Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

26. Wiara w zmartwychwstanie Pascha, Jezus zmartwychwstały przyciąga do siebie również zmarłych, Muzeum Rosyjskie, Petersburg „Wierzymy mocno i mamy nadzieję,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "26. Wiara w zmartwychwstanie Pascha, Jezus zmartwychwstały przyciąga do siebie również zmarłych, Muzeum Rosyjskie, Petersburg „Wierzymy mocno i mamy nadzieję,"— Zapis prezentacji:

1 26. Wiara w zmartwychwstanie Pascha, Jezus zmartwychwstały przyciąga do siebie również zmarłych, Muzeum Rosyjskie, Petersburg „Wierzymy mocno i mamy nadzieję, że jak Chrystus prawdziwie zmartwychwstał i żyje na zawsze, tak również sprawiedliwi po śmierci będą żyć na zawsze z Chrystusem zmartwychwstałym i że On wskrzesi ich w dniu ostatecznym.” (Katechizm Kościoła katolickiego, 989)

2 26. Wiara w zmartwychwstanie Matthias Grünewald, Zmartwychwstanie, obraz z ołtarza w Isenheim (1510–ok. 1515). Colmar (Francja), Muzeum Unterlinden. Chrystus zmartwychwstał jako pierwszy spośród tych, co pomarli. Ponieważ bowiem przez człowieka [przyszła] śmierć, przez człowieka też [dokona się] zmartwychwstanie. I jak w Adamie wszyscy umierają, tak też w Chrystusie wszyscy będą ożywieni. (1 Kor l5,20-22)

3 26. Wiara w zmartwychwstanie „O tak, Drogi, jesteśmy szczęśliwi szczęściem, jakiego nic zburzyć nie zdoła, ponieważ śmierć, która dla was jest końcem wszystkiego, dla nas będzie tylko przejściem do większego jeszcze spokoju, większego kochania, większej radości”. (H. Sienkiewicz, Qvo vadis)


Pobierz ppt "26. Wiara w zmartwychwstanie Pascha, Jezus zmartwychwstały przyciąga do siebie również zmarłych, Muzeum Rosyjskie, Petersburg „Wierzymy mocno i mamy nadzieję,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google