Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Biomasa Najstarsze odnawialne źródło energii. Biomasa to cała istniejąca na Ziemi materia organiczna. Biomasą są resztki z produkcji rolnej, pozostałości.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Biomasa Najstarsze odnawialne źródło energii. Biomasa to cała istniejąca na Ziemi materia organiczna. Biomasą są resztki z produkcji rolnej, pozostałości."— Zapis prezentacji:

1

2 Biomasa Najstarsze odnawialne źródło energii. Biomasa to cała istniejąca na Ziemi materia organiczna. Biomasą są resztki z produkcji rolnej, pozostałości z leśnictwa, odpady przemysłowe i komunalne. Możliwością przetwarzania biomasy jest kompostowanie naturalna metoda unieszkodliwiania i zagospodarowania odpadów polegająca na rozkładzie substancji organicznej przez mikroorganizmy, np. bakterie tlenowe.

3 Recykling Recykling - z metod ochrony środowiska naturalnego. Jej celem jest ograniczenie zużycia surowców naturalnych i zmniejszenie ilości odpadów. Założenia recyklingu: -zasadą działania recyklingu jest maksymalizacja ponownego wykorzystania materiałów odpadowych, z uwzględnieniem minimalizacji nakładów na ich przetworzenie. -recykling jest systemem organizacji obiegu materiałów, które mogą być wielokrotnie przetwarzane. W skład systemu wchodzą elementy: rozwój technologii przetwarzania odpadów, oznaczanie produktów, edukacja proekologiczna społeczeństwa.

4 Analizy kosztów i zysków
W 83% przypadków recycling jest najefektywniejszą metodą pozbywania się odpadów. Aby stworzyć inne niż podatkowe korzyści rzecznicy uruchomili akcję prowadzącą do wzrostu zapotrzebowania na materiały odnawialne. Wymagania, m.in. źródło recyklatów, potencjalne zapotrzebowanie na produkty recyklingu itp.

5 Zalety - powtórne wykorzystanie surowców, - ochrona środowiska naturalnego, - zmniejszenie ilości śmieci na wysypiskach, - zmniejszenie tempa zużywania surowców naturalnych, - oszczędność miejsc składowych odpadów;

6 Wady - konieczność segregowania śmieci,
- potrzeba ustawiania specjalnych pojemników na odzyskiwane surowce wtórne, - ograniczona ilość ponownego wykorzystania surowców wtórnych;

7 Segregacja Segregacja - metoda usprawniająca odzysk odpadów. W Polsce obecnie wytwarza się 135 milionów ton odpadów rocznie. Odpady możemy podzielić na: - odpady przemysłowe; - odpady komunalne; - odpady niebezpieczne; Dzięki segregacji odpadów na wysypiska trafia mniej śmieci, a te które można poddać recyklingowi zostają powtórnie przetworzone.

8 Rodzaje pojemników Do niebieskiego pojemnika na papier można wrzucać: gazety, czasopisma, ulotki, katalogi, książki (bez twardej oprawy), kartony, tekturę falistą.  Do żółtych pojemników na plastik i aluminium (metal) można wrzucać: zgniecione i puste butelki po napojach, plastikowe nakrętki, puszki po konserwach i przetworach, zgniecione kartony po mleku, worki, reklamówki. Białe i zielone pojemniki na szkło służą do segregacji szkła bezbarwnego i kolorowego. Można tu więc wrzucić: butelki po napojach i słoiki ze szkła barwionego i bezbarwnego (bez nakrętek, zacisków, a także gumowych uszczelek). Odpady niebezpieczne czyli przeterminowane leki i puste opakowania po lekarstwach, a także igły, strzykawki i termometry rtęciowe należy zanieść do apteki.

9

10 Recycled Art – sztuka z odzysku
To specyficzna forma rękodzieła. Papier po torebkach od herbaty, puszki po napojach, kapsle, części AGD albo nieokreślone rury wydobyte ze śmietników - wszystko może się przydać.

11 Artyści Pablo Picasso Praca pt. „Głowa byka” z 1943 r. – rzeźba z kierownicy rowerowej i siodełka przedstawia uproszczonego byka. Artysta w tej formie wykorzystuje tak charakterystyczne przedmioty i nadaje im zupełnie innej funkcji i znaczenia.

12 Władysław Hasior w pracach „Pamięci
Marcel Duchamp używa terminu Readymade od 1915 r. i tworzy jedną z największych rewolucji artystycznych w dziejach sztuki. Praca „Fontanna” w 2004 roku - najbardziej wpływowe dzieło XXw. Władysław Hasior w pracach „Pamięci dzieciom Zamojszczyzny” z 1970 i wielu innych tworzy zupełnie inną jakość, używając przedmiotów gotowych. Marcel Duchamp, Fontanna, 1917 "Pamięci Dzieciom Zamojszczyzny"  assemblage , 1970

13 „Śmieci w sztuce” Piero Manzoni „Oddech artysty” 1960 r. - czerwony balon wypełniony wydychanym przez artystę powietrzem.

14 Praca z 1961 r.  „Gówno artysty” - 90 niewielkich puszek, wyprodukowanych we Włoszech zawierających po 30 gram tytułowej substancji.

15

16 Dziękujemy za uwagę : Bednarczyk Adrian Chudzio Wiktoria
Cichocka Martyna Zając Karol Zawalski Bartosz Opiekun grupy: mgr Halina Dębicka


Pobierz ppt "Biomasa Najstarsze odnawialne źródło energii. Biomasa to cała istniejąca na Ziemi materia organiczna. Biomasą są resztki z produkcji rolnej, pozostałości."

Podobne prezentacje


Reklamy Google