Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Grupa Golden Angels PRZEDSTAWIA. Spis treści Lokalizacja Ciekawostka Wydarzenia Zabytki Legenda Nasz piękny herb.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Grupa Golden Angels PRZEDSTAWIA. Spis treści Lokalizacja Ciekawostka Wydarzenia Zabytki Legenda Nasz piękny herb."— Zapis prezentacji:

1 Grupa Golden Angels PRZEDSTAWIA

2 Spis treści Lokalizacja Ciekawostka Wydarzenia Zabytki Legenda Nasz piękny herb.

3 Gmina Niedrzwica Duża CZYLI CO CIEKAWEGO DZIEJE SIĘ W NASZEJ MIEJSCOWOŚCI

4 Lokalizacja Gmina Niedrzwica Duża to jedna z 16-tu gmin powiatu lubelskiego. Położona jest w południowo-środkowej części województwa lubelskiego, w bezpośrednim sąsiedztwie stolicy województwa – Lublina. Geograficznie, zlokalizowana jest na Wyżynie Lubelskiej, na styku Równiny Bełżyckiej i Wzniesień Urzędowskich.

5 Ciekawostki 1.Urząd Gminy Niedrzwica Duża zakupił przenośne zestawy do monitoringu - urządzenia rejestrujące, które w najbliższym czasie montowane będą w miejscach, w których dochodzi do aktów wandalizmu oraz nielegalnego wysypywania śmieci. 2.W sobotę 13 września br. odbył się na terenie gminy Niedrzwica Duża rajd ćwiczebny zgrywający jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy.

6 Wydarzenia. 7 września o godzinie 10.00 odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji ogólnopolska akcja Narodowe Czytanie dzieł Aleksandra Fredry. 6 stanowisk z bezpłatnym dostępem do internetu, telewizor wraz z konsolą do gier, wygodne kanapy - tak wygląda nowoczesna multimedialna Pracownia Orange, która powstała w GOSiRze w Niedrzwicy Dużej. Wraz z początkiem roku szkolnego, ruszyła w mediach kampania Ministerstwa Sportu i Turystyki, której zadaniem jest zachęcanie uczniów do aktywnego udziału w lekcjach wychowania fizycznego, a rodziców - do nie wypisywania zwolnień swoim pociechom.

7 Wydarzenia ciąg dalszy Stowarzyszenie Animacji Kultury Heksa oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w Niedrzwicy Dużej byli organizatorami pikniku rekreacyjno- sportowego, który odbył się na boisku szkolnym przy Szkole Podstawowej w Niedrzwicy Dużej. Ośrodek Pomocy Społecznej i Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Niedrzwicy Dużej organizowali VI Piknik Rodzinny „Radośnie i bezpiecznie z rodziną”, który miał miejsce 3 czerwca 2012 r. na boisku sportowym w Niedrzwicy Dużej.

8 Zabytki Z okresu 20-lecia międzywojennego pochodzi piękny, niestety w obecnej chwili bardzo zaniedbany budynek dworca kolejowego w Niedrzwicy Dużej. Dwór Dłuskich. Pozostałości zespołu dworsko-parkowego w Niedrzwicy Dużej - II poł. XVIII/I połowy XIX w. oraz stawy dworskie.

9 Legenda dotycząca powstania miejscowości Istnieje hipoteza związana z brunatnym drapieżnikiem, który niegdyś zamieszkiwał te tereny. Otóż badacz przeszłości Henryk Wiercieński na podstawie własnych poszukiwań ustalił, iż w powiecie lubelskim znajdują się dwie miejscowości o nazwach pochodzących od niedźwiedzia - Niedźwiada i Niedrzwica. Pogląd opiera się na warunkach klimatycznych panujących niegdyś w guberni lubelskiej. Klimat był wówczas znacznie chłodniejszy, stąd mogły żyć takie zwierzęta jak niedźwiedzie. Ponadto w "Pamiętnikach" Kajetana Koźmiana jest wspomniane, że w II połowie XVIII wieku w okolicach Bychawy były niedźwiedzie.

10 Dziękujemy ZA UWAGĘ


Pobierz ppt "Grupa Golden Angels PRZEDSTAWIA. Spis treści Lokalizacja Ciekawostka Wydarzenia Zabytki Legenda Nasz piękny herb."

Podobne prezentacje


Reklamy Google