenia danych,  komunikatory sieciowe i przeglądarki,  programy edukacyjne,  programy przeznaczone do określonych zastosowań, np. do obsługi recepcji w hotelu, księgowe, inwentaryzacyjne, do rozliczeń,  programy do ochrony danych i oprogramowania, w tym programy antywirusowe i zapory sieciowe (firewall).


Pobierz ppt "Oprogramowaniem (software) nazywa się wszystkie informacje w postaci zestawu instrukcji i programów wykonywanych przez komputer oraz zintegrowanych danych."

Podobne prezentacje


Reklamy Google