Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Czy urządzenia odchudzające odchudzają nas czy naszą kieszeń, czyli jak rozsądnie korzystać z aparatury wspomagającej odchudzanie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Czy urządzenia odchudzające odchudzają nas czy naszą kieszeń, czyli jak rozsądnie korzystać z aparatury wspomagającej odchudzanie."— Zapis prezentacji:

1 Czy urządzenia odchudzające odchudzają nas czy naszą kieszeń, czyli jak rozsądnie korzystać z aparatury wspomagającej odchudzanie.

2 A oto krótki przegląd aparatury wspomagającej odchudzanie.

3 Masaż Jedna z najstarszych metod, obecnie wykorzystywany na różne sposoby i w różnych urządzeniach odchudzających.

4 Zalety masażu: modeluje sylwetkę, dzięki zwiększonej lipolizie w miejscach w których gromadzi się nadmiar tkanki tłuszczowej poprawia krążenie krwi, pomaga odprowadzać nadmiar wody z tkanek, likwiduje obrzęki uwalnia skórę od toksyn, zwiększa ukrwienie i pobudza naczynia limfatyczne regularny masaż; rzeźbi sylwetkę, redukuje wałeczki tłuszczu, wzmacnia mięśnie.

5 Rodzaje masaży odchudzających:
Jest to specjalistyczna metoda masażu wykonywana ręcznie polega na wykonywaniu ruchów pompujących, wywołujący delikatny rytmiczny ucisk tkanek, wykonywany zgodnie z kierunkiem przepływu limfy. manualny drenaż limfatyczny

6 endermologia W metodzie tej wykorzystuje się specjalne urządzenie, którego dwie elektroniczne sterowane rolki masują zassany fałd skóry. Jest to podciśnieniowy masaż, który poprawia cyrkulację krwi, ułatwia usunięcie płynów i zbędnych produktów przemiany materii.

7 presoterapia Metoda ta polega na okresowym uciskaniu tkanek przez urządzenie do masażu pneumatycznego. Podczas tego zabiegu kończyny umieszczone są w specjalnych mankietach podłączonych do urządzenia, generującego żądane ciśnienie i jego zmiany w czasie.

8 – VacuTraining, Hypoxi, VacuWell
trening próżniowy To podobnie działające urządzenia: sięgające powyżej bioder kapsuły, w których jest stepper, bieżnia lub stacjonarny rowerek. Gdy ćwiczysz, w kapsule kilka razy zmienia się ciśnienie. Podciśnienie zasysa krew do tkanki tłuszczowej i przyspiesza mikrokrążenie, nadciśnienie zaś wypycha z komórek tłuszcz (trafia on do mięśni i tam od razu jest spalany) – VacuTraining, Hypoxi, VacuWell

9 rollmasaż To masaż mechaniczny wykonywany przez kręcące się drewniane rolki o specjalnie dopasowanym profilu umieszczone na bębnie ze stałą nastawioną indywidualnie prędkością.

10 kapsuła zdrowia To urządzenie wielofunkcyjne Łączy w sobie saunę parową, saunę na podczerwień, masaż wibracyjny na bazie akupunktury, światłoterapię oraz aromatoterapię.

11 elektrostymulacja mięśni
Polega ona na pobudzaniu przyczepów mięsni za pomocą prądu elektrycznego. Jest to rodzaj pasywnej gimnastyki opartej na napinaniu i rozluźnianiu mięśni co skutecznie poprawia ich kondycje, a jednocześnie powoduje utratę tkanki tłuszczowej.

12 ultradźwięki – są to mechaniczne drgania o częstotliwości powyżej 20 kHZ Technika zabiegu; przesuwa się po skórze specjalną sondę emitującą ultradźwięki, które przyspieszają metabolizm i rozbijają tkankę tłuszczową, ułatwiają wprowadzenie substancji biologicznie czynnych w głębsze warstwy skóry, zwiększają skuteczność zabiegów antycelulitowych i ujędrniających.

13 fale radiowe to nowość nie tylko w kosmetologii lecz w fizjoterapii, ich działanie polega na termolizie, działanie szybkozmiennego prądu o wysokim napięciu rozgrzewa ośrodek na ktory oddziaływuje; tkanki, mięśnie, stawy. Najsilniej przegrzaniu ulega tkanka tłuszczowa a najmniej tkanka mięśniowa- zachodzi- termolipoliza selektywna tkanki tłuszczowej

14 Zabiegi kosmetyczne na ciało
Body wrapp

15 Body wrapp Podczas zabiegu Body wrapp od ramion w dół wygląda się jak egipska mumia. Nie zakonserwujemy oczywiście w ten sposób naszego ciała na tysiące lat, ale znakomicie wygładzimy i ujędrnimy skórę.

16 Zabiegi kosmetyczne na ciało Body wrapp – zawijanie ciała np
Zabiegi kosmetyczne na ciało Body wrapp – zawijanie ciała np. zabiegi z czerwonym winem, czekoladą, fitohormonami, czy solą morską, wzbogacone ekstraktami roślinnymi, zwierzęcymi i olejkami eterycznym i zawierają preparaty silnie pobudzające krążenie, metabolizm oraz usuwają obrzęki, przyspieszają spalanie tłuszczu.

17 Są to zabiegi bardzo przyjemne i skuteczne dla ciała i ducha.

18 Ale pamiętajmy… Kosmetyki wyszczuplające wypędzają tłuszcz z komórek. Ale tłuszcz, który trafia do krwi, musi zostać spalony. Inaczej do komórek powróci. W czasie stosowania preparatów wyszczuplających i po zakończeniu kuracji trzeba: dostarczać organizmowi odpowiedniej dawki ruchu - warto też łykać suplementy poprawiające przemianę materii

19 - A czekoladowe przysmaki zastąpić produktami bogatymi w błonnik

20 Błyskawiczne modelowanie ciała czyli co proponuje chirurgia plastyczna?
Komórki tłuszczowe, których najbardziej nie lubimy, gromadzą się głównie w warstwie podskórnej, czyli niezbyt głęboko. Łatwo do nich dotrzeć i je zniszczyć, posługując się różnymi technikami, np. rozpuścić ich powłokę, wstrzykując pod skórę substancję chemiczną rozbić za pomocą fali ultradźwiękowej lub światłem lasera

21 Efekt estetyczny, a nie zdrowotny.
Ale… Zanim zdecydujemy się na zabieg chirurgiczny należy pamiętać: Modelowanie to nie odchudzanie! Efekt estetyczny, a nie zdrowotny.

22 Liposukcja, lipoliza Tłuszcz można odessać z różnych części ciała: brzucha, bioder, ud, ramion, karku, policzków, podbródka, piersi, łokci, kostek, łydek czy spod kolan.. Usunięcie nadmiaru tłuszczu metodą liposukcji (inwazyjny zabieg odsysania tłuszczu) czy znacznie delikatniejszą lipolizą daje poprawę wyglądu, ale nie wpływa na zmniejszenie ryzyka chorób wynikających z otyłości. Amerykańscy naukowcy przebadali 15 kobiet z tzw. otyłością brzuszną, następnie wykonali u nich zabiegi liposukcji, odsysając każdej po ok. 10 kg tłuszczu z brzucha. 12 tygodni później u żadnej z kobiet wyniki badań ogólnych nie poprawiły się. Były one nadal w wysokim stopniu zagrożone zawałem i cukrzycą. Zdaniem badaczy zabiegi takie usuwają tylko tłuszcz podskórny i nie zmniejszają ilości pozostałych komórek tłuszczowych

23 Podsumowanie Jak rozsądnie korzystać z urządzeń odchudzających?
Specjalistyczne urządzenia odchudzające, które mają za zadanie nam pomóc zrzucić zbędne kilogramy? Owszem i naprawdę warto z nich korzystać, ale nie traktować tylko i wyłącznie jako jedynej formy odchudzania

24 Zmiana stylu życia Walka z otyłością nie ma nic wspólnego z leczeniem, jakie stosuje się w innych chorobach. Tam terapia ma swój początek i przewidywalny koniec. Tu ma początek, ale z założenia nie ma końca. Powinna trwać zawsze i prowadzić do zmiany zachowań i stylu życia. Samo zredukowanie kaloryczności posiłków z reguły nie wystarcza. Zmiana stylu życia oznacza także nowy nawyk, jakim jest systematyczny wysiłek fizyczny. Może to być marsz w parku ;nie pięć minut, ale najpierw pół godziny dwa razy w tygodniu, a później godzina co drugi dzień. Jeszcze lepiej jeśli może być to trucht, jazda na rowerze, pływanie,czy coraz częściej spotykany Nordic Walking - spacer, marsz wzbogacony o uruchomienie obręczy barkowej poprzez użycie odpowiednio zaprojektowanych kijków. Specjalne uchwyty powodują odciążenie zarówno stawów kolanowych jak i kręgosłupa.

25 Oto recepta która powinna towarzyszyć nam w trakcie odchudzania:
Zbilansowana dieta + aktywność fizyczna + zabiegi wspomagające odchudzanie = zdrowy styl życia

26 Dziękuję za uwagę Bogumiła Woźniak kosmetolog
Gabinet Dermokosmetyki Estetycznej La Perle


Pobierz ppt "Czy urządzenia odchudzające odchudzają nas czy naszą kieszeń, czyli jak rozsądnie korzystać z aparatury wspomagającej odchudzanie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google