Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zespół Alter Bridge – amerykańska grupa wykonująca muzykę z pogranicza hard rocka, post grunge i metalu. Grupa pochodzi z Orlando w stanie Floryda. Została.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zespół Alter Bridge – amerykańska grupa wykonująca muzykę z pogranicza hard rocka, post grunge i metalu. Grupa pochodzi z Orlando w stanie Floryda. Została."— Zapis prezentacji:

1

2 Zespół Alter Bridge – amerykańska grupa wykonująca muzykę z pogranicza hard rocka, post grunge i metalu. Grupa pochodzi z Orlando w stanie Floryda. Została założona w 2003 przez gitarzystę formacji Creed, Marka Tremontiego oraz byłego perkusistę tego zespołu, Scotta Philipsa. W 2004 do zespołu dołączył były basista Creed, Brian Marshall oraz Myles Kennedy, były wokalista i gitarzysta formacji The Mayfield Four. 2 stycznia2004 zespół oficjalnie rozpoczął działalność. Od lewej : Myles Kennedy, Brian Marshall, Scott Phillips, Mark Tremonti.

3 One Day Remains Zespół zadebiutował albumem "One Day Remains" w sierpniu 2004 roku, płyta rozeszła się w dużym nakładzie i zyskała uznanie fanów. Alter Bridge po wydaniu debiutanckiego albumu zerwał kontrakt z wytwórnią Wind-Up Records i rozpoczął współpracę z Universal Republic Records. Parę tygodni po wydaniu płyty zespół ruszył w trasę koncertową, która objęła Stany Zjednoczone oraz Europę (m.in. Wielka Brytania, Niemcy, Szwajcaria, Francja, Holandia, Belgia, Włochy).

4 Blackbird 9 października 2007 roku, ukazał się nowy album "Blackbird". W styczniu i lutym 2008 roku zespół koncertował w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Belgii, Austrii, Szwajcarii i Szwecji. Pierwszym singlem promującym ten album był "Rise Today". W grudniu 2007 roku w Wielkiej Brytanii wydano jako singel utwór "Ties That Bind", a 2 stycznia 2008 roku utwór "Watch Over You" został uznany za kolejny singel z płyty - został on nagrany ponownie, wraz z włoską wokalistką Cristiną Scabbią (Lacuna Coil). W 2008 roku zespół zagrał swoje pierwsze w historii koncerty w Australii i Nowej Zelandii, gdzie supportował Disturbed. 1 kwietnia 2008 roku został wydany nowy singel "Before Tomorrow Comes". W połowie września2008 roku opublikowano wideoklip do utworu Watch Over You. W następnym slajdzie fotka z koncertu w Wembley. Tytułowa piosenka Blackbird.

5

6 Live from Amsterdam 7 grudnia 2008 roku podczas koncertu w Amsterdamie zarejestrowano materiał z myślą o wydawnictwie DVD - zatytułowanego następnie Live from Amsterdam. Premiera miała miejsce 12 września 2009. 6 kwietnia 2009 roku w sieci ukazał się teledysk do utworu "Watch Over You" w wersji akustycznej, który promował ów album koncertowy. Kolejnym utworem promującym DVD był "White Knuckles". Poniżej fotografia z koncertu w amsterdamie.

7

8 AB III Trzeci album studyjny został nagrany pomiędzy 15 lutego a 30 marca 2010[3]. Materiał został zmiksowany w kwietniu w Nowym Jorku. Potwierdzono, iż producentem albumu będzie Michael Baskette (wyprodukował on poprzedni album zespołu, Blackbird). W kwietniu 2010 roku zostały podane daty koncertów zespołu na jesieni tego roku w Europie. Zespół zagrał między innymi w Wielkiej Brytanii, Belgii, Holandii, Austrii, Szwecji, Francji, Danii, Niemczech i we Włoszech. W lipcu 2010 grupa podpisała kontrakt z wytwórnią Roadrunner Records[4]. 10 sierpnia Myles Kennedy wyjawił, iż nowy album będzie nosić tytuł AB III, zaś do wiadomości podano także listę utworów[5]. Muzyk przyznał także, ża materiał na płycie ma być "mroczniejszy". Jednocześnie poinformowano, że po premierze albumu, zapowiedzianej na 11 października 2010[6] nastąpi trasa po Europie. 16 października 2010 występem w Glasgow zespół rozpoczął swe tournee po Europie, w ramach którego kapela zagrała 32 koncerty. W grudniu 2010 i styczniu 2011 Alter Bridge koncertował w Stanach Zjednoczonych. W 2011 wydano edycję specjalną płyty AB III, zawierającą trzy dodatkowe utwory.

9 Kilka charakterystycznych kawałków dla tej grupy Watch Over You Blackbird Wonderful Life Rise Today

10

11 Bibliografia http://pl.wikipedia.org https://www.google.pl/ http://www.youtube.com/?hl=pl&gl=PL


Pobierz ppt "Zespół Alter Bridge – amerykańska grupa wykonująca muzykę z pogranicza hard rocka, post grunge i metalu. Grupa pochodzi z Orlando w stanie Floryda. Została."

Podobne prezentacje


Reklamy Google