Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Czytać każdy może…” Projekt przygotowały: Wiktoria Oziomek, Karolina Piotrowska, Magda Wyrobek, Wiktoria Włodarek i Wiktoria Kossewska z klasy 2 B.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Czytać każdy może…” Projekt przygotowały: Wiktoria Oziomek, Karolina Piotrowska, Magda Wyrobek, Wiktoria Włodarek i Wiktoria Kossewska z klasy 2 B."— Zapis prezentacji:

1 „Czytać każdy może…” Projekt przygotowały: Wiktoria Oziomek, Karolina Piotrowska, Magda Wyrobek, Wiktoria Włodarek i Wiktoria Kossewska z klasy 2 B.

2 Przedszkole nr 95 z oddziałami integracyjnymi im. Króla Maciusia I

3 Opis przedszkola Przedszkole zostało utworzone w 1976 roku, nowy budynek został oddany do użytku w Posiada on sześć oddziałów dla dzieci w wieku 3-5lat. Przedszkole to znajduje się w wolno stojącym, parterowym budynku, otoczonym nowoczesnym i bezpiecznym ogrodem. Wyposażony jest on odpowiednio do wieku dzieci. We wrześniu 2011 roku utworzony został oddział dla dzieci niepełnosprawnych. Placówka została przeistoczona w Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi.

4

5

6

7 Zdjęcia wszystkich pomieszczeń
Sala czerwona i zielona to grupy 3-letnich dzieci

8 Sala pomarańczowa i niebieska to grupy 4-letnich dzieci

9 Sala żółta i czerwona to grupy 5-letnich dzieci

10 Prawa dziecka Każde dziecko ma prawo:
-chodzić do przedszkola i szkoły, -mieć mamę i tatę, -czuć się bezpiecznie, -do zabawy i wypoczynku, -do własnego miejsca w domu, -do imienia i swojego kraju, -do leczenia, -pytać i wypowiadać się, -do miłości, -do wychowywania bez krzyku i przemocy.

11 Jak spędzamy czas z dziećmi?
1.Organizujemy zabawy takie jak: -stary niedźwiedź mocno śpi

12 -baba jaga patrzy …BABA JAGA PATRZY! Raz, dwa, trzy…

13 -kalambury

14 -kolory

15 -dyrygent itp.

16 2.Wykonujemy też różne prace dydaktyczne: -inspirujemy do rysowania i malowania

17 -układamy puzzle, klocki oraz różne tory wyścigowe

18 -czytamy dzieciom książeczki

19 Czasami dzieci próbują czytać same ;)

20 Dzieciom trzeba pomagać w takich czynnościach jak: zakładanie butów, czesanie włosów oraz niektórym dzieciom trzeba pomagać wstać, przebrać się, a nawet chodzić.

21 Pobudzamy inwencję twórczą poprzez zabawę w role.
Zabawa w ZOO Zabawa w piknik Zabawa w dom

22 W przedszkolu tym nie tylko zajmujemy się dziećmi, ale również pomagamy w innych rzeczach.

23 Czego my uczymy się na wolontariacie...?
Wolontariat uczy nas: Wrażliwości, Współpracy, Odpowiedzialności za innych, Cierpliwości, A przede wszystkim daję nam ogromną radość, gdy widzimy, że dzieci są uśmiechnięte na nasz widok. :)

24 A teraz parę spontanicznych zdjęć z dziećmi.

25 Dzieci specjalnie dla was zrobiły gwiazdkę

26 A tu po małych przeróbkach ;)

27 I mała niespodzianka od przedszkola
Bardzo, bardzo Wam dziękujemy, że jesteście razem z nami! To ogromna radość i zaszczyt, że możemy z Wami współpracować. Ukłony dla p. Izabeli Paterek, niesamowita kobieta, która jest inicjatorem wielu wspaniałych działań. Tak trzymajcie dziewczyny. Jestem z Was dumna ! Nasze dzieciaki przyłączają się do podziękowań. Nie trzeba wiele mówić i pisać, jak Was lubią i doceniają. Popatrzcie jak się na Was „rzucają, wieszają, łapią za nogi”… witając i nie pozwalają wyjść z przedszkola. Uśmiech i radość dzieci niech będzie podziękowaniem za Waszą wspaniałą pracę. A jak nie dostaniecie „szóstek” to przyjdźcie do mnie.

28 Dziękujemy za uwagę!!!


Pobierz ppt "„Czytać każdy może…” Projekt przygotowały: Wiktoria Oziomek, Karolina Piotrowska, Magda Wyrobek, Wiktoria Włodarek i Wiktoria Kossewska z klasy 2 B."

Podobne prezentacje


Reklamy Google