Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ekosystem Łąki Przygotowali - Kuba Grądzki - Norbert Zach.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ekosystem Łąki Przygotowali - Kuba Grądzki - Norbert Zach."— Zapis prezentacji:

1 Ekosystem Łąki Przygotowali - Kuba Grądzki - Norbert Zach

2 Ekosystem Są to wszystkie organizmy zamieszkujące określony teren, wraz z warunkami jakie na tym terenie panują. Są to wszystkie organizmy zamieszkujące określony teren, wraz z warunkami jakie na tym terenie panują.

3 Ekosystem Łąki Bardzo ważnym elementem ekosystemów jest ich różnorodność. Znajdując się na łące możemy zauważyć wiele roślin i zwierząt, które ją tworzą. Zycie człowieka od zawsze było związane z naturą co da się zauważyć na łące gdzie widać, że w dalszym ciągu człowiek uprawia rolę. W biocenozie łąki jak również biocenozie pola możemy spotkać różnego rodzaju gatunki roślin i zwierząt z, których człowiek czerpie pokarm. Bardzo ważnym elementem ekosystemów jest ich różnorodność. Znajdując się na łące możemy zauważyć wiele roślin i zwierząt, które ją tworzą. Zycie człowieka od zawsze było związane z naturą co da się zauważyć na łące gdzie widać, że w dalszym ciągu człowiek uprawia rolę. W biocenozie łąki jak również biocenozie pola możemy spotkać różnego rodzaju gatunki roślin i zwierząt z, których człowiek czerpie pokarm.

4 Obieg materii w ekosystemie Ruch pierwiastków i związków nieorganicznych, koniecznych do życia, od środowiska do organizmów i z powrotem do środowiska. Podstawowym poziomem troficznym w obiegu materii są rośliny zielone (producenci). Wytworzona przez nie materia organiczna jest następnie wbudowana w tkanki zwierząt (konsumentów) i powraca do obiegu w ekosystemie po rozłożeniu przez reducentów na rozpuszczalne w wodzie sole mineralne. Ruch pierwiastków i związków nieorganicznych, koniecznych do życia, od środowiska do organizmów i z powrotem do środowiska. Podstawowym poziomem troficznym w obiegu materii są rośliny zielone (producenci). Wytworzona przez nie materia organiczna jest następnie wbudowana w tkanki zwierząt (konsumentów) i powraca do obiegu w ekosystemie po rozłożeniu przez reducentów na rozpuszczalne w wodzie sole mineralne.

5

6 Ekosystem ma zazwyczaj czteropoziomową strukturę pokarmową. Te poziomy to: Ekosystem ma zazwyczaj czteropoziomową strukturę pokarmową. Te poziomy to: środowisko abotyczne – materia nieożywiona w środowisku, środowisko abotyczne – materia nieożywiona w środowisku, producenci – organizmy samożywne, które użytkują wyłącznie abiotyczną część ekosystemu, producenci – organizmy samożywne, które użytkują wyłącznie abiotyczną część ekosystemu, konsumenci – organizmy cudzożywne (głównie zwierzęta), konsumenci – organizmy cudzożywne (głównie zwierzęta), Reducenci – destruenci czyli bakterie i grzyby powodujące rozkład materii organicznej. Reducenci – destruenci czyli bakterie i grzyby powodujące rozkład materii organicznej.

7 Lańcuchy Pokarmowe 1) trawa-> biedronka ->wróbel-> jastrząb 2) grzyby –>ślimaki –>żaby ->zaskrońce-> bocian 3) liście -> chrabąszcze –> dzik

8 Dziękujemy za uwagę Dziękujemy za uwagę


Pobierz ppt "Ekosystem Łąki Przygotowali - Kuba Grądzki - Norbert Zach."

Podobne prezentacje


Reklamy Google