Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

11-19 May 2015 Turkey Comenius project: Open minds! Open Europe! Together we make it better!! !

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "11-19 May 2015 Turkey Comenius project: Open minds! Open Europe! Together we make it better!! !"— Zapis prezentacji:

1 11-19 May 2015 Turkey Comenius project: Open minds! Open Europe! Together we make it better!! !

2 Wizyta nauczycieli ZS2 w Żorach w Turcji Od 11 do 19 maja 2015 odbyło się V już ostatnie spotkanie w ramach naszego projektu Comenius „Open minds! Open Europe! Together we make it better!”. Uczestniczyli w nim koordynatorzy i nauczyciele ze szkół w Wloch, Portugalii, Turcji, Rumunii i Polski. ZS nr 2 im. ks. prof. J. Tischnera reprezentowali : Anna Jakubus, Joanna Ligas, Dariusz Tetla.

3 Wizyta nauczycieli ZS2 w Żorach w Turcji Pierwszego dnia naszego pobytu w Turcji zwiedziliśmy prywatne szkoły w Van, uczestniczyliśmy w rejsie po Jeziorze Van - największym i najgłębszym jeziorze w Turcji, będącym jedną z najbardziej znanych atrakcji w kraju.

4 Wizyta nauczycieli ZS2 w Żorach w Turcji Następnie udaliśmy się do miejscowości docelowej - Yuksekova - w południowo wschodniej części Turcji. Na miejscu uroczyście przywitał nas dyrektor. Zwiedziliśmy budynek - sale i klasopracownie, pokój nauczycielski, zaplecze sportowe - po czym nauczycieli czekała wytężona praca nad projektem, a uczniów biorących udział w projekcie, nad przygotowaniem prezentacji.

5 Wizyta nauczycieli ZS2 w Żorach w Turcji Uczestniczyliśmy w lekcjach prowadzonych przez tureckich nauczycieli: w lekcjach języka kurdyjskiego i tureckiego.

6 Wizyta nauczycieli ZS2 w Żorach w Turcji Ważnym punktem programu naszej wizyty w Turcji, były spotkania z przedstawicielami władz lokalnych w Van i Yuksekova, które dotyczyły takich kwestii jak: życie codzienne mieszkańców, sukcesy i porażki, szkolnictwo, wspieranie projektów europejskich etc.

7 Wizyta nauczycieli ZS2 w Żorach w Turcji Obejrzeliśmy prezentacje multimedialne przygotowane przez reprezentacje wszystkich pięciu państw uczestniczących w projekcie na temat znanych i sławnych postaci z poszczególnych krajów partnerskich, wolontariatu, fotorelacje z poprzednich wizyt.

8 Wizyta nauczycieli ZS2 w Żorach w Turcji Realizowaliśmy założenia projektu, uczestnicząc w warsztatach poświęconych ochronie środowiska, których zwieńczeniem był udział w manifestacji promującej i nawołującej do ekologicznego życia.

9 Wizyta nauczycieli ZS2 w Żorach w Turcji Wizyta w Turcji była okazją do poznania elementów tamtejszej kultury, gastronomii i życia lokalnej społeczności

10 Wizyta nauczycieli ZS2 w Żorach w Turcji Wielokrotnie kosztowaliśmy tureckich smakołyków, poznaliśmy zasady wypieku tradycyjnego pieczywa oraz integrowaliśmy się z zamieszkującą na tym terenie ludnością

11 Wizyta nauczycieli ZS2 w Żorach w Turcji Ostatnie dwa dni spędziliśmy w pięknym i wielkim - 20 milionowym Stambule. Oglądaliśmy panoramę miasta z punktu widokowego, zwiedziliśmy słynny Błękitny Meczet, Istambul Modern Muzeum, oraz słynną Hagia Sophia Muzeum.

12 Wizyta nauczycieli ZS2 w Żorach w Turcji Na koniec cudowny rejs statkiem po Morzu Marmara i cieśninie Bosfor, łączącej oba kontynenty. Wizyta w Stambule była też okazją do zrobienia zakupów na znanych bazarach Covered and Egyptian

13 Wizyta nauczycieli ZS2 w Żorach w Turcji W czasie spotkania omówiliśmy również realizację zadań w ciągu 2 lat trwania projektu i raport końcowy. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że nasza współpraca przebiegała wspaniale, zrealizowaliśmy wszystkie zamierzone cele, a w działania bardzo aktywnie angażowali się nauczyciele i uczniowie ze wszystkich szkół

14 Wizyta nauczycieli ZS2 w Żorach w Turcji W wyjazdach z naszej szkoły wzięło udział 18 uczniów i 12 nauczycieli.

15 Wizyta nauczycieli ZS2 w Żorach w Turcji Wizyta w Turcji była dla wszystkich ogromnym przeżyciem oraz bardzo ciekawym doświadczeniem. Spotkaliśmy się w miejscu ważnym pod względem historycznym i kulturowym.

16 Wizyta nauczycieli ZS2 w Żorach w Turcji Zwiedzaliśmy interesujące miejsca, poznaliśmy życie rodzinne, życie szkoły, turecką tradycję, muzykę, poezję oraz degustowaliśmy wspaniałe potrawy. Pozostajemy pod dużym wrażeniem tureckiej gościnności

17 Dla osób uczestniczących w przedsięwzięciu, jakim jest współpraca międzynarodowa, wielką wartością będą z pewnością nie tylko wspomnienia z pięknych miejsc, które zobaczyli, ale przede wszystkim poznanie stosowanych w szkolnictwie rozwiązań organizacyjnych, sposobów zagospodarowania obiektów szkolnych, doskonalenie kompetencji pedagogicznych, w tym umiejętności pracy w grupie oraz w pracy nad projektem, a także poznanie interesujących ludzi i budowanie przyjacielskich relacji.

18 Wizyta nauczycieli ZS2 w Żorach w Turcji Mimo że nasz projekt dobiegł końca, nadal mamy zamiar kontynuować współpracę ze szkołami partnerskimi. Wszystkim nauczycielom, uczniom i rodzicom, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w działania w trakcie naszego dwuletniego projektu Comenius bardzo gorąco dziękujemy.


Pobierz ppt "11-19 May 2015 Turkey Comenius project: Open minds! Open Europe! Together we make it better!! !"

Podobne prezentacje


Reklamy Google