Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Niemcy - turystyka Niemcy-turystyka Wykonała: Justyna Zubik

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Niemcy - turystyka Niemcy-turystyka Wykonała: Justyna Zubik"— Zapis prezentacji:

1 Niemcy - turystyka Niemcy-turystyka Wykonała: Justyna Zubik
na lekcję geografii Niemcy - turystyka

2 Spis treści: Turystyka Zabytki Berlina Brama brandenburska Reichstag
Siegessäule Zabytki Monachium Karlstor Pałac Nymphenburg Kościół Teatynów Zabytki Hamburga Ratusz hamburski Kościół św. Michała Zwiedzane lasy i jeziora przez turystów Las bawarski Schwarzwald Jezioro Bodeńskie Kolonia- Muzeum Alexandra Schnütgena Akwizgran- ratusz Stralsund- Kamienica Wulflama Koniec

3 Turystyka w Niemczech jest bardzo dobrze rozwinięta
Turystyka w Niemczech jest bardzo dobrze rozwinięta. Głównymi ośrodkami turystycznymi są: Berlin, Monachium i Hamburg. Przez turystów są zwiedzane głównie lasy (Lasy Bawarskie i Schwarzwald), a z jezior – Jezioro Bodeńskie. Najwięcej zabytków kultury znajduje się w Kolonii, Akwizgranie i w Stralsundzie. Brama brandenburska Arkady nad Binnenalster Frauenkirche

4 Berlin W Berlinie można zobaczyć wiele ciekawych zabytków :
Najciekawsze z nich to : Brama Brandenburska Reichstag Siegessäule

5 Brama Brandenburska Brama brandenburska-zabytkowa budowla w Berlinie jest jednym z charakterystycznych punktów miasta, zaprojektowanym przez niemieckiego architekta, pochodzącego z Kamiennej Góry Carla Gottharda Langhansa. Budowana w latach

6

7 Reichstag Gmach parlamentu Rzeszy w Berlinie - od 1999 siedziba Bundestagu (niemieckiego parlamentu) w Berlinie. Od 1994 jest miejscem obrad Zgromadzenia Narodowego które odbywa się co pięć lat w celu wyboru prezydenta Niemiec .Gmach znajduje się w poddzielnicy Tiergarten.

8

9 Siegessäule Siegessäule (Kolumna Zwycięstwa) – pruska kolumna znajdująca się w parku Tiergarten w Berlinie zaprojektowana przez Heinricha Stracka po 1864 roku w celu upamiętnienia zwycięstwa Prus nad Danią w wojnie duńskiej z 1864 i odsłonięta 2 października 1873 upamiętniając także zwycięstwa w wojnie z Austrią i w wojnie z Francją. Na szczycie kolumny wzniesiono brązową figurę Nike (Wiktorii) o wysokości 8,3 metrów i wadze 35 ton, zaprojektowanej przez Friedricha Drake. Łączna wysokość kolumny wraz ze statuą wynosi 66,89 m. Wewnątrz kolumny znajdują się schody (285 stopni) prowadzące na położoną na wysokości 50,66 m platformę widokową.

10

11 Monachium W Monachium można zobaczyć wiele ciekawych zabytków:
Najciekawsze z nich to: Karlstor Pałac Nymphenburg Kościół Teatynów

12 Karlstor Karlstor - jedna z trzech istniejących obecnie, dawnych bram miejskich w Monachium, w Niemczech. Stanowiła fragment średniowiecznych fortyfikacji miejskich. Zrekonstruowana po zniszczeniach z okresu II wojny światowej, prowadzi do wielkiego placu Karola zdominowanego przez Pałac Sprawiedliwości.

13

14 Pałac Nymphenburg Pałac Nymphenburg – dawna letnia rezydencja Wittelsbachów w Monachium w dzielnicy Neuhausen - Nymphenburg. Wraz z parkiem Nymphenburg stanowi jednolite założenie pałacowo-parkowe, zajmujące pod względem architektonicznym jedno z pierwszych miejsc w Europie.

15

16 KoŚcióŁ Teatynów Kościół Teatynów - kościół katolicki pod wezwaniem św. Kajetana, znajdujący się przy Odeonsplatz w Monachium, w Niemczech. Jedna z najwspanialszych świątyń stolicy Bawarii.

17

18 Hamburg W Hamburgu można zobaczyć wiele ciekawych zabytków:
Najciekawsze z nich to : Ratusz hamburski Kościół św. Michała

19 Ratusz hamburski Ratusz hamburski - budynek starego ratusza istniał do 1842 roku, kiedy to spłonął wraz z większą częścią śródmieścia Hamburga. Zaistniała więc budowa nowego ratusza. Rozpoczęcie budowy przesunęło się w czasie gdy odrzucono pierwszy projekt budynku w 1854 roku i drugi w 1876 roku. Kolejny projekt złożono w 1884 roku, który tym razem został zaakceptowany. Tak więc rozpoczęcie budowy nastąpiło dopiero po 43 latach. Nowy ratusz oddano do użytku w 1897 roku.

20

21 KoŚcióŁ Św. MichaŁa Główny kościół św. Michała w Hamburgu – kościół ewangelicko-augsburski, najbardziej znany spośród pięciu głównych kościołów Hamburga. Jego wysoka wieża, zakończona smukłą, miedzianą kopułą, zwana pieszczotliwie „Michel“, postrzegana była przez stulecia przez przybywających od strony morza jako pierwszy, rozpoznawalny symbol miasta. Tak jest również i dzisiaj, gdy jego wieża wraz z pięcioma innymi wysokich wieża dominuje, niczym korona, nad zabudową centrum Hamburga. Wieże te są zarazem nielicznymi, ocalałymi ze zniszczeń wojennych, świadkami szczególnej historii tego hanzeatyckiego miasta.

22

23 Zwiedzane głównie lasy i jeziora przez turystów:

24 Las bawarski Las Bawarski- nazwa niemieckiego pierwszego parku narodowego oraz pasma górskiego należącego do Masywu Czeskiego, leżącego na terytorium południowo-wschodnich Niemiec i północno-zachodniej Austrii oraz południowych Czech.Las Bawarski to dawna część antycznego Lasu Hercyńskiego.

25

26 Schwarzwald Schwarzwald ("Czarny Las") – zrębowy masyw górski w południowo-zachodnich Niemczech rozciągający się od południowego krańca do środka Badenii-Wirtembergii na długości około 160 km – od Pforzheim na północy do Waldshut-Tiengen na samym południu. Schwarzwald powstał w okresie ruchów hercyńskich. W czasie orogenezy alpejskiej został blokowo wypiętrzony, silniej na południu niż na północy. Masyw zbudowany jest głównie z granitów i skał metamorficznych, wschodnia i północna część z piaskowców triasowych. Zachowały się ślady zlodowacenia plejstoceńskiego w postaci jezior cyrkowych i moren. Najwyższe szczyty Schwarzwaldu osiągają wysokość od 1164 m w północnej części do 1493 m w części południowej.

27

28 Jezioro BodeŃskie Jezioro Bodeńskie– jezioro u podnóża Alp, na pograniczu Niemiec, Austrii i Szwajcarii, trzecie pod względem wielkości w Europie środkowej. Jezioro Bodeńskie jest rezerwuarem wody pitnej dla ok. 4,5 mln ludzi.

29

30 Kolonia Muzeum Alexandra Schnütgena– muzeum sztuki sakralnej w Kolonii, znajdujące się w romańskim kościele Św. Cecylii. Zawiera cenne zbiory średniowiecznej rzeźby, malarstwa witrażowego oraz rzemiosła artystycznego. Obok The Cloisters w Nowym Jorku i Musée national du Moyen Âge w Paryżu, kolońskie muzeum należy do największych kolekcji średniowiecznej rzeźby.

31

32 Akwizgran Na rynku znajduje się XIV-wieczny ratusz, zbudowany na ruinach pałacu Karola Wielkiego. Ciekawe muzea to Neue Galerie-Sammlung Ludwig – sztuka współczesna i muzeum prasy czyli Aachens Zeitungsmuseum.

33

34 Stralsund Kamienica Wulflama – kamienica przy Alter Markt 5 w Stralsundzie .Kamienica stoi na Starym Rynku na wprost ratusza. Wybudowana została w 1358 r. na zlecenie ówczesnego burmistrza Stralsundu Bertrama Wulflama. Została zaprojektowana i wykonana w stylu charakterystycznym dla północnoniemieckiego gotyk.

35

36 Koniec ! Bardzo dziękuję za uwagę !


Pobierz ppt "Niemcy - turystyka Niemcy-turystyka Wykonała: Justyna Zubik"

Podobne prezentacje


Reklamy Google