Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Mechaniczne „PTAKI” JagodaBałamącek kl. VI c. CO TO JEST? Samolot – statek powietrzny cięższy od powietrza,utrzymujący się w powietrzu dzięki wytwarzanej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Mechaniczne „PTAKI” JagodaBałamącek kl. VI c. CO TO JEST? Samolot – statek powietrzny cięższy od powietrza,utrzymujący się w powietrzu dzięki wytwarzanej."— Zapis prezentacji:

1 Mechaniczne „PTAKI” JagodaBałamącek kl. VI c

2 CO TO JEST? Samolot – statek powietrzny cięższy od powietrza,utrzymujący się w powietrzu dzięki wytwarzanej sile nośnej za pomocą nieruchomych, w danych warunkach względem statku, skrzydeł. Ciąg potrzebny do utrzymania prędkości w locie poziomym wytwarzany jest przez jeden lub więcej silników.

3 Pierwsze wzmianki Dzięki rozwojowi techniki w XIX wieku człowiek w coraz krótszym czasie mógł pokonywać coraz większe odległości na lądzie i morzach, a na początku XX wieku przystąpił do podboju przestworzy.

4 konstruktorzy Pierwszy na świecie samolot skonstruowali bracia Orville i Wilbur Wright.

5 SAMOLOT BRACI WRIGHT Pod koniec XIX w. wielu wynalazców próbowało skonstruować samolot. Udało się to dwóm Amerykanom braciom Orville'owi i Wilburowi Wright, którzy zbudowali samolot poruszany silnikiem spalinowym i w 1903 dokonali na nim pierwszego kontrolowanego przelotu. Trwał on 12 sekund. Tego samego dnia bracia dokonali kolejnych trzech przelotów, w trakcie których samolot przeleciał 270m a najdłuższy lot trwał 59 sekund. Ten rok uznaje się za początek ery samolotów.

6 PIERWSZE MODELE

7 ELEMENTY BUDOWY SAMOLOTU

8 NAJNOWSZY MODEL 2012

9 ZABAWNE SAMOLOTY

10


Pobierz ppt "Mechaniczne „PTAKI” JagodaBałamącek kl. VI c. CO TO JEST? Samolot – statek powietrzny cięższy od powietrza,utrzymujący się w powietrzu dzięki wytwarzanej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google