Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

LOGO Powiatowy Urząd Pracy w Siedlcach ul. Kazimierza Pułaskiego 19/21, 08-110 Siedlce CENISZ SWÓJ CZAS? NIE CHCESZ STAĆ W KOLEJKACH? ZAREJESTRUJ SIĘ PRZEZ.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "LOGO Powiatowy Urząd Pracy w Siedlcach ul. Kazimierza Pułaskiego 19/21, 08-110 Siedlce CENISZ SWÓJ CZAS? NIE CHCESZ STAĆ W KOLEJKACH? ZAREJESTRUJ SIĘ PRZEZ."— Zapis prezentacji:

1 LOGO Powiatowy Urząd Pracy w Siedlcach ul. Kazimierza Pułaskiego 19/21, 08-110 Siedlce CENISZ SWÓJ CZAS? NIE CHCESZ STAĆ W KOLEJKACH? ZAREJESTRUJ SIĘ PRZEZ INTERNET!

2 zarejestruj się w Powiatowym Urzędzie Pracy w Siedlcach on-line z wykorzystaniem podpisu kwalifikowanego lub profilu zaufanego bez potrzeby wizyty w Urzędzie Planujesz swój czas i nie lubisz tracić go na zbyt długie oczekiwanie: Wystarczy kilka kliknięć, by zaoszczędzić swój czas! www.praca.siedlce.pl Powiatowy Urząd Pracy w Siedlcach

3 www.praca.siedlce.pl Powiatowy Urząd Pracy w Siedlcach Text Rejestracja konta na portalu ePUAP https://epuap.gov.pl Potwierdzenia tożsamości i uzyskania zaufanego profilu ePUAP Rejestracja przez Internet w PUP w Siedlcach Proces rejestracji przez Internet w PUP w Siedlcach – krok po kroku

4 Wejdź na stronę https://epuap.gov.pl i zarejestruj swoje konto w Portaluhttps://epuap.gov.pl www.praca.siedlce.pl Powiatowy Urząd Pracy w Siedlcach Krok 1.

5 Udaj się do dowolnego punktu ePUAP. Potwierdź tożsamość i uzyskaj zaufany profil ePUAP www.praca.siedlce.pl Wizyta jest jednorazowa! Krok 2.

6 D B C A Urząd Miasta Siedlce Urząd Skarbowy w Siedlcach ZUS Oddział w Siedlcach Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie Delegatura w Siedlcach Lista punktów potwierdzających ePUAP Delegatura Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Siedlcach E www.praca.siedlce.pl Powiatowy Urząd Pracy w Siedlcach

7 Co trzeba zrobić, żeby zarejestrować się przez Internet? www.praca.siedlce.pl Powiatowy Urząd Pracy w Siedlcach Krótka instrukcja obsługi strony www.praca.gov.pl Zobacz jakie to proste!

8 www.praca.siedlce.pl Powiatowy Urząd Pracy w Siedlcach Krok 1. Wejdź na stronę Internetową PUP w Siedlcach www.praca.siedlce.pl i kliknij w zakładkę e-rejestracja www.praca.siedlce.pl

9 Panel ogólny strony www.praca.gov.pl bez logowania Powiatowy Urząd Pracy w Siedlcach >Zgłoszenia do rejestracji< to funkcjonalność zawierająca kreator, który wspiera użytkownika w procesie tworzenia dokumentów wymaganych do rejestracji i nabycia statusu osoby bezrobotnej lub poszukującej pracy. Spośród usług elektronicznych urzędów pracy wybierz „Zgłoszenie do rejestracji” Krok 2.

10 www.themegallery.com Etapy rejestracji on-line Wypełnienie ankiety Wybór metody rejestracji Wybór urzędu Podanie danych osobowych Podanie danych szczegółowych Podanie danych dodatkowych Dołączenie załączników Podanie danych kontaktowych Prawa i obowiązki Podgląd formularza Weryfikacja użytkownika

11 Wypełnienie ankiety Wypełnij ankietę podając odpowiedź TAK lub NIE www.praca.siedlce.pl Krok 3. Po jej wypełnieniu zostaniesz skierowany do właściwego kreatora.

12 W zależności od odpowiedzi udzielonych w ankiecie, będziesz przekierowany do ścieżki rejestracji bezrobotnego lub poszukującego pracy. Ustalenie statusu osoby na rynku pracy www.praca.siedlce.pl Powiatowy Urząd Pracy w Siedlcach Po wypełnieniu ankiety i naciśnięciu przycisku "Ustal status osoby na rynku pracy„ zostaniesz poinformowany o wyborze ścieżki rejestracji. Krok 4.

13 www.praca.siedlce.pl Rejestracja osoby bezrobotnej / poszukującej pracy Wybierz sposób rejestracji w Urzędzie Rejestracja bez konieczności wizyty w Urzędzie (użytkownik posiada wszystkie wymagane dokumenty w formie elektronicznej oraz podpis elektroniczny lub posiada profil zaufany ePUAP). Ten sposób rejestracji wymaga dołączenia wszystkich zeskanowanych dokumentów. Krok 5.

14 Akceptacja regulaminu Przed rozpoczęciem składania wniosku należy zapoznać się z regulaminem korzystania z www.praca.gov.pl. Przejście do kolejnego kroku oznacza akceptację regulaminu. Przed rozpoczęciem składania wniosku należy zapoznać się z regulaminem korzystania z www.praca.gov.pl. Przejście do kolejnego kroku oznacza akceptację regulaminu. Powiatowy Urząd Pracy w Siedlcach www.praca.siedlce.pl Krok 6. Zaakceptuj regulamin korzystania z www.praca.gov.pl

15 www.praca.siedlce.pl Powiatowy Urząd Pracy w Siedlcach Wykaz dokumentów wymaganych do rejestracji Wybierz właściwy urząd pracy i zapoznaj się z wykazem dokumentów niezbędnych do rejestracji Krok 7.

16 www.praca.siedlce.pl Powiatowy Urząd Pracy w Siedlcach Dane osobowe Krok 8. Wprowadź podstawowe dane osobowe Jeśli jesteś cudzoziemcem zaznacz pole. Dodaj w formie załącznika skanu dowodu osobistego, lub innego dokumentu tożsamości. nazwisko imię pierwsze imię drugie Rodzaj i nr dokumentu tożsamości PESEL płeć imiona rodziców stan cywilny

17 www.praca.siedlce.pl Powiatowy Urząd Pracy w Siedlcach Dane osobowe Krok 9.

18 www.praca.siedlce.pl Powiatowy Urząd Pracy w Siedlcach 1)wybierz z rozwijanej listy rodzaj adresu (dla adresu tymczasowego wymagane jest podanie daty końca meldunku), 2)uzupełnij kod pocztowy - po uzupełnieniu kodu pocztowego automatycznie zostaną wypełnione pola województwo, powiat, gmina, miejscowość, 3)wskaż ulicę, nr budynku i opcjonalnie nr lokalu. Jeśli posiadasz więcej niż jeden rodzaj adresu (tymczasowy, stały, korespondencyjny) należy kolejny rodzaj dodać, wybierając przycisk "Dodaj kolejny adres". Dla adresu tymczasowego wymagane jest załączenie zaświadczenia o meldunku czasowym. Dane osobowe Krok 10. Wypełnij część dotyczącą danych adresowych

19 7 www.praca.siedlce.pl Powiatowy Urząd Pracy w Siedlcach Krok 11. Dane osobowe

20 www.praca.siedlce.pl Powiatowy Urząd Pracy w Siedlcach Wypełnij cześć dotyczącą rachunku bankowego / urzędu skarbowego / NFZ Krok 12. Dane osobowe

21 www.praca.siedlce.pl Powiatowy Urząd Pracy w Siedlcach Dane szczegółowe Wypełnij pola dotyczące danych szczegółowych Dane te, to obszar, w którym zawarte są wszystkie niezbędne informacje o osobie wymagane do rejestracji. wykształcenie zawódumiejętności uprawnienia język obcy ostatni pracodawca okresy uprawniające do zasiłku informacje o rodzinie oczekiwania Krok 13.

22 www.praca.siedlce.pl Dane dodatkowe W zakładce udziel dodatkowych odpowiedzi na zadane pytania W przypadku pozytywnej odpowiedzi wymagane jest dołączenie dokumentu będącego podstawą udzielonej odpowiedzi. Krok 14.

23 www.praca.siedlce.pl Powiatowy Urząd Pracy w Siedlcach Krok 15. Załączniki W przypadku konieczności dołączenia dodatkowych dokumentów użyj przycisku "Dodaj załącznik"

24 www.praca.siedlce.pl Krok 16. Dane kontaktowe Określ sposób wymiany informacji z Urzędem wskaż formę wymiany korespondencji: wiadomość elektroniczna na konto pocztowe lub list tradycyjny, podaj adres e-mail (pole wymagane) i nr telefonu kontaktowego (opcjonalnie), wyraź ewentualną zgodę na udział w badaniach związanych z rynkiem pracy.

25 www.praca.siedlce.pl Powiatowy Urząd Pracy w Siedlcach Prawa i obowiązki oraz warunki zachowania statusu Zapoznaj się i zaakceptuj prawa i obowiązki oraz warunki zachowania statusu Krok 17.

26 www.praca.siedlce.pl Podgląd dokumentu i oświadczenie Obejrzyj wizualizację dokumentu wypełnionego danymi w poprzednich krokach pod przyciskiem "Podgląd dokumentu" Krok 18.

27 www.praca.siedlce.pl Krok 19. Podgląd dokumentu i oświadczenie Wizualizacja karty rejestracyjnej Istnieje możliwość wydrukowania karty przyciskiem "Drukuj”.

28 www.praca.siedlce.pl Powiatowy Urząd Pracy w Siedlcach Zapoznaj się z oświadczeniami i zaznacz pola akceptacji Podgląd dokumentu i oświadczenie Krok 20.

29 www.praca.siedlce.pl Powiatowy Urząd Pracy w Siedlcach Weryfikacja użytkownika Krok 21. Dokonaj wyboru rodzaju podpisu uprzednio dodanych dokumentów i karty rejestracyjnej

30 LOGO www.praca.siedlce.pl www.praca.gov.pl Powiatowy Urząd Pracy w Siedlcach


Pobierz ppt "LOGO Powiatowy Urząd Pracy w Siedlcach ul. Kazimierza Pułaskiego 19/21, 08-110 Siedlce CENISZ SWÓJ CZAS? NIE CHCESZ STAĆ W KOLEJKACH? ZAREJESTRUJ SIĘ PRZEZ."

Podobne prezentacje


Reklamy Google