Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

KONKURS WIEDZY O UBEZPIECZENIACH SPOŁECZNYCH

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "KONKURS WIEDZY O UBEZPIECZENIACH SPOŁECZNYCH"— Zapis prezentacji:

1 KONKURS WIEDZY O UBEZPIECZENIACH SPOŁECZNYCH
LEKCJE Z ZUS KONKURS WIEDZY O UBEZPIECZENIACH SPOŁECZNYCH 2015 r. / 2016 r.

2 „Lekcje z ZUS” – o projekcie
„Lekcje z ZUS” – projekt edukacyjny kierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych realizowany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych pod patronatem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej Pierwszy w historii Polski projekt budowania świadomości młodego pokolenia Polaków w zakresie ubezpieczeń społecznych

3 „Lekcje z ZUS” – o projekcie
Zadanie Projektu: „Lekcje z ZUS” pomagają zrozumieć dlaczego nowoczesne państwa formułują politykę zabezpieczenia społecznego i jak ta polityka wpływa na przyszłość każdego obywatela, uwzględniając przy tym indywidualną potrzebę dbałości o swoją przyszłość. uczniowie i nauczyciele omawiają zasady działania systemu zabezpieczenia społecznego.

4 „Lekcje z ZUS” – o projekcie
Zakład Ubezpieczeń Społecznych O/Gdańsk, uprzejmie informuje, że bezpłatne warsztaty dla nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych odbędą się w poniedziałek, 21 września 2015 roku o godzinie 9°° w Oddziale ZUS w Gdańsku przy ul. Chmielnej 27/33, Gdańsk. Prosimy nauczycieli, którzy chcą wziąć udział w warsztatach, o wcześniejsze zgłoszenie uczestnictwa na skrzynkę Szczegółowe informację w zakresie zgłoszenia uczestnictwa w projekcie można uzyskać pod nr tel. (58)

5 „Lekcje z ZUS” – tematy lekcji
Do Szkół, które przystąpią do projektu, Oddział ZUS w Gdańsku przekaże bezpłatne materiały dydaktyczne do powadzenia zajęć: zeszyt nauczyciela i zeszyt ucznia. Zeszyty „Lekcje z ZUS” to materiały dydaktyczne do cyklu czterech godzin lekcyjnych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z zakresu ubezpieczeń społecznych. Celem tych zajęć jest zapoznanie uczniów z zasadami funkcjonowania polskiego systemu ubezpieczeń społecznych, jego genezą oraz prawami i obowiązkami ubezpieczonych oraz osób prowadzących działalność gospodarczą. Materiały zostały przygotowane wspólnie przez ZUS i metodyka nauczania.

6 „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”
„Lekcje z ZUS” - Konkurs Wiedzy Konkurs wiedzy o ubezpieczeniach społecznych „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” I ETAP KONKURSU Organizują Komitety Szkolne (szkoły) II ETAP KONKURSU Organizują Komitety Wojewódzkie (16 wskazanych oddziałów ZUS) III ETAP KONKURSU Organizuje Komitet Główny (Centrala ZUS) Patron Medialny


Pobierz ppt "KONKURS WIEDZY O UBEZPIECZENIACH SPOŁECZNYCH"

Podobne prezentacje


Reklamy Google