Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kalendarium wolontariatu XXI LO w Warszawie. - powstanie Szkolnego Koła Wolontariatu przy XXI Liceum Ogólnokształcącym Inicjatorzy: polonista Beata Pieńkowska-Bartczak.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kalendarium wolontariatu XXI LO w Warszawie. - powstanie Szkolnego Koła Wolontariatu przy XXI Liceum Ogólnokształcącym Inicjatorzy: polonista Beata Pieńkowska-Bartczak."— Zapis prezentacji:

1 Kalendarium wolontariatu XXI LO w Warszawie

2 - powstanie Szkolnego Koła Wolontariatu przy XXI Liceum Ogólnokształcącym Inicjatorzy: polonista Beata Pieńkowska-Bartczak katecheta Marek Sosiński Opiekunowie i inspiratorzy – pracownicy Centrum Wolontariatu ok. 20 uczniów - wymyślenie logo (autor Łukasz Arkuszewski) - wspólne uchwalenie Karty Etycznej Wolontariusza Październik 2000r

3 PRACE STAŁE

4 Od 2001r we współpracy z OPS-em (Ośrodkiem Opieki Społecznej) cotygodniowe korepetycje dla podopiecznych dzieci, potrzebujących wsparcia w nauce w ośrodku przy Przemyskiej. w ramach działań i inicjatyw osiedlowego klubu SURMA z ul. Białobrzeskiej - udział przy tworzeniu gazetki osiedlowej młodych, praktyka redaktorska i zainicjowanie kącika porad dla rowerzystów. - nauczanie języka angielskiego w grupie członkiń Stowarzyszenia KLUB KOBIET BIAŁOBRZESKA. Nagrodzenie działania wolontariuszki Małgorzaty Libman w dzielnicowym konkursie DLA DOBRA WSPÓLNEGO przez Ochocką Izbę Gospodarczą.

5 Od 2003r we współpracy z SURMĄ utworzenie KLUBU INTEGRACJI MŁODZIEŻY HORYZONT dla spotkań, dyskusji i kontaktów wokół zagadnień szeroko pojętej kultury ludzi zdrowych i niepełnosprawnych z terenu dzielnicy. stworzenie grupy młodzieży zajmującej się pracą biurową: marketingiem, reklamą i kontaktem z lokalną prasą w celu popularyzacji programu warsztatów edukacyjnych SURMY.

6 PRACE AKCYJNE

7 2000r 26 XI 2000r. – zbiórka żywności dla najuboższych w hipermarkecie CARREFOUR Reduta pod opieką Banku Żywności SOS założonego przez Jacka Kuronia. 26 XI 2000 – zbiórka żywności dla najuboższych w hipermarkecie CARREFOUR Reduta pod opieką Banku Żywności SOS założonego przez Jacka Kuronia. 22 XII 2000 – organizacja choinki dla dzieci podopiecznych OPS na Ochocie XII 2000 – akcja mikołajowa wraz z Liceum Hoffmanowej w roznoszeniu paczek żywnościowych i prezentów dla najuboższych dzieci z inicjatywy Radia Zet.

8 II 2001 – roznoszenie zaproszeń i obsługa sejmowej konferencji O Równość Szans Dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej organizowanej przez stowarzyszenie Otwarte Drzwi. III 2001 – obsługa konferencji Wolontariat w szkole i gminie. 9 VI 2001 – obsługa 7 Warszawskiej Olimpiady Specjalnej Młodzieży Niepełnosprawnej – udział i pomoc w obsłudze III Festynu Podwórkowego Poznajmy się Organizowanego przez Osiedlowy Klub SURMA r

9 3 X 2001 – nagrodzenie uczennic naszej szkoły, poprzez wyróżnienie Joanny Skrzydlewskiej za indywidualną prace z dzieckiem autystycznym (10 letni Łukasz) w kategorii Trochę dla innych Wolontariat w Kancelarii Premiera – obsługa biurowa europejskiej współpracy – pomoc w katalogowaniu informacji. 15 IX 2001 – wernisaż konkursu plastycznego uczniów SP i GM Pt. Dzieciństwo bez przemocy w Domu Wojska Polskiego na ul. Banacha r

10 6 III 2002 – wernisaż w szkole prac plastycznych i poezji Uli i Kasi ze Stowarzyszenia Otwarte Drzwi. XI/XII 2002 – sukcesy prasowe wolontariuszy, wywiad w Poradniku Domowym z uczniami – korepetytorami w OPS. Udzielenie korepetycji przez grupę 6 wolontariuszy w OPSie dla dzieci potrzebujących pomocy w nauce. 2002r

11 21 III 2002 – pierwszy dzień wiosny pod hasłem Wiosna Wolontariuszy - aukcja darów na rzecz uczniów i nauczycieli funduszu SKW, popularyzacja idei pracy wolontariackiej.

12 08 VI 2002 – IV Festyn Podwórkowy SURMY Drużyna Wolontariuszy z XXI LO – prezentacja nowych koszulek

13 Nagrody dla najlepszych wolontariuszek – Małgorzaty Libman i Magdaleny Dałby

14 Koniec roku, uhonorowanie pracy wolontariuszy szkolnych

15 Społecznik Roku 2001 i 2002, Zbyszek Pajer

16 14 VI 2003 – V Festyn Podwórkowy, kwesta na rzecz Sióstr od Aniołów 2003r.

17 13 IX 2003 – I Rodzinny Piknik Integracyjny w Parku Szczęśliwickim, Wolontariuszki z aktorką P. Laurą Łącz Opiekunowie wolontariatu XXI LO

18 18 X 2003 – Jesienna Szkoła Profilaktyki Uzależnień i Promocji Zdrowia, serwis fotograficzny spotkań i warsztatów, pomoc w obsłudze uczestników.

19 Jesień 2003 – koalicja na rzecz Ochoty w szkole, rodzenie się nowych zadań dla wolontariatu w dzielnicy. 26 XI 2003 – świąteczna zbiórka żywności dla najuboższych w hipermarkecie CARREFOUR Reduta pod opieką stowarzyszenia SOS i DAR ŻYCIA.

20 25 IX 2004 – II Rodzinny Piknik Integracyjny w Parku Szczęśliwickim. 2004r

21 27/28 XI 2004r – świąteczna zbiórka żywności dla najuboższych w hipermarkecie CARREFOUR Reduta pod opieką stowarzyszenia SOS i DAR ŻYCIA.

22 pomoc w przygotowaniu i obsłudze świątecznych - bożonarodzeniowych i wielkanocnych spotkań dla samotnych i najuboższych przy współpracy z zespołem charytatywnym parafii Opatrzności Bożej na ul. Dickensa inspiracja przedstawienia bajek dla dzieci Domu Małego Dziecka na ul. Nowogrodzkiej i przedszkola integracyjnego nr.404 na ul. Białobrzeskiej przez chętnych ze szkolnego koła teatralnego i uczniów różnych klas spotkania z osobami starszymi i samotnymi w Domu Kombatanta na Ochocie i programy artystyczne przygotowane dla nich przez Agnieszkę Matan i jej klasę z okazji Nowego Roku 2004 i Święta Odzyskania Niepodległości.

23 15 XI 2004r. - debata Lokalny system pomocy krzywdzonym i zaniedbywanym w Dzielnicy Ochoty kwesty pieniężne i przedmiotowe na rzecz przeszczepu endoprotez poszkodowanego i okaleczonego chłopca Łukasza ze Słupska oraz chorego ucznia naszej szkoły rozprowadzenie i sprzedaż kalendarzy na rzecz stowarzyszenia OTWARTE DRZWI (organizacji pomagającej ludziom z upośledzeniem umysłowym). Kwestowanie na rzecz Zgromadzenia Sióstr od Aniołów, misjonarek w Rwandzie (w latach 2002, 2003, 2004 na festynach osiedlowych Poznajmy się i w kościele na ul. Dickensa), organizowanie wystaw obrazujących pracę misyjną sióstr i ideę adopcji duchowej Afrykańczyków (np. X 2001 na jubileusz 80-lecia szkoły XI 2004 w kościele Opatrzności Bożej).

24 Styczeń 2004 – KIM Horyzont, spotkanie z podróżnikiem niepełnosprawnym P. Eligiuszem Nagiełło o Tunezji w klubie SURMA

25 22 III 2004 – Koncert z inicjatywy KIM-u piosenki poetyckiej

26 10 V Koncert Grażyny Łapińskiej Piję życie, piję wino

27 5 VI 2004 – VI Festyn Podwórkowy Poznajmy się Zespół wolontariuszek XXI LO, zajmujący się marketingiem warsztatów


Pobierz ppt "Kalendarium wolontariatu XXI LO w Warszawie. - powstanie Szkolnego Koła Wolontariatu przy XXI Liceum Ogólnokształcącym Inicjatorzy: polonista Beata Pieńkowska-Bartczak."

Podobne prezentacje


Reklamy Google